Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Projekt Mała książka - wielki człowiek w Aleksandrowie

Dodał: red, edycja: 2021-01-08 09:00:39 Komentarze ()  (czytane 1233 razy)

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wzięła udział również w trzeciej edycji projektu „Mała książka - wielki człowiek”, która odbyła się w 2020 roku. Partnerem aleksandrowskiej biblioteki w realizacji tego działania było Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie. więcej»

TAGI: biblioteka aleksandrów, przedszkole biblioteka, gmina aleksandrów, mała książka wielki człowiek

"Narodowe Czytanie" w Tarnogrodzie (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2019-09-07 14:46:44 Komentarze ()  (czytane 2867 razy)

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie, Tarnogrodzki Ośrodek Kuluary oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie, już po raz 8. organizowały na miejskim rynku "Narodowe Czytanie". Wydarzenie, które odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej, w tym roku przypomniało o polskich nowelach. więcej»

TAGI: narodowe czytanie, gmina tarnogród, biblioteka w tarnogrodzie, nowele polskie

„Malowane poezją” i inne wydarzenia czytelnicze w Aleksandrowie

Dodał: red, edycja: 2019-05-24 10:28:00 Komentarze ()  (czytane 1703 razy)

#Biblioteka - to hasło Tygodnia Bibliotek w 2019 roku organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie przygotowała także ofertę promującą czytelnictwo. więcej»

TAGI: biblioteka w aleksandrowie, gmina aleksandrów, malowane poezją, tydzień bibliotek

Book - talking, czyli gawęda o książce i zachęta, by po lekturę sięgnąć (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red, edycja: 2018-11-30 14:44:16 Komentarze ()  (czytane 2177 razy)

Po niezwykły sposób promocji czytelnictwa sięgnęli nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Od lat organizują konkurs oparty o "book - talking" pod hasłem "Książka, to coś więcej niż czytanie". więcej»

TAGI: gawędzenie o książce, zszio biłgoraj, booktalking, oświata biłgoraj

REKLAMA

Spotkanie z dziedzictwem i święto czytelników w Aleksandrowie

Dodał: red, edycja: 2018-06-20 09:31:35 Komentarze ()  (czytane 2103 razy)

Słowa kardynała Wyszyńskiego "Osłaniamy w Polsce dęby tysiącletnie. Ale by mogły żyć, każda gałązka, która rodzi dziś owoc, musi wyrastać z pnia. Podobnie jest z narodem. Naród przyszłości, jeśli ma wydać błogosławione owoce, musi być powiązany z przeszłością przez współczesność" rozpoczęły uroczystość podsumowującą działania promujące dziedzictwo i czytelnictwo przez aleksandrowską bibliotekę. więcej»

TAGI: gmina aleksandrów, biblioteka w aleksandrowie, podsumowanie czytelnictwa, czyetlnictwo aleksandrów

Noc Bibliotek w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2018-06-10 09:01:41 Komentarze ()  (czytane 2141 razy)

W Biłgoraju, z 9 na 10 czerwca br., odbyła się Noc Bibliotek. W ogólnopolska akcję promującą czytelnictwo i biblioteki, włączyła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju. Dla tych, którzy postanowili odwiedzić biłgorajką bibliotekę przygotowano szereg atrakcji. więcej»

TAGI: noc bibliotek, miejska i powiatowa biblioteka w biłgoraju, bilgoraj, biblioteka biłgoraj

Intensywna noc w bibliotece

Dodał: red, edycja: 2018-06-09 10:28:37 Komentarze ()  (czytane 1681 razy)

Śniadaniem zakończyła się tegoroczna noc w bibliotece, jaką dla młodzieży zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju Filia Nr 1 dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy swą przygodę wśród książek rozpoczęli wczoraj wczesnym wieczorem. więcej»

TAGI: noc w bibliotece, noc bibliotek, mipbp w biłgoraju, miejska biblioteka w biłgoraju

'Pociąg do czytania' (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2018-05-23 07:34:21 Komentarze ()  (czytane 1973 razy)

W Biłgoraju odbyła się szósta już plenerowa lekcja promująca w społeczności lokalnej czytelnictwo. "Pociąg do czytania" w Parku Solidarności zgromadził ponad 100 osób. Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z siedziba w Soli, Fundacja FLZB oraz wolontariusze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju. więcej»

TAGI: pociąg do czytania, prmocja czytelnictwa, biłgoraj, biblioteka w soli

REKLAMA

Tydzień Bibliotek w Józefowie zakończony

Dodał: red, edycja: 2018-05-17 13:15:33 Komentarze ()  (czytane 878 razy)

"Porankiem poezji" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie zakończyły się obchody tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Cykl spotkań, warsztatów i zajęć, promujących czytelnictwo rozpoczął się 8 maja, a ostatnim akcentem było spotkanie z uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej w Józefowie, autorką wierszy i obrazów Zofią Rorat. więcej»

TAGI: tydzień bibliotek, mok józefów, gmina józefów, (do)wolność czytania

Młodzi graficy z Biłgoraja najlepsi w województwie

Dodał: red, edycja: 2018-05-11 13:33:01 Komentarze ()  (czytane 1836 razy)

Dużym sukcesem dla uczniów z klasy drugiej graficznej I LO im. ONZ w Biłgoraju zakończył się VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny na plakat promujący czytelnictwo „Czytanie - polecam”, który odbył się w Lublinie. Magdalena Brodziak zdobyła I miejsce, Daniel Lipiński - III miejsce, a wyróżnienia uzyskały Karolina Kloc i Dominika Pietruczyk. więcej»

TAGI: grafika komputerowa, i lo im. onz w biłgoraju, konkurs graficzny, oświata biłgoraj

Konkurs 'Radość czytania' rozstrzygnięty

Dodał: red, edycja: 2017-05-16 13:10:53 Komentarze ()  (czytane 1809 razy)

"Tydzień bibliotek” - cykliczna akcja promująca biblioteki i czytelnictwo, organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Trwa od 8 do 15 maja, tegoroczne hasło to „Biblioteka. Oczywiście". W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli przeprowadziła konkurs czytelniczy „Radość czytania". więcej»

TAGI: gmina biblioteka w soli, konkurs radość czytania, biblioteka sól, tydzień bibliotek

Mali, wielcy czytelnicy

Dodał: red, edycja: 2017-02-06 13:37:33 Komentarze ()  (czytane 1949 razy)

Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju podsumowała 2016 rok. Zaproszono i nagrodzono najlepszych czytelników. więcej»

TAGI: miejska i powiatowa biblioteka publiczna, biblioteka w biłgoraju, czytelnictwo biłgoraj, biblioteka dla dzieci i młodzieży

REKLAMA

Narodowe Czytanie w Dąbrowicy

Dodał: red, edycja: 2016-09-02 15:53:37 Komentarze ()  (czytane 1892 razy)

"Silniejszą obręczą jest miłość, niż groza" - to cytat z książki "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Powieść ta wybrana została jako lektura Narodowego Czytania w 2016 roku. -To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił prezydent Andrzej Duda ogłaszając wyniki głosowania. więcej»

TAGI: narodowe czytanie w dąbrowicy, quo vadis henryka sienkiewicza, gmina biłgoraj, dąbrowica

'Mistrz Promocji Czytelnictwa 2015' dla GBP w Aleksandrowie

Dodał: red, edycja: 2016-06-07 08:08:56 Komentarze ()  (czytane 1591 razy)

Jury konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich "Mistrz Promocji Czytelnictwa" pod przewodnictwem Joanny Pasztaleniec - Jarzyńskiej za dokonania w roku 2015 przyznało II nagrodę GBP w Aleksandrowie, I nagrodę otrzymała PiMBP „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu (Województwo Dolnośląskie), a III nagrodę MBP w Jastrzębiu Zdroju (Województwo Śląskie). więcej»

TAGI: mistrz promocji czytelnictwa, gminna biblioteka publiczna w soli, stowarzyszenie bibliotekarzy polskich, gmina aleksandrów

Noc Bibliotek w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2016-06-04 22:37:59 Komentarze ()  (czytane 1620 razy)

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii. W Biłgoraju kolejna już edycja Nocy Bibliotek odbyła się 4 czerwca br. więcej»

TAGI: noc bibliotek, biblioteak miejska w biłgoraju, biblioteka pedagogiczna w biłgoraju, kultura biłgoraj

'Biblioteka inspiruje' - Tydzień Bibliotek w Tarnogrodzie

Dodał: red, edycja: 2016-05-18 16:16:10 Komentarze ()  (czytane 2411 razy)

XIII ogólnopolska kampania promująca czytelnictwo i biblioteki już za nami. Głównym celem kampanii było podkreślenie roli czytelnictwa i bibliotek w jakości życia, edukacji, zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza. W ekspresowym skrócie relacjonujemy co działo się w Bibliotece w Tarnogrodzie. więcej»

TAGI: biblioteka w tarnogrodzie, tydzień bibliotek, gmina tarnogród, czytelnictwo

REKLAMA

49. Biłgorajska Masa Krytyczna

Dodał: red, edycja: 2016-04-30 16:44:12 Komentarze ()  (czytane 1972 razy)

Kwietniowa Masa Krytyczna miała na celu zachęcenie mieszkańców Biłgoraja do codziennej jazdy na rowerze oraz do czytania książek. W tym miesiącu Masa Krytyczna angażuje się w promocję czytelnictwa i oprócz jazdy na rowerze zachęca również do czytania książek. więcej»

TAGI: masa krytyczna, biłgoraj, rowerzyści biłgoraj, ścieżki rowerowe biłgoraj

Święto czytelników i Biblioteki w Aleksandrowie

Dodał: red, edycja: 2015-06-19 09:53:29 Komentarze ()  (czytane 2112 razy)

Mottem imprezy podsumowującej czytelnictwo w gminie Aleksandrów były słowa Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła”. Odbyła się ona 18 czerwca 2015 roku w aleksandrowskim Gimnazjum. więcej»

TAGI: biblioteka publiczna w aleksandrowie, gmina aleksandrów, święto czytelników, czyetlnictwo w gminie biłgoraj

'Malowane poezją' i inne wydarzenia podczas Tygodnia Bibliotek w Aleksandrowie

Dodał: red, edycja: 2015-05-19 10:04:21 Komentarze ()  (czytane 4867 razy)

Tydzień Bibliotek jest ogólnopolskim programem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W tym roku obchody był pod hasłem "Wybieram bibliotekę!". Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie, jak co roku włączyła się w jego obchody i przygotowała wiele atrakcji, które trwały od 8 do 15 maja. Patronatem obchody objął Wójt Gminy Aleksandrów. więcej»

TAGI: tydzień bibliotek, gmina aleksandrów, biblioteka w aleksandrowie, malowane poezją

Księgozbiór się powieksza!

Dodał: red, edycja: 2014-11-03 22:09:43 Komentarze ()  (czytane 1989 razy)

O ponad 700 pozycji zwiększył się w ostatnich dniach księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie. To dobra wiadomość nie tylko dla bywalców tej placówki, ale również bibliotek szkolnych. Główna placówka podzieliła się zakupami z bibliotekami w szkołach podstawowych w Józefowie i Majdanie Nepryskim. więcej»

TAGI: bilioteka publiczna w józefowie, gmina józefów, czytelnictwo, narodowy program rozwoju czytelnictwa

REKLAMA

Laur dla tarnogrodzkiej biblioteki

Dodał: red, edycja: 2013-02-13 13:54:54 Komentarze ()  (czytane 2435 razy)

Miejska Biblioteka w Tarnogrodzie zajęła III miejsce w konkursie dla Partnerstw Lokalnych w naszym Województwie. Wyróżniono ją za współprace ze środowiskiem lokalnym. więcej»

TAGI: gmina tarnogród, miejska biblioteka w tarnogrodzie

Biblioteka pomysłów

Dodał: red, edycja: 2011-03-18 12:27:16 Komentarze ()  (czytane 2693 razy)

Stoją ułożone na półkach w równych rzędach. Kuszą kolorowymi okładkami, barwnymi ilustracjami i niezliczonymi historiami, które przenoszą czytelników w niezmierzoną krainę ludzkiej wyobraźni. więcej»

TAGI:

Czytelnicy i książki

Dodał: red, edycja: 2011-02-10 11:10:37 Komentarze ()  (czytane 1561 razy)

Księgozbiór Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju wraz z 3 filiami liczy ogółem: 56 633 woluminów, w tym: literatura piękna dla dzieci - 11 174 woluminów, literatura piękna dla dorosłych - 21 046 woluminów, literatura popularnonaukowa - 24 413 woluminów. To stan na 31 grudnia 2010 roku. więcej»

TAGI:

ŚWIĘTO KSIĄŻKI, INFORMACJI I BIBLIOTEKI

Dodał: NN, edycja: 2010-06-23 11:04:55 Komentarze ()  (czytane 1973 razy)

Magia czytania mimo wielu nowych nowinek technicznych jakie oferuje nam współczesny świat nadal rozbudza i inspiruje wyobraźnię wielu ludzi. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Czytajcie książki!

Dodał: TF, edycja: 2010-04-21 11:11:06 Komentarze ()  (czytane 2163 razy)

Wywiad z Maciejem Orłosiem, dziennikarzem, autorem książek dla dzieci. więcej»

TAGI:

Telewizja

Konrad Berdzik zbiera na protezę bioniczną

Koncert charytatywny w Majdanie Starym

Konferencja on-line z prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

więcej

Sport

Powiat wsparł organizacje pozarządowe

Są już wyniki otwartego konkursu ofert z zakresu kultury, kultury fizycznej, turystyki i promocji zdrowia, który na 2021 rok ogłosił powiat biłgorajski. Łącznie na działania w wymienionych obszarach powiat przeznaczył około 150 tys. zł. Środki te wesprą 64 projekty realizowane przez stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Zobacz jakie projekty i działania zostały wsparte. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Uczeń I LO im. ONZ zwycięzcą etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej

23 lutego 2021 roku na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej. Z wielką satysfakcją chcemy poinformować, że najlepszym geografem wśród uczniów szkół województwa lubelskiego został Piotr Łaba z I LO im. ONZ w Biłgoraju. więcej»

więcej

Polityka

Wyniki otwartego konkursu ofert na zadania planowane do realizacji w 2021 roku z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratowania i ochrony ludności

Na zadania z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratowania i ochrony ludności powiat biłgorajski przeznaczył 130 tys. zł. Środki te wesprą 40 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Publikujemy dokładne wykazy jednostek OSP, sprzętu jaki zostanie zakupiony oraz wysokości wsparcia. więcej»