Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

90-lecie OSP Dąbrowica (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-06-12 12:50:44 (czytane: 2262)

11 czerwca br. odbyły się uroczystości 90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicy oraz piknik rodzinny. Organizatorami wydarzeń był Wójt Gminy Biłgoraj, OSP Dąbrowica, GOK Biłgoraj oraz ZSPiG w Dąbrowicy. Świętowanie rozpoczęło się od zbiórka przy remizie i przemarszu jednostek na boisko wiejskie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol90_lecie_osp_dabrowica.JPG


Pierwszym punktem otwierającym uroczystości jubileuszu 90-lecia OSP w Dąbrowicy była Msza święta, której przewodniczył ks. Krzysztof Gajewski diecezjalny duszpasterz strażaków. W koncelebrze wspólnie modlił się także proboszcz parafii Dąbrowica. -Święty Florian pokazał, że za wiarę można poświęcić wszystko, nawet własne życie. Drodzy druhowie, jednak by tak wybrać, tak postąpić trzeba być człowiekiem odważnym. W towarzystwie strażaków terminu odwaga nie trzeba wyjaśniać, ale warto się nad przesłaniem tego słowa zastanowić. Wtórz prawdziwa odwaga to jedynie lęk przed Bogiem, to brak złej woli wobec bliźnich, niepoddawanie się niesprawiedliwości, zwyciężanie zła prawda i dobrem, nieuchylanie się przed cierpieniem. Do odwagi bardziej potrzebna jest siła ducha, która rodzi się z zaufania do Boga. Dziś 90-lecie jednostki OSP w Dąbrowicy, 90 lat służby, poświęcenia, dowodów odwagi i honoru. Przez pokolenia kolejni druhowie stali niezawodnie w szeregu tych, którzy gotowi są na poświęcenie i służbę w obronie bliźnich i ich mienia przed żywiołami i kataklizmami, broniąc od niebezpieczeństwa. Wasza służba to nie tylko piękny mundur i odznaczenia ale przede wszystkim zaufania - pamiętajcie o tym - mówił podczas homilii ks. Gajewski.

90_lecie_osp_dabrowica_1.JPG


Podczas Eucharystii dziękowano Bogu za jubileusz jednostki, za strażaków i za wszelkie dobro jakie za ich pośrednictwem się dokonało. Polecano także Bożemu Miłosierdziu wszystkich tych, którzy odeszli na wieczną służbę. Po Mszy  świętej  nastąpiło uroczyste powitanie zebranych na 90-leciu OSP, przedstawiono rys historyczny jednostki, jej naczelników oraz prezesów. Następnie odbył się uroczysty moment nadanie sztandaru jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicy. Były także wręczenia odznaczeń i podziękowań oraz okolicznościowe wystąpienia.

90_lecie_osp_dabrowica_2.JPG


-90 lat to piękna historia, to Wasi dziadowie i ojcowie, a dziś wy drodzy strażacy tworzycie historię jednostki OSP w Dąbrowicy. Z pokolenia na pokolenie są przekazywane doświadczenia, poświęcenie i honor służby. Z szacunkiem kłaniam się strażakom z Dąbrowicy, gratuluję jubileuszu, gratuluję sztandaru pod którym się jednoczycie, gratuluję odznaczeń. Życzę kolejnych jubileuszu. Jestem przekonana że wytrwacie, wszystkiego co najlepsze, niech Pan Bóg Błogosławi - mówił poseł Genowefa Tokarska.

90_lecie_osp_dabrowica_3.JPG


Podczas jubileuszu głos zabrał wójt Gminy Biłgoraj. Wiesław Różyński mówił: -Jako gospodarz Gminy składam Wam hołd i podziękowanie a służbę, za poświęcenie bliźnim. Za to, że przez 90 lat jednostka OSP szczyci się swoim druhami, którzy działają na wielu polach, zarówno w akcjach ratowniczych, jak i na polu kultury, pracy społecznej, sportowej i wychowawczej. Niech nasz patron św. Florian zawsze przy Was będzie, niech wspiera działania Wasze i Waszych rodzin. jeszcze raz życzę wszystkiego dobrego. Podczas uroczystości głos zabrali także poseł Piotr Olszówka, wicestarosta Jarosław Piskorski oraz m. in. Mieczysław Skura prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicy została - przez prezydium Zarządu Głównego  ZOSP RP - odznaczona złotym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa" za wieloletnią działalność w ochronie przecipożarowej, za dobro społeczeństwa i Rzeczpospolitej Polskiej. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne i rodzinny piknik.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Reklama.

Zdjęć w galerii: 109

Tagi: jubileusz osp w dąbrowicy   90-lecie osp dąbrowica   gmina biłgoraj   piknik rodzinny w dąbrowicy

Zobacz także

Zrób prezent dla Ziemi

Dodane: 2019-12-04 15:07 - Komentarze  (0)  czytane (259)

TAGI: gmina biłgoraj, zrób prezent dla ziemi, torby wielokrotnego użytku, biblioteka publiczna w dąbowicyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.26.176.182

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

Roraty gregoriańskie w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Rozpoczął się Adwent, okres szczególnego przygotowania do Uroczystości...

Michał Mulawa wicemarszałkiem Województwa Lubelskiego

Podczas XII sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego, która odbyła...

Piotr Majcher został członkiem "Porozumienia" Jarosława Gowina

Były Przewodniczący Rady Powiatu, obecnie jej wiceprzewodniczący...

Szkolenie dla organizacji pozarządowych (FOTO, VIDEO)

Starosta Biłgorajski zorganizował dziś specjalne szkolenie dla organizacji...

28. Mikołajkowy Turniej Karate Tradycyjnego dla Dzieci (FOTO)

Ponad 300 dzieci z Lubelszczyzny wzięło udział w zorganizowanym...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia