Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Na miłosną nutę w Jędrzejówce (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-05-20 15:05:06 Komentarze ()  (czytane 737 razy)

19 maja br. w Jędrzejówce, w Gminie Goraj, odbył się V Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec. Imprezę, podczas której zabrzmiała wyjątkowa muzyka roztocza, zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, Wójt Gminy Goraj i Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina. więcej»

TAGI: gmina goraj, gok goraj, anna malec, festiwal muzyki ludowej

Festiwal im. Anny Malec (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2018-05-20 23:33:46 Komentarze ()  (czytane 2041 razy)

W Jędrzejówce w Gminie Goraj, odbył IV Festiwal Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec. Ta nieżyjąca już artystka ludowa pamiętała kilkaset pieśni przekazanych w tradycji ustnej, tworzyła także własne teksty i pieśni. Piejo kury, piejo Grzegorz Ciechowski. więcej»

TAGI: anna malec, gmina goraj, gok goraj, festiwal im. anny malec

III Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2017-05-21 21:26:54 Komentarze ()  (czytane 3657 razy)

Już po raz trzeci w Gminie Goraj został zorganizowany - przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju - Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec, znanej lokalnej śpiewaczce, promotorce kultury Ziemi Gorajskiej. Festiwal rozpoczął się od modlitwy w intencji śp. Anny Malec. więcej»

TAGI: festiwal im. anny malec, gok goraj, festiwal ludowy, gmina goraj

II Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2016-04-18 11:38:44 Komentarze ()  (czytane 3437 razy)

17 kwietnia 2016 roku, w Jędrzejówce, Gminny Ośrodek Kultury w Goraju zorganizował II Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec. Na scenie wystąpiły zespoły ludowe i soliści z terenu, prezentując dorobek muzyki ludowej. Przybliżono także życie i twórczość Anny Malec. więcej»

TAGI: festiwal muzyki ludowej, anna malec, gmina goraj, gok goraj

REKLAMA

I Gminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec

Dodał: red, edycja: 2015-07-19 22:44:28 Komentarze ()  (czytane 3031 razy)

19 lipca br. w Goraju odbył się I Gminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. W Festiwalu mogły wziąć udział zarówno kapele ludowe, zespoły śpiewacze jak i soliści instrumentaliści oraz soliści śpiewacy, a także młodzi wykonawcy, którzy poznali muzykę ludową od mistrzów. więcej»

TAGI: gminny festiwal muzyki ludowej, gmina goraj, gok goraj, anna malec

Telewizja

Zawody powiatowe OSP

Koncert w hołdzie partyzantom

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

więcej

Sport

Potok Górny - turniej sołectw 2019 (FOTO)

12 sołectw z Gminy Potok Górny, tj. Malenik, Jasiennik Stary, Lipiny Dolne, Lipiny Górne Borowina, Lipiny Górne Lewki, Jedlinki, Potok Górny Pierwszy, Potok Górny Drugi, Szyszków, Zagródki, Dąbrówka i Naklik, wzięło udział w imprezie integracyjnej. W amfiteatrze przy Urzędzie Gminy drużyny reprezentujące poszczególne sołectwa rywalizowały o tytuł najlepszego. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Józefów. Wernisaż na koniec studenckiego pleneru

Kończy się tegoroczny plener malarski studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina w Józefowie. Prace, które powstawały przez dwa tygodnie, zostaną zaprezentowane na wystawie w miejscowym ośrodku kultury. Wernisaż odbył się w minioną niedzielę 21 lipca. więcej»

więcej

Polityka

Cudzoziemcy w lubelskim ZUS - co się zmieniło?

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini. więcej»