Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Ziółko i Afromental na zakończenie Dni Biłgoraja (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-06-09 23:42:57 Komentarze ()  (czytane 5481 razy)

Mateusz Ziółko z zespołem i Afromental - koncerty tych artystów zakończyły tegoroczne, trzydniowe Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia, na scenie przy Biłgorajskim Centrum Kultury prezentowali się artyści z Biłgoraja i Powiatu oraz zaproszone gwiazdy. więcej»

TAGI: afromental, mateusz ziółko, dni biłgoraja, bck biłgoraj

Jarmark Sitarski jedną z atrakcji Dni Biłgoraja (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-06-09 10:48:51 Komentarze ()  (czytane 2090 razy)

Na głównej ulicy Biłgoraja odbywa się jarmark Sitarski. To jedno z wydarzeń towarzyszących tegorocznym Dniom Biłgoraja. Na kramach twórcy ludowi i rękodzielnicy oferują swe wyroby. Są artykuły spożywcze, słodkości, wyroby rękodzielnicze, obrazy, biżuterią czy potrawami regionalnymi. więcej»

TAGI: dni biłgoraja, jarmark sitarski, rękodzieło, sztuka ludowa

Dni Biłgoraja. Gwiazdą drugiego dnia był Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-06-08 23:51:01 Komentarze ()  (czytane 3237 razy)

Trwają Dni Biłgoraja 2019. W centrum Miasta odbywa się Jarmark Sitarski, a na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury koncerty. Na Skwerze Saskim przygotowano zaś atrakcje dla dzieci. Gwiazdą drugiego dnia świętowania był były lider Budki Suflera, Krzysztof Cugowski. Wokalista wystąpił z Zespołem Mistrzów. więcej»

TAGI: krzysztof cugowski, zespół mistrzów, dni biłgoraja, bck biłgoraj

Ruszyły Dni Biłgoraja. Święto Miasta rozpoczęło się od tanecznego widowiska (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-06-07 21:48:09 Komentarze ()  (czytane 2696 razy)

Na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury rozpoczęły się dziś trzydniowe Dni Biłgoraja. Obok koncertów, występów scenicznych, atrakcji dla dzieci i zawodów sportowych, w programie jest także Jarmark Sitarski Inauguracją wydarzenia był koncert taneczny, w którym zaprezentowały się dzieci, młodzież i dorośli, pracujący na co dzień w BCK i MDK. więcej»

TAGI: tańczący biłgoraj, dni biłgoraja, bck biłgoraj, mdk biłgoraj

REKLAMA

Dni Biłgoraja 7 - 9 czerwca. utrudnienia w ruchu i dostępne parkingi

Dodał: red, edycja: 2019-06-01 07:39:25 Komentarze ()  (czytane 1772 razy)

W najbliższy piątek rozpoczną się obchody Dni Biłgoraja 2019. Wśród zaplanowanych imprez są m. in. koncerty gwiazd gry i zabawy dla dzieci czy wydarzenia sportowe. Imprezom towarzyszącym Dniom Biłgoraja jest Jarmark Sitarski oraz Park Rozrywki dla Dzieci. Obchody dni Miasta podobnie jak w roku poprzednim przenoszą się w okolice BCK, w związku z czym należy się spodziewać utrudnień w poruszaniu się po centrum Biłgoraja. więcej»

TAGI: dni biłgoraja, utrudnienia, zamknięcie ulic, scena letnia bck

II Bieg Sitarski

Dodał: red, edycja: 2015-06-22 12:07:08 Komentarze ()  (czytane 3001 razy)

Na starcie biegu głównego stanęło ponad 100 zawodników. Trasa liczyła około 6 km rozpoczęła się przy Hali OSiR i biegła ulicami Targową, Lubelską, Kościuszki, Bagienną, Obwodnicą Północną, Zamojską, Kościuszki, Lubelską, Targową i z metą przy OSiR. więcej»

TAGI: bieg sitarski, inicjatywa biłgoraj biega, kresowy jarmark sitarski, biegi biłgoraj

Ewelina Lisowska zamknęła tegoroczny Jarmark Sitarski

Dodał: red, edycja: 2015-06-21 22:35:39 Komentarze ()  (czytane 6885 razy)

Koncert wokalistki Eweliny Lisowskiej z zespołem był ostatnim mocnym akcentem tegorocznego Kresowego Jarmarku Sitarskiego. Trzydniowa impreza, której jedna z gwiazd była Lisowska odbyła się na obiektach OSiR. Zobacz FOTOGALERIĘ więcej»

TAGI: ewelina lisowska, kresowy jarmark sitarski, koncert evelynn, biłgoraj

Kresowy Jarmark Sitarski - Biłgoraj 2015 (NOWE FOTO)

Dodał: red, edycja: 2015-06-20 21:33:23 Komentarze ()  (czytane 5507 razy)

Tegoroczny Kresowy Jarmark Sitarski, to trzydniowa impreza łącząca występy kulturalne z jarmarkiem, na którym kupić można m. in. rękodzieło. Od kilku lat taką formę przybrały obchody Dni Biłgoraja. Na scenie obok miejscowych artystów, występują zaproszone gwiazdy. więcej»

TAGI: kresowy jarmark sitarski, biłgoraj, dni biłgoraja, ewelina lisowska

REKLAMA

XIII Zlot Motocyklowy (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2015-06-20 13:09:23 Komentarze ()  (czytane 5237 razy)

Na Woli k/Biłgoraja w dniach 19 - 21 czerwca br. odbywa się XIII Zlot Motocyklowy - Biłgoraj Roztocze 2015. Jego organizatorem jest Automobilklub Biłgorajski. Zlot na stałe wpisał się w kalendarz imprez Ziemi Biłgorajskiej. W tym roku został włączony w obchody Dni Biłgoraja. 20 czerwca motocykliści w paradzie przejechali przez Miasto. więcej»

TAGI: zlot motocyklowy, biłgoraj, parada motocykli, automobilklub biłgorajski

Rozpoczął się Jarmark Sitarski. Koncert Genesis Classic (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2015-06-19 22:04:14 Komentarze ()  (czytane 3658 razy)

Od "mocnego uderzenia" rozpoczął się tegoroczny Kresowy Jarmark Sitarski. Na scenie dla biłgorajskiej publiczności wystąpił Ray Wilson - szkocki wokalista i gitarzysta oraz kompozytor i autor tekstów, członek zespołów Guaranted Pure, Stiltskin, Cut, Genesis. więcej»

TAGI: jarmark kresowy, biłgoraj, koncer genesis calssic, ray wilson

Dni Biłgoraja: Władze Miasta kontynuują tradycję lat ubiegłych

Dodał: red, edycja: 2015-05-22 16:43:02 Komentarze ()  (czytane 6635 razy)

W tym roku - kolejnym roku z rzędu - władze Miasta zapraszają mieszkańców Biłgoraja i całego Regionu na Kresowy Jarmark Sitarski. -Od kilku lat organizujemy święto Biłgoraja pod nazwą Kresowy Jarmark Sitarski. W tym roku zapewniamy, że atrakcji nie zabranie - zaznacza w rozmowie z bilgoraj.com.pl Janusz Rosłan. więcej»

TAGI: dni biłgoraja, kresowy jarmark sitarski, koncerty biłgoraj, jarmark sitarski w biłgoraju

Udana pierwsza edycja 'Biegu Sitarskiego' (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2014-06-23 14:18:15 Komentarze ()  (czytane 5805 razy)

111 zawodników stanęło 22 czerwca br. na trasie I Biegu Sitarskiego, który odbył się w Biłgoraju. Jego pomysłodawcami byli biegacze amatorzy skupieni w inicjatywie "Biłgoraj Biega", pomocą organizacyjną służył Ludowy Klub Sportowy ZNICZ "Biłgoraj oraz biłgorajski OSiR. więcej»

TAGI: bieg sitarski, biłgoraj biega, osir biłgoraj, lks znicz biłgoraj

REKLAMA

Biłgoraj: Jarmark Kresowy

Dodał: red, edycja: 2013-06-24 10:27:12 Komentarze ()  (czytane 4794 razy)

Kresowy Jarmark Sitarski odbył się w Biłgoraju 23 czerwca, na placu przed ratuszem. Był okazją do zaprezentowania się rzemieślników, rękodzielników i artystów. Goście przybyli na Jarmark mieli okazje spróbować regionalnych potraw i nalewek wykonanych według tradycyjnych receptur. Podczas imprezy nie zabraknie także atrakcji dla dzieci - gier i zabaw ruchowych oraz konkursów sprawnościowych. więcej»

TAGI: jarmark kresowy, jarmark sitarski, biłgoraj, pozegnanie sitarzy

Dzień pierwszy Jarmarku Kresowego

Dodał: red, edycja: 2012-07-07 23:31:13 Komentarze ()  (czytane 5172 razy)

Pierwszy dzień Kresowego Jarmarku Sitarskiego upłynął pod hasłem spotkania rzemieślników, rękodzielników, artystów, a przede wszystkim sympatyków tradycji, kultury ludowej Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

TAGI:

Jarmark Kresowy zamiast Dni Biłgoraja

Dodał: red, edycja: 2012-06-22 11:37:22 Komentarze ()  (czytane 5612 razy)

Koncerty, kiermasze z rękodziełem, pokazy ginących zawodów, degustacje trunków oraz słynnego pieroga biłgorajskiego - to tylko nieliczne atrakcje, dostępne podczas pierwszego Kresowego Jarmarku Sitarskiego, który odbędzie się w drugi weekend lipca na placu przed biłgorajskim magistratem. W tym roku zastąpi on Dni Biłgoraja. więcej»

TAGI:

Telewizja

Studniówka ZSZiO

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiNG

Studniówka I LO im. ONZ

Studniówka "Budowlanki" 2020

Studniówka "Katolika" 2020

XIX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

więcej

Sport

Powiązani z Biłgorajem księżą Mistrzami Europy

Dziś kończą się w Czechach Mistrzostwa Europy Księży w Piłce Nożnej Halowej. Ze złotym medalem wracają kapłani reprezentujący Polskę. Blisko połowę drużyny stanowią księżą z Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, w tym ci, którzy związani są z Biłgorajem. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Ostatki 2020 Klubu Seniora w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury

20 lutego 2020 roku w tłusty czwartek tarnogrodzki Klub Seniora zorganizował imprezę ostatkową mającą na celu integrację uczestników. Wszyscy członkowie włączyli się w przygotowania, więc stoły zastawione były słodkimi i wykwintnymi smakołykami. więcej»

więcej

Polityka

Dyrektor I LO im. ONZ, Marian Klecha przechodzi na emeryturę. Zarząd Powiatu szuka jego następcy

Zarząd Powiatu w Biłgoraju ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Związane jest to, z przejściem na emeryturę z końcem marca br., dotychczasowego dyrektora placówki, Mariana Klechy. więcej»