Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

90-lecie OSP w Korytkowie Dużym (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-07-10 09:07:27 (czytane: 3237)

Druhowie jednostki OSP w Korytkowie Dużym obchodzili w niedziele 9 lipca br. jubileusz 90-lecia działalności. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym. Był także przypomniany rys historyczny jednostki, a zasłużeni strażacy ochotnicy otrzymali odznaczenia.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolWspólnej modlitwie przewodniczył ks. Krzysztof Gajewski. Po Mszy świętej, strażacy w uroczystym przemarszu, przeszli na plac za remizą OSP, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Tutaj odbył się ceremoniał wciągnięcia flagi narodowej na maszt i odśpiewano hymn RP. Historie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Korytkowie Dużym, przedstawił zebranym druh Franciszek Socha prezes OSP w Korytkowie Dużym, on także powitał przybyłych gości.

osp_korytkow_duzy.JPG


Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Sejmu RP, władz samorządowych Powiatu Biłgorajskiego i Gminy Biłgoraj, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju oraz Związku OSP RP. Zasłużeni strażacy z jednostki w Korytowie Dużym zostali wyróżnieni odznakami za zasługi dla pożarnictwa, a także za wysługę lat.

Reklama.

Wspominając dokonania druhów strażaków z OSP w Korytkowie Dużym, goście przypomnieli zasługi strażaków ochotników, ich poświęcenie, gotowość służby i oddanie. Były życzenia, gratulacje, słowa uznania i życzenia szczęśliwych powrotów z akcji.

90_lecie_osp_korytkow_duzy.JPG


Podczas uroczystości głos zabierali m. in. Wójt Wiesław Różyński, poseł Piotr Olszówka, brygadier w stanie spoczynku, druh Mieczysław Skura, członek Zarządu Powiatu Starostwa Powiatowego w Biłgoraju Jarosław Lipiec oraz zastępca komendanta KP PSP w Biłgoraju młodszy brygadier Mirosław Bury.Zobacz także:

'Gminny mocarz' w Korytkowie (FOTO)


patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 73

Tagi: jubileusz 90-lecia osp korytków duży   90-lecie osp korytków duży   gmina biłgoraj   osp korytków duży

Zobacz także

Zrób prezent dla Ziemi

Dodane: 2019-12-04 15:07 - Komentarze  (0)  czytane (222)

TAGI: gmina biłgoraj, zrób prezent dla ziemi, torby wielokrotnego użytku, biblioteka publiczna w dąbowicyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.255.49

(2017-07-15 21:55:12)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

Roraty gregoriańskie w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Rozpoczął się Adwent, okres szczególnego przygotowania do Uroczystości...

Michał Mulawa wicemarszałkiem Województwa Lubelskiego

Podczas XII sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego, która odbyła...

Piotr Majcher został członkiem "Porozumienia" Jarosława Gowina

Były Przewodniczący Rady Powiatu, obecnie jej wiceprzewodniczący...

Szkolenie dla organizacji pozarządowych (FOTO, VIDEO)

Starosta Biłgorajski zorganizował dziś specjalne szkolenie dla organizacji...

28. Mikołajkowy Turniej Karate Tradycyjnego dla Dzieci (FOTO)

Ponad 300 dzieci z Lubelszczyzny wzięło udział w zorganizowanym...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia