Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Niedziela Misyjna

Dodał: red, edycja: 2019-10-20 19:58:13 Komentarze ()  (czytane 739 razy)

Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca w Kościele katolickim w Polsce Tydzień Misyjny. W tym roku przebiega on pod hasłem „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie". Dziś jest dzień solidarności w modlitwie i pomocy materialnej misjom. więcej»

TAGI: niedziela misyjna, biłgoraj, misje, misjonarze

Poświecenie aut w dniu wspomnienia św. Krzysztofa (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-07-25 23:54:19 Komentarze ()  (czytane 1607 razy)

Dziś w Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie św. Krzysztofa, patrona przewoźników, flisaków, biegaczy i żeglarzy, podróżników i pielgrzymów. W tym dniu błogosławione są środki lokomocji oraz zbierane fundusze na zakup pojazdów dla misjonarzy. więcej»

TAGI: poświęcenie aut, biłgoraj, święty krzysztof, poświęcenie samochodów

Chcę być oczyszczony!

Dodał: red, edycja: 2018-02-11 00:30:37 Komentarze ()  (czytane 1734 razy)

Bóg w Chrystusie przychodzi do człowieka, aby dać mu odczuć swoją bliskość i zbawczą opiekę. Boże zbawienie to nic innego jak usuwanie tego wszystkiego, co oddziela człowieka od Boga - pisze w komentarzu na VI niedzielę zwykłą ks. Sławomir Korona. więcej»

TAGI: komentrz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, biłgoraj

Odpust strażacki ku czci świętego Maksymiliana w Osuchach (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2017-08-13 19:19:03 Komentarze ()  (czytane 2444 razy)

Tradycją już jest, że w okolicy 14 sierpnia - liturgiczno wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego - w Osuchach odbywa się odpust strażacki, w którym uczestniczą przedstawiciele poszczególnych jednostek OSP z terenu Gminy i zaproszeni goście. więcej»

TAGI: święty maksymilian maria kolbe, odpust strażacki, osuchy, gmina łukowa

REKLAMA

Relikwie błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszek w Dąbrowicy

Dodał: red, edycja: 2017-07-21 13:53:30 Komentarze ()  (czytane 1443 razy)

Relikwie dwóch polskich błogosławionych, męczenników franciszkańskich posługujących w Peru zostały przywiezione do kościoła św. Maksymiliana Kolbe w Dąbrowicy. -Relikwie z Rzymu przez Kraków do naszej świątyni trafiły 19 lipca br. i pozostaną w kościele na stałe - informuje ks. proboszcz Józef Bednarski. więcej»

TAGI: błogosławieni franciszkanie, relikwie w kościele w dąbrowicy, parafia w dąbrowicy, błogosławieni meczennicy z peru

Pogrzeb ks. prof. Ryszarda Dziury

Dodał: red, edycja: 2016-10-31 14:04:45 Komentarze ()  (czytane 4863 razy)

Rodzina i bliscy, dwóch biskupów, blisko 80 księży, przedstawiciele KUL i UKSW, znajomi i mieszkańcy Korczowa oraz Biłgoraja żegnali 31 października br. śp. ks. Ryszarda Dziurę, wykładowce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, misjonarza, współredaktora Encyklopedii Katolickiej KUL. więcej»

TAGI: ks. prof. ryszard dziura, pogrzeb ks. ryszarda dziury, parafia św. marii magdaleny w biłgoraju, biłgoraj

Zmarł pochodzący z Biłgoraja ks. prof. Ryszard Dziura

Dodał: red, edycja: 2016-10-28 21:34:02 Komentarze ()  (czytane 4096 razy)

Ksiądz Ryszard Stanisław Dziura był kanonikiem honorowym Kapituły Lubelskiej. Urodził się 8 lipca 1949 roku w Korczowie k/Biłgoraja. Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1973 rok w Lublinie. Był misjonarzem. W ostatnim czasie mieszkał w domu rodzinnym. Zmarł 28 października br. więcej»

TAGI: ksiądz ryszard dziura, zmarł ksiądz ryszard dziura, biłgoraj, parafia św. marii magdaleny

Ksiądz z Powiatu Biłgorajskiego posłanym przez Papieża Franciszka jednym z 1 000 Misjonarzy Miłosierdzia

Dodał: red, edycja: 2016-02-11 10:36:47 Komentarze ()  (czytane 11643 razy)

Misjonarze Miłosierdzia zostali 10 lutego br. wysłani przez Papieża Franciszka. Uroczystość ich posłania odbyła się podczas uroczystości w Bazylice Świętego Piotra. Zadania Misjonarzy Miłosierdzia opisane są w bulli Misericordiae Vultus. więcej»

TAGI: ksiądz andrzej wąsek, misionarz miłosierdzia, biłgoraj, rok miłosierdzia

REKLAMA

Parafia św. Jerzego: Poświęcenie kaplicy św. Andrzeja Boboli

Dodał: red, edycja: 2012-05-16 21:44:10 Komentarze ()  (czytane 6018 razy)

Staraniem wiernych i miejscowego proboszcza, dziś w parafii św. Jerzego w Biłgoraju odbył się pierwszy odpust ku czci św. Andrzeja Boboli. Biskup Jan Śrutwa dokonał także obrzędu poświęcenia specjalnej kaplicy dedykowanej świętemu, która znajduje się w podziemiach świątyni. więcej»

TAGI:

Rocznica Intronizacji

Dodał: red, edycja: 2011-09-28 21:51:19 Komentarze ()  (czytane 6818 razy)

Wywiad z ks. kan. Czesławem Szuranem, długoletnim, byłym proboszczem parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju, głównym inicjatorem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biłgoraju. Z okazji X rocznicy tego wydarzenia pytamy m. in. o jego istotę i duchowe owoce. więcej»

TAGI:

brak zdjęcia

Duńska wizytacja w Goraju

Dodał: klaudia, edycja: 2009-02-27 10:36:58 Komentarze ()  (czytane 1651 razy)


Świetlica środowiskowa PCK w Goraju gościła 24 lutego delegację z Duńskiego Czerwonego   Krzyża oraz lubelskiego oddziału PCK.
więcej»

TAGI:

Telewizja

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Otwarcie parku rolkarza

30-lecie Chóru Męskiego "Klucz" z Majdanu Starego

więcej

Sport

Mistrzowie badmintona

W rozegranych w Tarnogrodzie mistrzostwach Powiatu w badmintonie, bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie. Zwycięstwo odnieśli w obu kategoriach wiekowych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. W igrzyskach dzieci wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna grająca w składzie Kamila Larwa, Gaia Koza i Klaudia Krasowska – opiekun Krzysztof Tarnowski. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Jestem zaszczycony, że mogłem reprezentować naszą Ziemię...

Na zaproszenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip uczestniczył dziś w centralnych uroczystościach z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. -Wspaniała atmosfera radosnego świętowania. Jestem zaszczycony, że mogłem reprezentować naszą Ziemię - podkreśla Starosta w rozmowie z bilgoraj.com.pl więcej»

więcej

Polityka

Jestem zaszczycony, że mogłem reprezentować naszą Ziemię...

Na zaproszenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip uczestniczył dziś w centralnych uroczystościach z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. -Wspaniała atmosfera radosnego świętowania. Jestem zaszczycony, że mogłem reprezentować naszą Ziemię - podkreśla Starosta w rozmowie z bilgoraj.com.pl więcej»