Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Visitatio sepulchri czyli Nawiedzenie Grobu Pańskiego

Dodał: red, edycja: 2019-04-20 12:21:25 Komentarze ()  (czytane 1678 razy)

Tradycja już jest, że w Wielką Sobotę, mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej nawiedzają Groby Pańskie. Wielka Sobota, jest czasem opłakiwania Umęczonego i Zamordowanego na krzyżu Chrystusa oraz czasem oczekiwania na Jego chwalebne Zmartwychwstanie. więcej»

TAGI: groby pańskie, nawiedzenie grobu pańskiego, biłgoraj, visitatio sepulchri

Ciemnice i Groby Pańskie w biłgorajskich świątyniach (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2017-04-18 12:24:26 Komentarze ()  (czytane 4048 razy)

Do katolickiej tradycji należy umieszczanie w kościołach Ciemnic i Grobów Pańskich, jako miejsc symbolicznych przedstawiających uwiezienie Chrystusa i złożenie Jego Ciała, po śmierci na krzyżu. Zarówno ciemnice jak i Groby Pańskie mają także swoje miejsce w liturgii Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. więcej»

TAGI: ciemnica, grób pański, wielkanoc, biłgoraj

Groby Pańskie w kościołach naszego Powiatu (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2015-04-04 23:26:17 Komentarze ()  (czytane 7126 razy)

Publikujemy zdjęcia ciemnic i grobów pańskich w kościołach naszego Powiatu. Nasi fotografowie byli we wszystkich kościołach Biłgoraja oraz m. in. w Tarnogrodzie, Józefowie, Frampolu, Księżpolu czy Łukowej. więcej»

TAGI: ciemnica, grób pański, biłgoraj, wielkanoc

Wielkanoc 2013 - Groby Pańskie

Dodał: AB, edycja: 2013-03-31 01:36:12 Komentarze ()  (czytane 20053 razy)

Podczas Triduum Paschalnego w kościołach organizowane są Kaplice zwane Ciemnicami oraz Groby Pańskie. Zobacz jak wyglądają te miejsca w kościołach Ziemi Biłgorajskiej - FOTOGALERIA. więcej»

TAGI: grób pański, ciemnica, wielkanoc, święta

REKLAMA

Groby Boże i Ciemnice w naszych kościołach

Dodał: red, edycja: 2012-04-08 01:34:48 Komentarze ()  (czytane 7295 razy)

Podczas Triduum Paschalnego w kościołach organizowane są Kaplice zwane Ciemnicami oraz Groby Pańskie. Zobacz jak wyglądają te miejsca w kościołach Ziemi Biłgorajskiej - FOTOGALERIA. więcej»

TAGI:

Groby Pańskie

Dodał: TF, edycja: 2010-04-05 11:14:49 Komentarze ()  (czytane 4789 razy)

Błogosławieni, którzy nawiedziwszy Grób Pański, po chwili modlitwy i zamyślenia odchodzą odmienieni - mówił podczas liturgii Wielkiej Soboty, w jednym z biłgorajskich kościołów bp Jan Śrutwa. Prezentujemy zdjęcia Grobów Pańskich z kościołów naszego powiatu. więcej»

TAGI:

Telewizja

Na patriotyczną nutę by uczcić chlubę polskiego orężą

Koncert „Crnej Gory” z Montenegro oraz serbskiego zespołu „Teodora”

Festiwalu Kultur

Program "Sieciowanie Pomocy" i wizyta wiceministra sprawiedliwości

Audyt kadrowo - organizacyjny i nowy regulamin organizacyjny w Starostwie w Biłgoraju

Nowy regulamin organizacyjny w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

więcej

Sport

Biłgoraj przystankiem na trasie Powerslide Tour - Warsztaty z mistrzami rolek!

Szkółka rolkowa Funrolki&fit i OSiR w Biłgoraju zapraszają na warsztaty rolkowe Powerslide Tour – przystanek Biłgoraj. W Gdańsku zainaugurowany zostanie projekt Powerslide - Tour. Trzynaście miast, trzynaście przystanków na rolkowej mapie Polski. W każdej z miejscowości darmowe warsztaty - z mistrzami role - od podstaw jazdy poprzez slalom, freeskate, skoki aż do slajdów! więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Elegancki prezent na 40. urodziny dla niej

40. urodziny kobiety to wyjątkowy jubileusz, który wymaga przygotowania jedynego w swoim rodzaju upominku. Ma on nie tylko pozytywnie zaskoczyć obdarowaną, ale również sprawić, że kolejna rocznica urodzin zapadnie jej w pamięć na długie lata życia. więcej»

więcej

Polityka

Władze powiatu złożyły zawiadomienie do Prokuratury. Sprawa dotyczy biłgorajskiego szpitala. Mamy komentarz Starosty i syndyka masy upadłościowej Spółki Arion

Wczoraj, władze Powiatu Biłgorajskiego złożyły zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dotyczy ono możliwości przywłaszczania sobie przez nieustalonego sprawcę lub sprawców powierzonych rzeczy ruchomych o łącznej wartości blisko 290 tys. zł, stanowiących składniki majątku Powiatu Biłgorajskiego. Chodzi o sprzęt medyczny dzierżawiony przez Arion Szpitale Sp. z o. o. w upadłości. więcej»