Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

„Podaruj wiersz” - ogólnopolska akcja społeczna z udziałem biblioteki w Dąbrowicy

Dodał: red, edycja: 2019-09-26 08:10:40 Komentarze ()  (czytane 1002 razy)

Biblioteka w Dąbrowicy włączyła się do akcji "Podaruj wiersz". Czytelnicy starszych klas Szkoły Podstawowej wypożyczali wybraną poezję przepisali na okazjonalną papeterię następnie podarowali wybranej osobie. Razem przyłączyło się do akcji 30 osób. „Podaruj wiersz” to ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta. więcej»

TAGI: podaruj wiersz, biblioteka w dąbrowicy, gmina biłgoraj, oświata biłgoraj

Światowy dzień poezji

Dodał: red, edycja: 2019-03-21 14:33:42 Komentarze ()  (czytane 1112 razy)

"Włącz poezję" – to akcja promująca poezję, mająca na celu przybliżenie tego gatunku literackiego. Biblioteka Publiczna w Dąbrowicy włączyła się po raz kolejny zapraszając lokalnego poetę. Gościem tego spotkania był Jacek Żybura - autor wierszy , opowiadań i recenzji literackich. więcej»

TAGI: światowy dzień poezji, 21 marca, biblioteka publiczna w dąbrowicy, oświata biłgoraj

Dąbrowica 'Wesele' 2017

Dodał: red, edycja: 2017-09-07 15:47:16 Komentarze ()  (czytane 1722 razy)

Narodowe Czytanie wielkich polskich dzieł wybitnych polskich pisarzy to akcja, którą w 2012 roku zainicjował Bronisław Komorowski. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa. Czytano wówczas "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. więcej»

TAGI: narodowe czytanie, dąbrowica, wesele stanisław wyspiański, biblioteka w dądrowicy

'Małe i duże literackie podróże'

Dodał: red, edycja: 2017-05-11 07:27:27 Komentarze ()  (czytane 1299 razy)

To tytuł imprezy czytelniczek, która odbyła się 10 maja br. w Bibliotece Publicznej w Dąbrowicy podczas Tygodnia Bibliotek, który przypada w dniach 8 - 15 maja; jego hasło to: Biblioteka. Oczywiście! więcej»

TAGI: gminna biblioteka publiczna w dąbrowicy, gmina biłgoraj, tydzień bibliotek, kultura biłgoraj

REKLAMA

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dodał: red, edycja: 2016-11-25 16:33:16 Komentarze ()  (czytane 2635 razy)

Miś pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. 25 listopada pluszowe misie miały swe święto w Dąbrowicy. więcej»

TAGI: światowy dzień pluszowego misia, biblioteka w dąbrowicy, gmina biłgoraj, oświata biłgoraj

'Sleeveface w bibliotece'

Dodał: red, edycja: 2016-06-15 14:32:06 Komentarze ()  (czytane 1633 razy)

Do Polski zawitała moda na sleeveface. Fenomenem stały się zdjęcia przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące kreatywne i śmieszne połączenie naszej osobowości z ukrytym książkowym alter ego. więcej»

TAGI: sleeveface, biblioteka w dąbrowicy, zostań twarzą biblioteki, lucyna bielak

Dąbrowica: Spotkanie z Joanną Jagiełło pisarką dla młodzieży

Dodał: red, edycja: 2016-05-18 12:34:56 Komentarze ()  (czytane 1989 razy)

17 maja w Bibliotece Publicznej w Dąbrowicy gościliśmy „ciekawą osobowość literacką”. Tym razem uczniowie klas starszych uczestniczyli w spotkaniu z Joanną Jagiełło, autorką książek dla młodzieży, redaktorką podręczników do języka angielskiego, współpracującą z czasopismami dla młodzieży „Perspektywy” i „Cogito”. więcej»

TAGI: biblioteka w dąbrowicy, gmina biłgoraj, jaonna jagiełło, lucyna bielak

Zmienią wizerunek wiaduktu w Dąbrowicy. Pozyskali grant i zaangażowali społeczność lokalną

Dodał: red, edycja: 2014-10-03 22:54:17 Komentarze ()  (czytane 3317 razy)

Biblioteka Publiczna w Dąbrowicy i Ochotnicza Straż Pożarna realizują wspólnie z mieszkańcami Dąbrowicy projekt pn. "Zmalujmy coś razem" mający na celu oprawę wizerunku tamtejszego wiaduktu kolejowego. Pozyskali na ten cel w ramach programu "Działaj Lokalnie 2014" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności 4 tys. zł i z początkiem października przystąpili "do dzieła". więcej»

TAGI: gmina biłgoraj, wiadukt w dąbrowicy, dąbrowica, zmalujmy coś razem

REKLAMA

Recenzja na medal

Dodał: red, edycja: 2013-06-14 16:53:47 Komentarze ()  (czytane 2551 razy)

Kinga Blacha z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Dąbrowicy napisała recenzję do książki "Igrzyska śmierci" , która zwyciężyła w w ogólnopolskim konkursie na recenzję książek dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Instytut Książki w Warszawie. więcej»

TAGI: recenzja, biblioteka w dabrowicy, instytut książki, igrzyska śmierci

Grzegorz Kasdepke w Dąbrowicy

Dodał: red, edycja: 2012-05-29 10:09:15 Komentarze ()  (czytane 1378 razy)

Dnia 25 maja 2012 r w Dąbrowicy odbyło się spotkanie autorskie z bardzo popularnym, cenionym autorem książek dla dzieci i młodzieży, laureatem licznych nagród i wyróżnień literackich, scenarzystą telewizyjnych programów dla dzieci (Ciuchcia, Budzik) oraz seriali telewizyjnych (Klan). Niegdyś wieloletni redaktor naczelny dwutygodnika „Świerszczyk” - Grzegorzem Kasdepke. więcej»

TAGI:

'Niepełni' w literaturze

Dodał: red, edycja: 2011-03-01 13:08:30 Komentarze ()  (czytane 1729 razy)

,,Spotkanie nad morzem”, ,,Dziewczynka spoza szyby” , ,,Nigdy cię nie opuszczę” , ,,Solistka”, ,,Niepełni” – to książki opowiadające o problemie niepełnosprawności w społeczeństwie. Niepełnosprawność była również tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Dąbrowicy. więcej»

TAGI:

Telewizja

Konferencja on-line z prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

więcej

Sport

Trening z mistrzem

W sobotę, 23 stycznia 2021 roku, w Klubie Karate Tradycyjnego Biłgoraj odbył się noworoczny trening, który poprowadził prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego – Andrzej Maciejewski. Pochodzący z Biłgoraja mistrz sztuk walki, jest wychowawcą kilku pokoleń medalistów mistrzostw świata, Europy i Polski w kategoriach juniorskich, młodzieżowych i seniorskich. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Konferencja z prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (FOTO, VIDEO)

Dziś w Biłgoraju, z inicjatywy poseł na Sejm RP Beaty Strzałki i starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, odbyła się konferencja, w której uczestniczyła prezes KRUS Aleksandra Hadzik, dyrektor KRUS w Lublinie, dyrektor ARMiR w Bilgoraju oraz przedstawiciele rolników i Izby Rolniczej. Konferencja odbyła się on-line. więcej»

więcej

Polityka

Konferencja z prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (FOTO, VIDEO)

Dziś w Biłgoraju, z inicjatywy poseł na Sejm RP Beaty Strzałki i starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, odbyła się konferencja, w której uczestniczyła prezes KRUS Aleksandra Hadzik, dyrektor KRUS w Lublinie, dyrektor ARMiR w Bilgoraju oraz przedstawiciele rolników i Izby Rolniczej. Konferencja odbyła się on-line. więcej»