Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Wiadomości:

Baśniowa grafika Oli nagrodzona

Dodał: red, edycja: 2019-05-24 09:11:28 Komentarze ()  (czytane 951 razy)

Aleksandra Farion, uczennica I LO im. ONZ w Biłgoraju, zdobyła II miejsce i uzyskała tytuł laureata XIX Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego organizowanego przez II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku. Konkurs został objęty honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Rybnika. więcej»

TAGI: grafika komputerowa, i lo im. onz w biłgoraju, oświata biłgoraj, aleksandra farion

Uczennice ONZ-etu finalistkami konkursu graficznego

Dodał: red, edycja: 2019-02-01 11:46:04 Komentarze ()  (czytane 1495 razy)

Aleksandra Farion i Julia Kudełka uczennice klasy III o profilu graficznym I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zostały finalistkami IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. więcej»

TAGI: i lo im. onz, konkurs grafiki komputerowej, oświata biłgoraj, olsztyn

Kolejny sukces w ogólnopolskim konkursie z grafiki komputerowej

Dodał: red, edycja: 2018-04-20 09:19:15 Komentarze ()  (czytane 1555 razy)

Dominika Cieplak i Aleksandra Farion z klas graficznych I LO im. ONZ w Biłgoraju zostały laureatkami XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Gwiazdy współczesnego kina”, którego organizatorem było II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. więcej»

TAGI:

Zespół I LO im. ONZ w Biłgoraju - finalistą Ogólnopolskiego Konkursu 'Smogografika'

Dodał: red, edycja: 2018-01-05 14:33:32 Komentarze ()  (czytane 1783 razy)

Młodzież I LO im. ONZ w Biłgoraju ucząca się grafiki komputerowej odniosła sukces w Ogólnopolskim Konkursie na najlepsze zespołowe wykonanie „Smogografiki”. Zespół w składzie Aleksandra Farion, Julia Kudełka, Natalia Buczyńska i Adrianna Jurczak wykonał infografikę z wykorzystaniem grafiki wektorowej w programie Inkscape. więcej»

TAGI: smogografika, i lo im. onz w biłgoraju, konkusr grafiki komputerowej, oświata biłgoraj

REKLAMA

Młodzi artyści i wystawa 'Jak kwiaty...'

Dodał: red, edycja: 2017-04-21 10:53:32 Komentarze ()  (czytane 1212 razy)

W środę, 19 kwietnia 2017 roku, odbył się wernisaż wystawy malarstwa zatytułowanej „Jak kwiaty...”. Ekspozycja udostępniona został publiczności w MDK w Biłgoraju i jest prezentacją działań artystycznych młodzieży z pracowni Tęczowa Malarnia. więcej»

TAGI: tęczowa malarnia, mdk biłgoraj, anna świca, wystawa prac plastycznych biłgoraj

Widok z okna

Dodał: red, edycja: 2012-11-13 16:33:01 Komentarze ()  (czytane 3762 razy)

31 października 2012 roku w Sali Urzędu Gminy w Aleksandrowie została zaprezentowana ekspozycja czternastu prac malarskich autorstwa jedenastu dziewcząt uczestniczących w zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. więcej»

TAGI:

Droga do Sztuki

Dodał: red, edycja: 2012-09-14 09:20:39 Komentarze ()  (czytane 2439 razy)

Tak zatytułowana wystawa została otwarta 12 września 2012 r. w salach wystawowych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Jest ona prezentacją pracy twórczej dziewcząt uczestniczących w zajęciach młodzieżowych grup plastycznych. więcej»

TAGI:

MDK: Akwarelowy świat

Dodał: red, edycja: 2012-09-05 21:27:47 Komentarze ()  (czytane 6917 razy)

Od 3 września br. w Sali Lustrzanej Młodzieżowego Domu Kultury prezentowana jest wystawa pt. „Akwarelowy świat”. Prace wykonane zostały przez wychowanków pracowni plastycznej, nad którą opiekę artystyczna sprawuj Anna Świca. więcej»

TAGI:

REKLAMA

Podsumowanie XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moje Zakątki” 2012

Dodał: red, edycja: 2012-05-31 07:50:49 Komentarze ()  (czytane 5779 razy)

29 maja w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moje Zakątki” 2012 pod Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. więcej»

TAGI:

Telewizja

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

80. rocznica bombardowania Frampola

Premier i wicepremier w Biłgoraju

Koncert Jarząbek - Jurkiewicz

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Wiceminister w Biłgoraju zainicjował kampanię wyborczą

więcej

Sport

Zawody Wojewódzkie "Lekkoatletyka dla Każdego”

W niedzielę, 13 października w Lublinie odbyły się Wojewódzkie Otwarte Zawody "Lekkoatletyka dla Każdego". W zawodach uczestniczyli młodzi lekkoatleci szkółki sportowej OSiR i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych U-12, U-14 i U-16 w konkurencjach biegach na 60, 100, 300 i 600 m, skokach w dal i wzwyż oraz w rzucie piłką lekarską. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

XVI Biłgorajski Przegląd Twórczości Muzyczno - Teatralnej Osób Niepełnosprawnych (FOTO)

Już po raz szesnasty, osoby niepełnosprawne przed szeroką publicznością mogły zaprezentować efekty swej pracy na polu twórczości muzyczno - teatralnej. Okazją był przegląd, który w Biłgoraju organizują biłgorajskie Warsztaty Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok a krokiem". Niepełnosprawni artyści wystąpili w sali koncertowej Biłgorajskiego Centrum Kultury. więcej»

więcej

Polityka

Wyższe środki na działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej (AUDIO)

Goszczący na Ziemi Biłgorajskiej Tomasz Maruszewski, zastępca Prezesa Zarządu PFRON ds. Finansowych poinformował o większych środkach na działalność WTZ-ów. Wyższe środki są już od 1 października br., a to nie ostatnie zwiększenia, które planuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. więcej»