Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

90 lat OSP Górniki

Dodał: red Data: 2017-06-07 10:28:17 (czytane: 1567)

Jedna z najstarszych jednostek w gminie Józefów - OSP Górniki skończyła 90 lat. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem delegacji pozostałych jednostek, zostały połączone z oficjalnym przekazaniem samochodu pożarniczego dla OSP Majdan Nepryski.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolŚwięto na placu przy remizie OSP Górniki rozpoczęła Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin, sprawowana przez proboszcza parafii z Józefowa Księdza Dziekana Zenona Mrugałę, który po eucharystii poświęcił samochód dla strażaków z Majdanu Nepryskiego. Symbolicznego przekazania kluczyków do wozu bojowego dokonał Burmistrz Józefowa Roman Dziura, który w dalszej części uroczystości przypomniał też zasługi "jubilatki", czyli OSP Górniki.

90_lecie_osp_gorniki.jpg


Podczas przemówienia Burmistrz Dziura dziękował założycielom jednostki oraz inicjatorom zakupu sprzętu i budowy dwóch remiz strażackich, a także organizacji czteroklasowej szkoły podstawowej. Roman Dziura podkreślił również, że druhowie angażują się się także w pracę na rzecz rozwoju swojej społeczności, poprzez na przykład: udział w budowie dróg do Szopowego, Długiego Kąta i Górnik Starych, a także sieci gazowej i sieci telefonicznej w swojej miejscowości oraz utworzeniu świetlicy środowiskowej i publicznego punktu dostępu do internetu. Podziękowania otrzymały także małżonki strażaków za wyrozumiałość dla mężów, poświęcających swój czas na działalność społeczną.

Reklama.

W uznaniu tych zasług OSP Górniki została odznaczona Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza, przyznanym przez Zarząd Główny Związku OSP RP. Ponadto wyróżniający się druhowie odebrali medale za zasługi dla pożarnictwa i za wieloletnią służbę. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Antoni Kukiełka, Marek Malec, Marian Malec i Leszek Mateja. Srebrne medale odebrali: Grzegorz Berdzik, Marian Berdzik, Józef Malec i Stanisława Szopa, a brązowe trafiły do Franciszka Dzidy, Leszka Janiuka, Jana Komady, Jana Krzaczka, Tadeusza Kuczyńskiego, Mieczysława Kukiełki, Kazimierza Malca, Zenona Malca, Józefa Paździurka, Tadeusza Przybysławskiego, Zbigniewa Umińskiego, Edwarda Zawiślaka i Henryka Żmudy.

90_lecie_osp_gorniki_1.jpg


Kolejnych 17 druhów otrzymało odznaki wzorowego strażaka, a 20 - odznaki za wieloletnią służbę. W tej drugiej grupie znaleźli się m.in. Stanisław Szopa, który działa w OSP od 65 lat i Bronisław Żmuda z 53-letnim stażem. Medale i odznaczenia wręczali zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju Starszy Brygadier Mirosław Bury, Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak i Burmistrz Roman Dziura oraz Prezes Zarządu Gminnego OSP w Józefowie Ryszard Bojarski.

Wśród gości, składających strażakom gratulacje, podziękowania i życzenia byli również Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Stanisław Nawrocki i reprezentujący posłankę Agatę Borowiec - Andrzej Kluczkowski, a jubileusz uświetniły występy artystyczne Koła Gospodyń Wiejskich w Górnikach i Józefowskiej Kapeli Rzemyki.Zobacz także:

74. rocznica pacyfikacji Józefowa (FOTO, VIDEO)

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: 90-lecie osp górniki   gmina józefów   osp gmina józefów   jubileusz osp górniki

Zobacz także

Dużo lewicowej ideologii na tablicach historycznych Biłgoraja!

Dodane: 2020-04-02 10:04 - Komentarze  (9)  czytane (824)

TAGI: akademia myśli chrześcijańskiej, najważniejsze wydarzenia z historii bilgoraja, rewitalizacja placu wolności, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.220.21

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

Konkursy

Polecamy

Pomoc dla Ekwadoru. Siostra z Biłgoraja prosi o wsparcie (VIDEO)

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II angażuje...

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Odpowiednie pisma wpłynęły już do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju,...

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

Z prezesem BRW Dariuszem Formelą rozmawiamy o tarczy antykryzysowej,...

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia