Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Na miłosną nutę w Jędrzejówce (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-05-20 15:05:06 Komentarze ()  (czytane 1067 razy)

19 maja br. w Jędrzejówce, w Gminie Goraj, odbył się V Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec. Imprezę, podczas której zabrzmiała wyjątkowa muzyka roztocza, zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, Wójt Gminy Goraj i Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina. więcej»

TAGI: gmina goraj, gok goraj, anna malec, festiwal muzyki ludowej

Festiwal im. Anny Malec (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2018-05-20 23:33:46 Komentarze ()  (czytane 2205 razy)

W Jędrzejówce w Gminie Goraj, odbył IV Festiwal Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec. Ta nieżyjąca już artystka ludowa pamiętała kilkaset pieśni przekazanych w tradycji ustnej, tworzyła także własne teksty i pieśni. Piejo kury, piejo Grzegorz Ciechowski. więcej»

TAGI: anna malec, gmina goraj, gok goraj, festiwal im. anny malec

III Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2017-05-21 21:26:54 Komentarze ()  (czytane 3766 razy)

Już po raz trzeci w Gminie Goraj został zorganizowany - przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju - Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec, znanej lokalnej śpiewaczce, promotorce kultury Ziemi Gorajskiej. Festiwal rozpoczął się od modlitwy w intencji śp. Anny Malec. więcej»

TAGI: festiwal im. anny malec, gok goraj, festiwal ludowy, gmina goraj

II Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2016-04-18 11:38:44 Komentarze ()  (czytane 3502 razy)

17 kwietnia 2016 roku, w Jędrzejówce, Gminny Ośrodek Kultury w Goraju zorganizował II Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec. Na scenie wystąpiły zespoły ludowe i soliści z terenu, prezentując dorobek muzyki ludowej. Przybliżono także życie i twórczość Anny Malec. więcej»

TAGI: festiwal muzyki ludowej, anna malec, gmina goraj, gok goraj

REKLAMA

I Gminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec

Dodał: red, edycja: 2015-07-19 22:44:28 Komentarze ()  (czytane 3082 razy)

19 lipca br. w Goraju odbył się I Gminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. W Festiwalu mogły wziąć udział zarówno kapele ludowe, zespoły śpiewacze jak i soliści instrumentaliści oraz soliści śpiewacy, a także młodzi wykonawcy, którzy poznali muzykę ludową od mistrzów. więcej»

TAGI: gminny festiwal muzyki ludowej, gmina goraj, gok goraj, anna malec

Telewizja

Nowe konkursy dla organizacji pozarządowych na nowych formularzach ofert

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

więcej

Sport

W Biszczy rozegrano XIX Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach

Pod koniec listopada br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy odbyły się „XIX Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach”. Turniej organizowany jest przez Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju, wspomniany GOKSiR w Biszczy oraz Samorządową Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Nowe konkursy dla organizacji pozarządowych na nowych formularzach ofert (VIDEO)

W starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się szkolenie omawiające elementy nowych druku oferty dla organizacji pozarządowych, które aplikują o wsparcie do jednostek samorządu terytorialnego. Przedstawiono na nim m. in. jak przygotować ofertę, czyli jak opisać działania, potrzeby i rezultaty, jakie zastosować wskaźniki i jak zmierzyć rezultaty. Było także kilka słów o zasadach konstrukcji budżetu zadania. więcej»

więcej

Polityka

Będziemy musieli dokonać korekty projektu przyszłorocznego budżetu

Rada Miasta Biłgoraj nie zgodziła się na podniesienie podatków od nieruchomości na rok 2020. A to oznacza mniejsze wpływy do budżetu, a co za tym idzie mniej środków na wydatki bieżące czy inwestycje. O komentarz poprosiliśmy Burmistrza Janusza Rosłana. więcej»