Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

90-lecie Jednostki OSP w Soli (FOTO)

Dodał: red Data: 2014-06-01 18:26:31 (czytane: 7212)

Ochotnicza Straż Pożarna w Soli powstała w 1924 roku, z inicjatywy ks. Sebastiana Redasa, Juliana Skibińskiego, Józefa Kiełczewskiego, Czesława Morawskiego, Piotra Rejmana Adana Brzucha i Józefa Roja. 1 czerwca 2014 roku obchodzono jubileusz 90-lecia.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolUroczystość rozpoczęła się Mszą świętą sprawowaną w intencji zmarłych druhów strażaków oraz o błogosławieństwo Boże dla żyjących członków OSP i ich rodzin. Solska jednostka jest jedną z prężniejszych w Powiecie Biłgorajskim. Już w czerwcu 1924 roku liczyła 32 członków, dziś jest ich blisko 90. Pierwszą motopompę zakupiono w 1930 roku, a jednym z jej wiceprezesów był bł. ks. Zygmunt Pisarski. Zawierucha II wojny światowej spowodowała zawieszenie działalności jednostki. Reaktywowano ją po odzyskaniu niepodległości. W 1956 roku zakupiono pierwszy samochód strażacki, kolejny wóz wzbogacił wyposażenie OSP w roku 1978. Od 1995 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Soli jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, a 4 lata temu zakupiono na jej wyposażenie ciężki samochód gaśniczy.

90_lecie_osp_sol.JPG

-Dzisiejsza ceremonia to szczególne święto odwagi, niezłomności, hartu ducha i poświęcenia. To okazja by podziękować Tym, którzy codziennie stają twarzą w twarz z niebezpieczeństwem, niszczącą siłą żywiołów, sumiennie wypełniają słowa strażackiej roty - napisał w okolicznościowym liście Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.

Podziękowania za codzienną służbę oraz najlepsze życzenia strażakom z Soli składał także Stanisław Schodziński. -To zaszczyt stać tutaj i razem z Wami świętować ten jubileusz. Przez 90 lat w historii tej jednostki OSP zapisane jest wiele chwalebnych działań, ozdobionych poświęceniem, odwagą i niezłomnością. Za każdym Waszym wyjazdem stoi walka z żywiołem, który zagraża ludziom i ich mieniu. Dziękując za pełną odwagi służbę życzę wstawiennictwa św. Floriana i ludzkiej wdzięczności - mówił wicestarosta.

Reklama.

Jubileusz jednostki był także doskonałą okazją do uhonorowania strażaków odznaczeniami. Druhowie otrzymali m. in. złote medale "Za zasługi dla Pożarnictwa" oraz medale srebrne i brązowe, a także odznakami "Strażak wzorowy". Okolicznościowym medalem odznaczona została także solska jednostka.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 33

Tagi: osp sól   jubileusz 90-lecia istnienia   ochotnicza straż pożarna   gmina biłgoraj

Zobacz także

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę (FOTO)

Dodane: 2019-12-08 19:58 - Komentarze  (0)  czytane (438)

TAGI: mdk biłgoraj, osir biłgoraj, pomoż dzieciom przetrwać zimę, akcja pomocowa biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.205.60.226

-XXX (2014-06-04 12:55:18)

ZAWODY WYGRALI DRUHOWIE Z OSP BRODZIAKI. TAK JAK ROK TEMU

-strażak (2014-06-02 23:35:55)

KMS Nadrzecze Jak będziecie jechać w odwiedziny do OSP Sól to weźcie ze sobą kawałek kiełbasy ,bo na Soli to dają ale za 6zł i do tego 1 kromka chleba + 0,50gr ketchup

-. (2014-06-02 10:32:32)

a kto wygral zawody sportowo pożarnicze? OSP SÓL? niestety nie moglem byc ale slyszałem że wygraną maja w kieszeni.

- (2014-06-02 00:54:41)

Komentarz wspaniały ! KMS Nadrzecze, dziękujemy Wam i zapraszamy do OSP Sól, świętujmy razem. Zapraszamy na 100 "urodzinki" OSP Sól. Pozdrawiamy.

-KMS Nadrzecze (2014-06-02 00:30:49)

Dzielni Druhowie Solanie! Z okazji tak szczególnego Jubileuszu najlepsze życzenia dla jednostki oraz wszystkich jej członków z komendantem gminnym Jankiem M. na czele a także gratulacje dla odznaczonych i wyróżnionych składa Klub Młodego Strażaka z Nadrzecza. Pozdrawiamy, dziękujemy i liczymy na dalsze tak pożyteczne dla nas kontakty. Czuwaj!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

V Festyn Mikołajkowy w

Już po raz piąty, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Biłgoraju zorganizowała...

Święty Mikołaj odwiedził przedszkolaki (FOTO)

Dziś dzieci uczęszczające do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Biłgoraju...

Nie będzie wzrostu podatków (AUDIO)

Stawki dotyczące podatków od nieruchomości pozostaną na niezmienionym...

Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

Rada Miasta przyjęła podwyżki za gospodarowanie odpadami. Od przyszłego...

Roraty gregoriańskie w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Rozpoczął się Adwent, okres szczególnego przygotowania do Uroczystości...

Piotr Majcher został członkiem "Porozumienia" Jarosława Gowina

Były Przewodniczący Rady Powiatu, obecnie jej wiceprzewodniczący...

Ogłoszenia