Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Odkrywamy tradycję Leżajska

Dodał: red, edycja: 2019-08-27 11:09:00 Komentarze ()  (czytane 613 razy)

brak zdjęcia

26 sierpnia br. grupa seniorów z Bukowej w ramach projektu „W Seniorach Siła”, który został współfinansowany ze środków otrzymanych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2016 - 2020, zorganizowała akcję, której celem było poznanie historii i kultury Leżajska. więcej»

TAGI: wycieczka, w seniorach siła, stowarzyszenie dąb w ciosmach, turystyka

Koncert organowy laureatów konkursu "Per Artem ad Astram"

Dodał: red, edycja: 2019-08-25 23:53:18 Komentarze ()  (czytane 964 razy)

W kościele św. Michała Archanioła w Soli, odbył się w ostatnią niedzielę sierpnia br., specjalny koncert organowy. Podsumował on 13. ogólnopolski krasnobrodzki konkursu organowy "Per Artem ad Astram". W świątyni w Soli zaprezentowali się laureaci tegorocznej edycji krasnobrodzkiego wydarzenia. więcej»

TAGI: koncert organowy, sól, parafia w soli, Per Artem ad Astram

Koncert organowy w Soli. Muzyka dla "Niezłomnych"

Dodał: red, edycja: 2019-03-02 09:44:58 Komentarze ()  (czytane 1076 razy)

Koncert organowy w Soli, gdzie za organami zasiadł związany z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Daniel Strządała, poświęcony był osobom zaangażowanym w konspiracje wojenną i powojenną. Zainaugurował także obchody 100-lecia parafii św. Michała Archanioła w Soli. Wydarzenie odbyło się 1 marca. więcej»

TAGI: koncert organowy, sól, parafia świetego michała archanioła w soli, ks. krzysztof jankowski

Koncert organowy i recital harfistki w Soli

Dodał: red, edycja: 2017-08-27 12:31:04 Komentarze ()  (czytane 1849 razy)

W ostatnią niedzielę sierpnia br. w kościele parafialnym Soli odbył się koncert organowy laureatów tegorocznego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Per Artem ad Astra" oraz recital harfistki Anny Piechura - Gabryś. więcej»

TAGI: sól, gmina biłgoraj, koncert organowy, parafia św. michała archanioła w soli

REKLAMA

III koncert organowy w Soli

Dodał: red, edycja: 2016-10-06 10:02:17 Komentarze ()  (czytane 1820 razy)

2 października br. w parafii św. Michała Archanioła w Soli odbył się kolejny - trzeci już - koncert Organowy. Tym razem za organami kościoła św. Michała Archanioła w Soli zasiadł 19-letniego Sebastiana Kuczyńskiego z Suwałk, dla którego organy to przede wszystkim pasja. więcej»

TAGI: sól parafia św. michała arcganioła, sól, koncert organowy, organy w kościele w soli

Solski koncert organowy (AUDIO)

Dodał: red, edycja: 2016-06-21 10:21:46 Komentarze ()  (czytane 3763 razy)

19 czerwca w parafii św. Michała Archanioła w Soli odbył się II Koncert Organowy w wykonaniu Eweliny Bachul z Katowic, która w 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem Diecezjalną Szkołę Organistowską - Szkołę Muzyczną II st. w Bielsku - Białej w klasie organów oraz studia na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim. więcej»

TAGI: koncert organowy, parafia w soli, parafia św. michała archanioła w soli, ewelina bachul

Telewizja

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim

XXII Koncert Kolęd we Frampolu

Koncert Laureatów Festiwalu "Gaudium"

Studniówka ZSL - 2020

Kolędy w wykonaniu scholi Kanaan

Opłatek władz Powiatu Biłgorajskiego

więcej

Sport

Mistrzowski Turniej w Speedcubingu (FOTO)

Mistrzostwa w Speedcubingu, czyli w układaniu Kostki Rubika na czas, w tym roku ponownie zagościły w Biłgoraju. Najlepsi zawodnicy z całego kraju oraz z Ukrainy, Białorusi i Litwy układają Kostkę Rubika w formacie klasycznym oraz w jej różnych wariantach. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Spotkanie opłatkowe szkół prymasowskich w Biłgoraju (FOTO)

Dziś (25 stycznia), w Biłgoraju odbyło się spotkanie szkół noszących imię Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa tysiąclecia. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu. Zorganizowała je zaś Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. więcej»

więcej

Polityka

Ile w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego płaci się za śmieci?

Postanowiliśmy sprawdzić obowiązujące obecnie w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Część samorządów na przełomie 2019 i 2020 roku ustaliła nowe stawki, w cześć Gmin obowiązują jeszcze stawki "stare". więcej»