Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Granty dla strażaków

Dodał: red, edycja: 2019-09-23 14:55:54 Komentarze ()  (czytane 858 razy)

W ramach tegorocznej edycji programu „ORLEN dla Strażaków” skierowanego do ochotniczych i zawodowych straży pożarnych wpłynęło ponad 2 200 wniosków na dofinansowanie zakupu sprzętu do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Zarząd fundacji „Orlen – Dar Serca” wyłonił 228 jednostek OSP i 21 Komend Powiatowych i Miejskich PSP, którym przyznano wsparcie finansowe w wysokości łącznej 2 mln zł. więcej»

TAGI: kp psp biłgoraj, komenda powiatowa państwowej straży pożarnej, dotacja dla strażaków, ochotnicze straże pożarne

Ćwiczenia zgrywające KSRG jednostek OSP Powiatu Biłgorajskiego

Dodał: red, edycja: 2016-10-07 14:10:21 Komentarze ()  (czytane 1651 razy)

W dniu 6 października 2016 r. na terenie Gminy Tereszpol odbyły się ćwiczenia podmiotów KSRG z udziałem innych służb i instytucji z Powiatu Biłgorajskiego na podstawie opracowanego założenia, przewidującego tzw. rajd terenowy. więcej»

TAGI: ćwiczenia zgrywające, zarządzanie kryzysowe, gmina tereszpol, psp biłgoraj

'Gorąca Krew' naszych strażaków

Dodał: red, edycja: 2015-12-30 11:40:56 Komentarze ()  (czytane 1235 razy)

W Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji akcji organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż pod nazwą „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Z laurami wrócili z niej nasi strażacy zarówno zawodowi jak i ochotnicy. więcej»

TAGI: ognisty ratownik gorąca krew, kp psp w biłgoraju, osp łukowa, krwiodastwo

Uwaga na czad

Dodał: red, edycja: 2014-10-21 13:19:37 Komentarze ()  (czytane 2417 razy)

Komenda Powiatowa PSP w Biłgoraju w ramach kontynuacji kampanii edukacyjno - prewencyjnej prowadzonej przez Komendę Główną PSP przypomina, że okres użytkowania urządzeń ogrzewczych w domach mieszkalnych to, co roku okres zwiększonej ilości pożarów i wypadków związanych z zatruciem tlenkiem węgla popularnie nazywanym czadem. więcej»

TAGI: kp psp biłgoraj, czad, tlenek węgla sezon grzewczy, komunikat

REKLAMA

Blisko 9 tys. zł dla Emilki

Dodał: red, edycja: 2012-05-31 21:42:51 Komentarze ()  (czytane 1586 razy)

Pod koniec maja br. na konto FUNDACJI DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ" Ośrodek Sportu i rekreacji przelał pieniądze zebrane podczas Rodzinnego Pikniku dla EMILKI. Na leczenie 6 letniej dziewczynki zebrano 8 905,53 zł. więcej»

TAGI:

Rodzinny Piknik Charytatywny dla Emilki

Dodał: red, edycja: 2012-05-20 22:19:35 Komentarze ()  (czytane 3219 razy)

Impreza podczas której zbierane były fundusze na leczenie chorej Emilki z Biłgoraja odbyła się w niedzielę 20 maja br. na obiektach OSiR. Przybrała ona formę Rodzinnego Pikniku. Patronat medialny nad nią sprawował Portal bilgoraj.com.pl więcej»

TAGI:

O strażakach malarskim okiem

Dodał: red, edycja: 2012-04-27 15:23:17 Komentarze ()  (czytane 5389 razy)

20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują" - to hasło tegorocznej XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży. Komisja etapu powiatowego obradowała w piątek, 27 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Starostwo było też organizatorem spotkania. więcej»

TAGI:

Strażacy z OSP w Łukowej - najlepsi w województwie

Dodał: red, edycja: 2012-01-24 10:10:25 Komentarze ()  (czytane 3821 razy)

20 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji programu strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK – GORĄCA KREW”. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Telewizja

Koncert karnawałowy w BCK

Studniówka ZSZiO

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiNG

Studniówka I LO im. ONZ

Studniówka "Budowlanki" 2020

Studniówka "Katolika" 2020

więcej

Sport

XIX Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach (WYNIKI)

W lutym br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy odbyły się „XIX Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach”, w których uczestniczyło 103 młodych szachistów z 14 szkół naszego Powiatu. Turniej został zorganizowany przez Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego, GOKSiR w Biszczy oraz Szkołę Podstawową w Goździe Lipińskim. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Pożegnali Jana Różańskiego

Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy” z Aleksandrowa z głębokim żalem pożegnał Jana Różańskiego, który zmarł 21 lutego br. Jan Różański od 30 lat był kierownikiem muzycznym Zespołu. więcej»

więcej

Polityka

Powiatowa Rada Dialogu Rolniczego (FOTO)

Z inicjatywy Starosty Biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa oraz Tomasza Obszańskiego Przewodniczącego Lubelskiej Rady Wojewódzkiej Rolników Indywidualnych "Solidarność" powołana została Powiatowa Rada Dialogu Rolniczego. Dziś odbyło się posiedzenie inauguracyjne. więcej»