Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Kurs dla lektorów Regionu Biłgoraj (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-10-19 14:25:17 Komentarze ()  (czytane 1727 razy)

Dziś rozpoczął się kurs lektorski, dla ministrantów Regionu Biłgorajskiego. To osiem spotkań formacyjnych, które zakończą się błogosławieństwem nowych lektorów. W Biłgoraju rozpoczęło go 85 ministrantów. więcej»

TAGI: kurs lektorski, biłgoraj, liturgiczna służba ołtarza, lektorzy

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie również w Aleksandrowie

Dodał: red, edycja: 2019-09-10 09:43:13 Komentarze ()  (czytane 913 razy)

Podczas tegorocznej ósmej edycji akcji „Narodowego Czytania” Para Prezydencka zaproponowała do czytania osiem Nowel polskich. wybierając je z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Wybrane utwory reprezentują różne epoki i style -„ale łączy je to, co najważniejsze: są na trwałe wpisane w historię polskiej literatury”. więcej»

TAGI: narodowe czytanie, gmina aleksandrów, biblioteka w aleksandrowie, nowele polskie

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2018-06-15 23:40:46 Komentarze ()  (czytane 3953 razy)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób życia - mówił podczas dzisiejszej uroczystości ks. Adrian Borowski, Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Rejonu Biłgorajskiego. Ceremonia powołania lektorów odbyła się w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. więcej»

TAGI: lektorzy, biłgoraj, liturgiczna służba ołtarza, sanktuarium świetej marii magdaleny

Przyjęli posługę lektoratu (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2016-06-23 23:53:43 Komentarze ()  (czytane 5271 razy)

W kościele św. Jana Pawał II w Biłgoraju, 23 czerwca br., 58 ministrantów z Rejonu Biłgorajskiego przyjęło posługę lektoratu. Lektor w Kościele katolickim to męzczyzna powołany do funkcji czytania Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym. więcej»

TAGI: przyjęcie lektoratu, biłgoraj, lektorzy biłgoraj, kościół jana pawła ii w biłgoraju

REKLAMA

Ministranci rywalizowali na hali OSiR

Dodał: red, edycja: 2013-10-26 14:11:56 Komentarze ()  (czytane 8588 razy)

Ponad 100 ministrantów z Dekanu Biłgoraj Południe rywalizowało w Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Rozgrywki były etapem do Mistrzostw Diecezjalnych Ministrantów w Piłce Halowej, które odbędą się pod koniec listopada w Tomaszowie Lubelskim. więcej»

TAGI: ministranci, liturgiczna służba ołtarza, turniej piłki nożnej halowej, biłgoraj

Deutsch Wagen Tour - niecodzienne warsztaty z języka niemieckiego

Dodał: red, edycja: 2012-04-19 10:03:11 Komentarze ()  (czytane 3023 razy)

12 kwietnia w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego w ramach projektu Deutsch Wagen Tour, czyli ogólnopolskiego projektu, którego celem jest popularyzacja nauki języka niemieckiego. więcej»

TAGI:

Trzy Dni - kwintesencja chrześcijaństwa

Dodał: red, edycja: 2012-04-05 10:47:58 Komentarze ()  (czytane 2143 razy)

O przeżywaniu i symbolice Triduum Paschalnego na przykładzie parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju - pisze Mirosław Kita. -Świętując Zmartwychwstanie Chrystusa, wspólnie wychwalajmy Boga. więcej»

TAGI:

Konkurs rozstrzygnięty

Dodał: TF, edycja: 2009-11-04 22:16:41 Komentarze ()  (czytane 4816 razy)

Dnia 4 listopada w Szkole Języków Obcych „Lingua 1” odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Maska Halloween”. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Konkurs plastyczny

Dodał: TF, edycja: 2009-10-27 22:11:52 Komentarze ()  (czytane 2080 razy)

Szkoła Języków Obcych Lingua 1 zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt.: MASKA HALLOWEEN. Cenne nagrody!!! więcej»

TAGI:

Telewizja

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Ruszył "Festiwal kultur"

więcej

Sport

Medale lekkoatletów biłgorajskiego „Znicza”

12 września br., na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Lublinie, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział ponad pięciuset młodych adeptów (roczniki 2005-2006) lekkiej atletyki z 21 klubów województw: Lubelskiego i Podlaskiego. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

„Senior polski smakuje”

Pomysł na inicjatywę był wynikiem wspólnej pracy seniorek z UTW w Biłgoraju. Grupa seniorek zastanawiała się nad tym w jaki sposób połączyć w jednej inicjatywie zagadnienia na których najbardziej im zależało tj. edukacja w zakresie zdrowego odżywiania, kultywowanie tradycji lokalnej oraz propagowanie literatury. więcej»

więcej

Polityka

Prezes PiS zawiesił posłów w prawach członków partii. Wśród zawieszonych poseł z Zamojszczyzny, były szef struktur partii

O zawieszeniu posłów poinformował Krzysztof Sobolewski przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Z przekazanej przez niego informacji wyniak, iż decyzją prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, z dniem dzisiejszym w prawach członka partii Prawo i Sprawiedliwość zawieszonych zostało 14 posłów. więcej»