Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Wystawa niezwykłych zdjęć z wizyty Jana Pawła II w Zamościu (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2020-10-12 20:35:05 Komentarze ()  (czytane 735 razy)

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Biłgoraju otworzyła dziś w swym holu, wystawę zdjęć z wizyty Jan Paweł II w Zamościu. Na wystawie można zobaczyć fotografie autorstwa Janusza Kawałko - dziennikarza, publicysty i autor publikacji o wizycie Jana Pawła II na Zamojszczyźnie. więcej»

TAGI: jan paweł ii w zamościu, wystawa fotografii, biblioteka pedagogiczna w biłgoraju, stulecie urodzin karola wojtyły

30 lat "Biłgoraja na okładkach Tanwi"

Dodał: red, edycja: 2019-12-20 17:57:11 Komentarze ()  (czytane 2170 razy)

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Biłgoraju, Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju i Biłgorajska Gazeta Samorządowa "Tanew", przygotowali specjalne spotkanie poświęcone 30-leciu czasopisma. Pierwszy numer Gazety Samorządowej "Tanew" wyszła w drugiej połowie listopada 1989 roku. Od tego czasu pojawiło się blisko 300 numerów. więcej»

TAGI: 30-ecie tanwi, gazeta samorządowa tanew, biłgoraj, biblioteka publiczna w biłgoraju

Spotkanie autorskie w Bibliotece Pedagogicznej

Dodał: red, edycja: 2019-10-24 12:42:51 Komentarze ()  (czytane 1568 razy)

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Biłgoraju oraz doradca metodyczny dla nauczycieli bibliotekarzy zaprosili dziś na spotkanie z Arturem Jasińskim - autorem książki „Baśń o dębowym sercu”. Autor to świdniczanin, tata dwójki dzieci oraz rockman - perkusista zespołu "DrGree". więcej»

TAGI: biblioteka pedagogiczna w biłgoraju, spotkanie autorskie, artur jasiński, baśń o dębowym sercu

Zajęcia edukacyjne „Wrzesień 1939”

Dodał: red, edycja: 2019-09-26 15:27:09 Komentarze ()  (czytane 1111 razy)

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu filia w Biłgoraju, wspólnie z Biłgorajskim Towarzystwem Regionalnym prowadzi zajęcia edukacyjne „Wrzesień 1939”. Podczas zajęć i warsztatów poruszane są kwestie związane z działaniami z września 1939 roku, które miały miejsce na Zamojszczyźnie. To wiedza, która w programie nauczania historii w szkoła w takiej formie nie występuje. więcej»

TAGI: biblioteka pedagogiczna w biłgoraju, biłgorajskie towarzystwo regionalne, piotr flor, 80. rocznica wybuchu ii wojny światowej

REKLAMA

Rodzinny piknik w Różańcu

Dodał: red, edycja: 2019-06-15 20:23:09 Komentarze ()  (czytane 1451 razy)

W Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Różańcu w połowie czerwca br. odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Ogród różnorodności”. Dla dzieci i rodziców z wioski przygotowano szereg atrakcji na niedzielne popołudnie. Szkolni wolontariusze zaprezentowali także efekty uczestnictwa w projekcie „Różnorodność nas uskrzydla”. więcej»

TAGI: piknik rodzinny, gmina tarnogród, różaniec, różnorodność nas uskrzydla

Biłgorajskie refleksje o Ojczyźnie. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Dodał: red, edycja: 2018-11-29 19:54:36 Komentarze ()  (czytane 6095 razy)

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Biłgoraju oraz Biłgorajskie Towarzystwo Regionalne byli organizatorami konferencji popularno - naukowej "Biłgorajskie refleksje o Ojczyźnie. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości". więcej»

TAGI: biblioteka pedagogiczna, biłgoraj, 100-lecie niepodlełości polski, konferencja popularno - naukowa

NBP i Biblioteka Pedagogiczna szkolili nauczycieli

Dodał: red, edycja: 2017-10-31 10:24:21 Komentarze ()  (czytane 2856 razy)

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Biłgoraju oraz Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie byli organizatorami bezpłatnego szkolenia "Edukacja ekonomiczna w szkole. Jak pozyskać środki na edukację z Narodowego Banku Polskiego". więcej»

TAGI: nbp, biblioteka pedagogiczna, biłgoraj, szkolenie dla nauczycieli

Noc bibliotek (FOTO)

Dodał: red, edycja: 2017-06-04 12:48:32 Komentarze ()  (czytane 1732 razy)

3 czerwca br. odbyło się w biłgorajskich bibliotekach "Noc bibliotek" czyli ogólnopolska wieczorno - nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. więcej»

TAGI: noc bibliotek, biłgoraj, mipbp w biłgoraju, biblioteka pedagogiczna w biłgoraju

REKLAMA

Noc Bibliotek w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2016-06-04 22:37:59 Komentarze ()  (czytane 1605 razy)

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii. W Biłgoraju kolejna już edycja Nocy Bibliotek odbyła się 4 czerwca br. więcej»

TAGI: noc bibliotek, biblioteak miejska w biłgoraju, biblioteka pedagogiczna w biłgoraju, kultura biłgoraj

Porozumienia sierpniowe 1980 roku i wydarzenia w Powiecie Biłgorajskim

Dodał: red, edycja: 2015-10-22 14:43:29 Komentarze ()  (czytane 2452 razy)

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Biłgoraju zorganizowała w dniu 22 października br. spotkanie z działaczem opozycyjnym antykomunistycznej Stanisławem Schodzińskim. Tematem spotkania były porozumienia sierpniowe 1980 roku i wydarzenia tamtych lat w Powiecie Biłgorajskim. Spotkaniu towarzyszyła wystawa wydawnictw bezdebitowych ze zbiorów Stanisława Schodzińskiego. więcej»

TAGI: porozumienia sierpniowe, wydarzenia w powiecie biłgorajskim, biblioteka pedagogiczna w biłgoraju, upadek komunizmu

Noc bibliotek w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2015-05-30 21:40:44 Komentarze ()  (czytane 2088 razy)

Po raz pierwszy z inicjatywy CEO oraz Fundacji "Cała Polska czyta dzieciom" w Polsce odbyła się "noc bibliotek". Impreza miała także swoją odsłonę na Ziemi Biłgorajskiej, uczestniczyły w niej m. in. Biblioteka Pedagogiczna w Biłgoraju, MiPBP w Biłgoraju oraz biblioteki w Tereszpolu, Józefowie i Obszy. więcej»

TAGI: noc bibliotek, biłgoraj, biblioteka pedagogiczna, czytelnictwo

'Pamięć, ludzie, miejsca i wydarzenia - I wojna światowa na Ziemi Biłgorajskiej'

Dodał: red, edycja: 2014-11-07 19:21:35 Komentarze ()  (czytane 4339 razy)

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Biłgoraju zorganizowała w pierwszych dniach listopada br. konferencję naukową pt. "Pamięć, ludzie, miejsca i wydarzenia - I wojna światowa na Ziemi Biłgorajskiej". Uczestniczyła w niej młodzież biłgorajskich szkół oraz m. in. wicestarosta biłgorajski, dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej i regionaliści. więcej»

TAGI: biblioteka pedagogiczna w biłgoraju, konferencja naukowa, i wojna światowa, konkurs dla młodzieży

REKLAMA

W hołdzie bohaterom - powstańcom styczniowym

Dodał: red, edycja: 2013-11-09 07:46:02 Komentarze ()  (czytane 3130 razy)

Pod honorowym patronatem Starosty Biłgorajskiego Mariana Tokarskiego i Burmistrza Miasta Biłgoraj Janusza Rosłana, odbyła się 7 listopada br. konferencja pt. 'W hołdzie powstańcom w 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego na Ziemi Biłgorajskiej". więcej»

TAGI: konferencja, biblioteka pedagogiczna w biłgoraju, powstanie styczniowe, 150. rocznica powstania styczniowego

60 lat Biblioteki Pedagogicznej w Biłgoraju

Dodał: red, edycja: 2012-12-20 11:50:52 Komentarze ()  (czytane 7957 razy)

Biblioteka Pedagogiczna w Biłgoraju została założona w 1952 roku. Od tego czasu wielokrotnie zmieniała swoją siedzibę. Do 31.III.2004 r. mieściła się w budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, przy ulicy Tadeusza Kościuszki 41. Pomieszczenia biblioteczne zajmowały tam 126 m2. więcej»

TAGI: biblioteka pedagogiczna w biłgoraju, jubileusz biblioteki pedagogicznej w biłgoraju

Telewizja

Konferencja on-line z prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

więcej

Sport

Trening z mistrzem

W sobotę, 23 stycznia 2021 roku, w Klubie Karate Tradycyjnego Biłgoraj odbył się noworoczny trening, który poprowadził prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego – Andrzej Maciejewski. Pochodzący z Biłgoraja mistrz sztuk walki, jest wychowawcą kilku pokoleń medalistów mistrzostw świata, Europy i Polski w kategoriach juniorskich, młodzieżowych i seniorskich. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Konferencja z prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (FOTO, VIDEO)

Dziś w Biłgoraju, z inicjatywy poseł na Sejm RP Beaty Strzałki i starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, odbyła się konferencja, w której uczestniczyła prezes KRUS Aleksandra Hadzik, dyrektor KRUS w Lublinie, dyrektor ARMiR w Bilgoraju oraz przedstawiciele rolników i Izby Rolniczej. Konferencja odbyła się on-line. więcej»

więcej

Polityka

Konferencja z prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (FOTO, VIDEO)

Dziś w Biłgoraju, z inicjatywy poseł na Sejm RP Beaty Strzałki i starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, odbyła się konferencja, w której uczestniczyła prezes KRUS Aleksandra Hadzik, dyrektor KRUS w Lublinie, dyrektor ARMiR w Bilgoraju oraz przedstawiciele rolników i Izby Rolniczej. Konferencja odbyła się on-line. więcej»