Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

„Podaruj wiersz” - ogólnopolska akcja społeczna z udziałem biblioteki w Dąbrowicy

Dodał: red, edycja: 2019-09-26 08:10:40 Komentarze ()  (czytane 791 razy)

Biblioteka w Dąbrowicy włączyła się do akcji "Podaruj wiersz". Czytelnicy starszych klas Szkoły Podstawowej wypożyczali wybraną poezję przepisali na okazjonalną papeterię następnie podarowali wybranej osobie. Razem przyłączyło się do akcji 30 osób. „Podaruj wiersz” to ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta. więcej»

TAGI: podaruj wiersz, biblioteka w dąbrowicy, gmina biłgoraj, oświata biłgoraj

Światowy dzień poezji

Dodał: red, edycja: 2019-03-21 14:33:42 Komentarze ()  (czytane 932 razy)

"Włącz poezję" – to akcja promująca poezję, mająca na celu przybliżenie tego gatunku literackiego. Biblioteka Publiczna w Dąbrowicy włączyła się po raz kolejny zapraszając lokalnego poetę. Gościem tego spotkania był Jacek Żybura - autor wierszy , opowiadań i recenzji literackich. więcej»

TAGI: światowy dzień poezji, 21 marca, biblioteka publiczna w dąbrowicy, oświata biłgoraj

Dąbrowica 'Wesele' 2017

Dodał: red, edycja: 2017-09-07 15:47:16 Komentarze ()  (czytane 1607 razy)

Narodowe Czytanie wielkich polskich dzieł wybitnych polskich pisarzy to akcja, którą w 2012 roku zainicjował Bronisław Komorowski. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa. Czytano wówczas "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. więcej»

TAGI: narodowe czytanie, dąbrowica, wesele stanisław wyspiański, biblioteka w dądrowicy

'Małe i duże literackie podróże'

Dodał: red, edycja: 2017-05-11 07:27:27 Komentarze ()  (czytane 1209 razy)

To tytuł imprezy czytelniczek, która odbyła się 10 maja br. w Bibliotece Publicznej w Dąbrowicy podczas Tygodnia Bibliotek, który przypada w dniach 8 - 15 maja; jego hasło to: Biblioteka. Oczywiście! więcej»

TAGI: gminna biblioteka publiczna w dąbrowicy, gmina biłgoraj, tydzień bibliotek, kultura biłgoraj

REKLAMA

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dodał: red, edycja: 2016-11-25 16:33:16 Komentarze ()  (czytane 2494 razy)

Miś pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. 25 listopada pluszowe misie miały swe święto w Dąbrowicy. więcej»

TAGI: światowy dzień pluszowego misia, biblioteka w dąbrowicy, gmina biłgoraj, oświata biłgoraj

'Sleeveface w bibliotece'

Dodał: red, edycja: 2016-06-15 14:32:06 Komentarze ()  (czytane 1528 razy)

Do Polski zawitała moda na sleeveface. Fenomenem stały się zdjęcia przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące kreatywne i śmieszne połączenie naszej osobowości z ukrytym książkowym alter ego. więcej»

TAGI: sleeveface, biblioteka w dąbrowicy, zostań twarzą biblioteki, lucyna bielak

Dąbrowica: Spotkanie z Joanną Jagiełło pisarką dla młodzieży

Dodał: red, edycja: 2016-05-18 12:34:56 Komentarze ()  (czytane 1861 razy)

17 maja w Bibliotece Publicznej w Dąbrowicy gościliśmy „ciekawą osobowość literacką”. Tym razem uczniowie klas starszych uczestniczyli w spotkaniu z Joanną Jagiełło, autorką książek dla młodzieży, redaktorką podręczników do języka angielskiego, współpracującą z czasopismami dla młodzieży „Perspektywy” i „Cogito”. więcej»

TAGI: biblioteka w dąbrowicy, gmina biłgoraj, jaonna jagiełło, lucyna bielak

Zmienią wizerunek wiaduktu w Dąbrowicy. Pozyskali grant i zaangażowali społeczność lokalną

Dodał: red, edycja: 2014-10-03 22:54:17 Komentarze ()  (czytane 3231 razy)

Biblioteka Publiczna w Dąbrowicy i Ochotnicza Straż Pożarna realizują wspólnie z mieszkańcami Dąbrowicy projekt pn. "Zmalujmy coś razem" mający na celu oprawę wizerunku tamtejszego wiaduktu kolejowego. Pozyskali na ten cel w ramach programu "Działaj Lokalnie 2014" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności 4 tys. zł i z początkiem października przystąpili "do dzieła". więcej»

TAGI: gmina biłgoraj, wiadukt w dąbrowicy, dąbrowica, zmalujmy coś razem

REKLAMA

Recenzja na medal

Dodał: red, edycja: 2013-06-14 16:53:47 Komentarze ()  (czytane 2391 razy)

Kinga Blacha z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Dąbrowicy napisała recenzję do książki "Igrzyska śmierci" , która zwyciężyła w w ogólnopolskim konkursie na recenzję książek dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Instytut Książki w Warszawie. więcej»

TAGI: recenzja, biblioteka w dabrowicy, instytut książki, igrzyska śmierci

Grzegorz Kasdepke w Dąbrowicy

Dodał: red, edycja: 2012-05-29 10:09:15 Komentarze ()  (czytane 1317 razy)

Dnia 25 maja 2012 r w Dąbrowicy odbyło się spotkanie autorskie z bardzo popularnym, cenionym autorem książek dla dzieci i młodzieży, laureatem licznych nagród i wyróżnień literackich, scenarzystą telewizyjnych programów dla dzieci (Ciuchcia, Budzik) oraz seriali telewizyjnych (Klan). Niegdyś wieloletni redaktor naczelny dwutygodnika „Świerszczyk” - Grzegorzem Kasdepke. więcej»

TAGI:

'Niepełni' w literaturze

Dodał: red, edycja: 2011-03-01 13:08:30 Komentarze ()  (czytane 1663 razy)

,,Spotkanie nad morzem”, ,,Dziewczynka spoza szyby” , ,,Nigdy cię nie opuszczę” , ,,Solistka”, ,,Niepełni” – to książki opowiadające o problemie niepełnosprawności w społeczeństwie. Niepełnosprawność była również tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Dąbrowicy. więcej»

TAGI:

Telewizja

Czym jest obrzęd poświęcenia pól? Wyjaśnia ks. Sławomir Korona

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

więcej

Sport

Specjalne pakiety mają wspierać Ładę Biłgoraj

Nastały ciężkie czasy, również dla sportu. Problemy finansowe nie ominęły biłgorajskiej Łady. -Chcemy z Waszą pomocą uratować budżet Łady i wspólnymi siłami sprawić, aby ten jubileuszowy rok, mimo koronawirusa, został dobrze zapisany na kartach historii naszego klubu - piszą przedstawiciele klubu. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Krzyż epidemiczny postawiono w centrum Biłgoraja (FOTO, AUDIO)

Dziś na placu kościoła św. Jerzego w Biłgoraju poświęcono krzyż epidemiczny, tzw. karawakę. Umieszczona została na nim modlitwa świętego biskupa Zacharego, która w historii ratowała już ludzi m. in. przed epidemią dżumy. więcej»

więcej

Polityka

Józefów. Rada za absolutorium i nowymi inwestycjami

Rada Miejska w Józefowi udzieliła burmistrzowi Romanowi Dziurze absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas sesji, która odbyła się w czwartek 28 maja, za uchwałą w tej sprawie zagłosowali wszyscy radni, biorący udział w obradach. Plan dochodów za 2019 rok został wykonany 98,96%, a wydatków - 89,63 %. więcej»