Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Kosmiczny robot wylądował w "Domku Przedszkolaka"

Dodał: red, edycja: 2019-11-15 10:37:20 Komentarze ()  (czytane 952 razy)

W listopadzie w Przedszkolu Publicznym "Domek Przedszkolaka" rozpoczęły się zajęcia z programowania przy pomocy robota o imieniu Photon. To polski robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat nowych technologii, rozwijanie ich kreatywności oraz nauczanie podstaw programowania. więcej»

TAGI: przedszkolaki biłgoraj, domek przedszkolaka, programowanie, robot photon

OC i inne ubezpieczenia samochodowe. Mieszkańcy Biłgoraja płacą za nie od 412 zł, podczas gdy w Polsce kosztuje ono średnio 866 zł

Dodał: red, edycja: 2019-08-23 18:23:23 Komentarze ()  (czytane 3738 razy)

Jednym z czynników, jaki wpływa na cenę OC jest wielkość miasta, w którym mieszka kierowca. Im mniejsza miejscowość i zaludnienie, tym mniejsze ryzyko kolizji, a co za tym idzie, niższa składka ubezpieczeniowa. To dlatego mieszkańcy Biłgoraja, w którym żyje 27 tysięcy ludności, mogą liczyć na bardziej przystępne ceny ubezpieczeń komunikacyjnych niż chociażby lublinianie. więcej»

TAGI: ubzepieczenie oc, ubezpieczenie samochodu, ubezpiecznie auta, biłgoraj

Konkurs Grantowy "Działaj Lokalnie XI" rostrzygnięty

Dodał: red, edycja: 2019-05-17 12:51:28 Komentarze ()  (czytane 1305 razy)

Konkurs Grantowy "Działaj Lokalnie XI" w 2019 roku został rozstrzygnięty. Dotacje na łączną kwotę 55 200 zł otrzymało 13 grantobiorców. Uroczystość podpisania umów zaplanowana jest na 23 maja 2019r. w przestrzeni SOWA (Park Solidarności). W ramach konkursu złożono 17 wniosków z Powiatu Biłgorajskiego i Gminy Zwierzyniec. więcej»

TAGI: działaj lokalnie, fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiej, granty dla organizacji pozarządowych, wsparcie dla kół gospodyń wiejskich

Gdzie kupić najlepsze ubezpieczenie podróżne?

Dodał: red, edycja: 2019-05-16 14:41:33 Komentarze ()  (czytane 3488 razy)

Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu, trzeba pamiętać nie tylko o spakowaniu niezbędnych rzeczy czy zarezerwowaniu na czas hotelu. Równie istotny jest zakup ubezpieczenia podróżnego zapewniającego kompleksową ochronę podczas urlopu. więcej»

TAGI: ubezpieczenia, ubezpieczenia podróżne, wyjazd, turystyka

REKLAMA

Podróż do Książkolandii i robot Photon w świecie bajek

Dodał: red, edycja: 2019-04-12 16:40:35 Komentarze ()  (czytane 868 razy)

Maluchy z Aleksandrowa poprzez zabawę uczyły się kodowania. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie w marcu i kwietniu bieżącego roku odbywały się zajęcia pn. „Robot Photon w świecie bajek” dla przedszkolaków i dzieci z kl. I - III szkoły podstawowej (w ramach projektu „Kodowanie w bibliotece- II edycja” prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego). więcej»

TAGI: biblioteka w aleksandrowie, podróż do książkolandii, kodowanie, oświata biłgoraj

Kodowanie w bibliotece

Dodał: red, edycja: 2019-01-23 12:39:54 Komentarze ()  (czytane 958 razy)

Kodowanie, programowanie to umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji naszej rzeczywistości. Przydaje się ona w wielu dziedzinach życia. Aleksandrowska biblioteka przygotowała dla swoich użytkowników ofertę edukacyjną w tym zakresie. więcej»

TAGI: kodowanie, biblioteka w aleksandrowie, gmina aleksandrów, nauka programowania

'Ulga na start' to oszczędność, ale uważaj na haczyk

Dodał: red, edycja: 2018-07-20 10:07:38 Komentarze ()  (czytane 2003 razy)

Czy przedsiębiorcy z regionu korzystają z nowej „ulgi na start”? Wygląda na to, że chętnie. Muszą jednak pamiętać, że sześć miesięcy oszczędności na składkach ubezpieczeniowych może mieć przykre konsekwencje. więcej»

TAGI: ulga na start, zus biłgoraj, własna działalność gospodarcza, skłądki zus

Sprzątanie biura zleć najlepszym

Dodał: red, edycja: 2018-02-02 11:03:09 Komentarze ()  (czytane 3468 razy)

Zapotrzebowanie na firmy zajmujące się sprzątaniem obiektów rośnie. Z roku na rok rejestruje się coraz więcej podmiotów świadczących tego typu usługi. Niestety, często wykonawcy są niesolidni i nie wywiązują się rzetelnie ze swoich obowiązków. Jak znaleźć kompetentnego usługodawcę? więcej»

TAGI: sprzątanie biura, firmy sprzątające, czystość w biurze, biłgoraj

REKLAMA

'Jestem początkującym kierowcą i obawiam się, że będę miał sporo stłuczek. Składka AC może być z tego powodu wysoka. Czy opłaca mi się mimo wszystko kupić ten rodzaj ubezpieczenia auta?' Odpowiadamy

Dodał: red, edycja: 2017-05-30 08:09:46 Komentarze ()  (czytane 2171 razy)

Polisa AC to nieobowiązkowe ubezpieczenie auta dające dostęp do szerokiego zakresu ochrony. Mimo sporych kosztów należy rozważyć opcję wykupienia takiej polisy. Warto wiedzieć, że istnieją sposoby na obniżenie wysokości składki. więcej»

TAGI: ubezpieczenie ac, ubezpieczenie samochodu, biłgoraj, polisa ubezpieczeniowa

To Ci się należy! Halina zamiast 13 tys. dostała 160 tys. złotych. Sprawdź ile Ty możesz dostać

Dodał: red, edycja: 2016-11-27 23:42:44 Komentarze ()  (czytane 3087 razy)

Czy wiesz, że tylko w przeciągu trzech ostatnich miesięcy minionego roku, złożonych zostało aż… 318 tysięcy reklamacji podających w wątpliwość działanie instytucji finansowych, w tym firm ubezpieczeniowych? Te dane mówią same za siebie - Polacy mają wiele zastrzeżeń do działalności tak banków, jak i firm ubezpieczeniowych. więcej»

TAGI: ubezpieczenia, odszkodowania, biłgoraj, reklamacje

Czy warto kupić polisę dla smartfona?

Dodał: red, edycja: 2016-11-18 11:23:19 Komentarze ()  (czytane 2980 razy)

Kupno polisy dla smartfona jest coraz powszechniejsze. Zakres jej ochrony jest odmienny od zakresu obowiązywania gwarancji producenta, przez co oba produkty mogą działać w jednym czasie i gwarantować pełne zabezpieczenie sprzętu. Co zyskują użytkownicy smartfonów chronionych przez polisę? więcej»

TAGI:

Radni napisali pismo w sprawie Autodromu. Jest odpowiedz Starosty

Dodał: red, edycja: 2015-08-20 10:47:31 Komentarze ()  (czytane 2576 razy)

-W odpowiedzi na pismo z dnia 28 lipca br. po raz kolejny informuję, że wobec toczącego się procesu o zwrot nieruchomości na której położony jest autodrom nie było i nie jest zasadne, by Zarząd Powiatu podejmował zadania inwestycyjne na tym terenie - napisał w odpowiedzi na pytania radnych Starosta Biłgorajski. Zobacz całą odpowiedz Mariana Tokarskiego odnośnie Autodromu. więcej»

TAGI: autodrom biłgoraj, zawody motorowe, biłgoraj, odpowiedz starosty biłgorajskiego

REKLAMA

Wakacje w pełni – uważajmy na drogach

Dodał: red, edycja: 2015-07-24 15:03:49 Komentarze ()  (czytane 1651 razy)

Sezon wakacyjny trwa już w najlepsze. Dla wielu z nas jest to czas beztroski. Niestety, to również okres o większej częstotliwości wypadków, związanych z wypoczynkiem i podróżowaniem, nierzadko spowodowanych przez brawurę. więcej»

TAGI: ubezpiecznie oc, motoryzacja biłgoraj, ubezpieczenie komunikacyjne, biłgoraj

Jak się zachować po wypadku

Dodał: red, edycja: 2015-04-25 16:50:08 Komentarze ()  (czytane 3078 razy)

Nawet pozornie niewinna stłuczka może stać się przyczyną wielu problemów i to nie tylko tych zdrowotnych, ale także prawnych. Bywa, że sprawca wypadku, próbuje obarczyć winą ofiarę. Dużo bardziej dotkliwe bywają jednak problemy zdrowotne, które wychodzą czasem i po wielu miesiącach od nieszczęśliwego zdarzenia. więcej»

TAGI: wypadek drogowy, policja biłgoraj, jak zachować się po wypadku, odszkodowania

MDK musi zapłacić odszkodowanie swemu byłemu pracownikowi. Sąd uznał, że został zwolniony niezgodnie z prawem

Dodał: red, edycja: 2014-12-30 16:23:15 Komentarze ()  (czytane 5356 razy)

Sąd pracy zasądził 24 grudnia 2014 roku, odszkodowanie dla Macieja Książka za niesłuszne zwolnienie z pracy w MDK. Pierwotnie były już pracownik Młodzieżowego Domu Kultury domagał się przywrócenia do pracy, ostatecznie jednak jego pełnomocnik wnioskował o odszkodowanie. więcej»

TAGI: mdk biłgoraj, sąd pracy, maciej książek, renata socha

Starosta odpowiada w sprawie autodromu

Dodał: red, edycja: 2014-06-06 13:48:13 Komentarze ()  (czytane 4685 razy)

-Przedstawianie wymyślonych i nieprawdziwych wersji wprowadza w błąd opinię publiczną, dyskredytuje i oczernia organy władzy samorządowej i służy głównie budowaniu wizerunku autorów apelu - zauważa w odpowiedzi Starosta Biłgorajski i przedstawia działania Zarządu i sytuację w jakiej znalazł się tor przy Motorowej.
więcej»

TAGI: autodrom biłgoraj, uregulowaniekwestii prawnych autodromu, starosta biłgorasjki, odpowiedz na apel

REKLAMA

Biłgorajski autodrom - jak wygląda sytuacja prawna?

Dodał: red, edycja: 2013-10-18 10:23:13 Komentarze ()  (czytane 4937 razy)

Biłgorajski autodrom znajdujący się przy ulicy Motorowej podlega pod Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej. Jego roczne utrzymanie to wydatek ok. 512 tys. zł. W chwili obecnej skomplikowała się sytuacja prawna własności gruntu. więcej»

TAGI: autodrom biłgoraj, rcez biłgoraj, sporty motorowe, tor kartingowy biłgoraj

Co dalej z ogródkami działkowymi? Są cztery projekty rozwiązań sytuacji prawnej

Dodał: red, edycja: 2013-05-01 09:28:08 Komentarze ()  (czytane 6360 razy)

Trzeba będzie jeszcze poczekać na prawne rozstrzygnięcia w kwestii ogrodów. Posłowie na jednym z kwietniowych posiedzeń Sejmu zdecydowali, że cztery projekty ustaw dotyczących ogrodów działkowych trafią pod obrady sejmowych komisji infrastruktury, samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. więcej»

TAGI: ogrody działkowe, działkowcy, sejm, ustawa o ogródkach działkowych

Starosta Biłgorajski odpowiada na pytania Pana Władysława Chodkiewicza

Dodał: red, edycja: 2011-07-21 13:15:42 Komentarze ()  (czytane 2869 razy)

W związku z pismem dotyczącym funkcjonowania Szpitala w Tarnogrodzie, które wpłynęło do Starostwa oraz zostało opublikowane na Portalu bilgoraj.com.pl z przykrością stwierdzam, że zawarte w piśmie zarzuty są nieprawdziwe i wprowadzają opinię publiczną w błąd. więcej»

TAGI:

Ale dziura... ale odszkodowanie (VIDEO)

Dodał: red, edycja: 2011-01-11 16:42:37 Komentarze ()  (czytane 3173 razy)

Odwilż odsłania stan dróg Powiatu Biłgorajskiego: wyrwy w asfalcie, pęknięcia, dziury – oto oblicze drogowe po zimie. O uszkodzenie felgi, zawieszenia czy podwozia nie trudno. Można jednak ubiegać się o odszkodowanie. Wystarczy udowodnić, że winna uszkodzenia była dziurawa droga. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Jak umrę, pożyjemy... cd.

Dodał: NN, edycja: 2010-07-14 20:19:33 Komentarze ()  (czytane 5219 razy)

Jan J. zaprzeczył, jakoby miał brać udział w spaleniu zwłok, wydobytych z grobowca w Łukowej. Jego syn Sławomir J. nadal nie chce zeznawać. Obaj przebywają w Zakładzie Karnym w Przemyślu. Według dotychczasowych ustaleń Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, to Sławomir J. (24 lata) był mózgiem całego przedsięwzięcia. więcej»

TAGI:

Spalił zwłoki, trafił do aresztu

Dodał: TF, edycja: 2010-07-05 13:01:52 Komentarze ()  (czytane 1601 razy)

24-letni Sławomir J. został tymczasowo aresztowany. Lubaczowski sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna wpadł w ręce Policji w miniony czwartek. Jest podejrzany o zbezczeszczenie zwłok. więcej»

TAGI:

Biłgoraj: Zbezcześcił zwłoki, ukrywał się, został zatrzymany (VIDEO)

Dodał: TF, edycja: 2010-07-02 22:15:51 Komentarze ()  (czytane 2612 razy)

Policjanci z KPP w Biłgoraju zatrzymali 24-letniego Sławomira J. Mężczyzna jest pomysłodawcą i głównym podejrzanym w sprawie o upozorowanie zabójstwa. Kilka dni temu wyjął z grobu zwłoki, umieścił je w swoim samochodzie i podpalił. Chciał wzbogacić się o 200 tys. zł, bo na taką sumę ubezpieczył swoje życie. więcej»

TAGI:

Upozorował swoje zabójstwo (AUDIO)

Dodał: TF, edycja: 2010-07-01 16:16:19 Komentarze ()  (czytane 4240 razy)

Chciał zdobyć pieniądze, dlatego wysoko ubezpieczył swe życie. Postanowił upozorować własną śmierć. Potrzebował ludzkiego ciała, był zdecydowany dokonać zabójstwa. Ponieważ nie mógł trafić na człowieka podobnej postury, otworzył grobowiec i wykradł z niego ciało mężczyzny. więcej»

TAGI:

REKLAMA

brak zdjęcia

47 tysięcy zł za dwa zęby

Dodał: NN, edycja: 2009-10-06 16:56:11 Komentarze ()  (czytane 5389 razy)

47 tys. zł z odsetkami ma zapłacić dentystka z Zamościa pacjentce z Biłgoraja jako zadośćuczynienie i odszkodowanie za źle przeprowadzony zabieg usunięcia dwu zębów. Tak postanowił Sąd Rejonowy w Zamościu. Wyrok nie jest prawomocny. więcej»

TAGI:

Telewizja

Studniówka ZSZiO

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiNG

Studniówka I LO im. ONZ

Studniówka "Budowlanki" 2020

Studniówka "Katolika" 2020

XIX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

więcej

Sport

Walentynkowy Turniej Badmintona (WYNIKI)

W czwartek 13 lutego br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, odbył się VIII Walentynkowy Turniej Badmintona Mikstów o Puchar Dyrektora OSiR. Była to doskonała okazja, aby święto zakochanych spędzić na sportowo i w wesołym towarzystwie. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Najlepsze filmy krótkometrażowe

Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata zawitało do Biłgoraja. W lutym można je było obejrzeć w Biłgorajskim Centrum Kultury podczas dwóch spotkań w ramach 13. edycji Festiwalu Grand Off. Dziś odbyły się ostatnie prezentacje. O wydarzeniu informowaliśmy w dziale Imprezy, wydarzenia Portalu bilgoraj.com.pl więcej»

więcej

Polityka

Kolejne spotkanie z doradcami w ramach programu „Rozwój Lokalny”

W połowie lutego br. odbyło się kolejne spotkanie z doradcami miast w związku z pracami nad opracowaniem koncepcji projektu w ramach Programu „Rozwój Lokalny”. W biłgorajskim ratuszu uczestniczył w nich m. in. wiceburmistrz Jarosław Bondyra oraz miejscy urzędnicy. więcej»