Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

9 wniosków do budżetu obywatelskiego na 2019 rok

Dodał: red Data: 2018-08-01 14:59:06 (czytane: 1695)

Zakończył się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Miasta Biłgoraj, na 2019 rok. -Łącznie wpłynęło 9 wniosków, które zabezpieczają potrzeby społeczne mieszkańców w takich trzech podstawowych grupach, tj. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sportu i rekreacji oraz potrzeb seniorów - informuje członek komisji, Ewa Jabłońska.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWnioskodawcy mogli składać swe propozycje do budżetu obywatelskiego mając do wyboru formularz online i wersje papierową dokumentu. Czas na składanie winsoków upłynął 31 lipca br. Wpłynęło 9 wniosków. Teraz ich kwestią kosztorysów i zaopiniowaniem zajmą się miejscy urzędnicy. Następnie zweryfikowana lista trafi do zaakceptowania przez Burmistrza Miasta Biłgoraj.

budzet_obywatelski_bilgoraj.jpg

Wykaz wniosków złożonych do budżetu obywatelskiego Miasta Biłgoraj na 2019 rok:
1. "Oznaczenie ul. Kościuszki poziomymi znakami P-27, tzw sierżantami rowerowymi wskazującymi kierunek i tor jazdy rowerem". Wartość projektu 10 tys. zł. Wnioskodawca - Sławomir Bosak.
2. Budowa parku rolkarza przy ulicy Targowej, na terenie starych kortów tenisowych". Wartość projektu 250 tys. zł. Wnioskodawca - Katarzyna Futyma.
3. "Odświeżamy taflę lodowiska Biały Orlik w Biłgoraju (zakup urządzeń do poprawy nawierzchni lodowiska)". Wartość projektu 49 tys. zł. Wnioskodawca - Aleksandra Kudyba.
4. "Rewitalizacja doliny między ulicą Bagienną, Lapidarium i Białą Ładą". Wartość projektu 250 tys. zł. Wnioskodawca Krzysztof Pecka.
5. "Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Cegielnianej, Długiej i Jana Kowalskiego". Wartość projektu 250 tys. zł. Wnioskodawca - Andrzej Pierścionek.
6. "Modernizacja boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju". Wartość projektu  200 tys. zł. Wnioskodawca - Janusz Mazur.
7. "Od przedszkola do seniora - wspólna rekreacja na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju". Wartość projektu 250 tys. zł. Wnioskodawcy - Krystyna Różaniecka, Dorota Bernaś.
8. "Strefa sportu i rekreacji zad Zalewem Bojary". Wartość projektu 250 tys. zł. Wnioskodawca - Małgorzata Wróbel.
9. "Udział seniorskiej drużyny Łady 1845 Biłgoraj w rozgrywkach ligowych w roku budżetowym 2019". Wartość projektu 80 tys. zł". Wnioskodawca - Mariusz Polowy.

Reklama.

Łącznie na budżet obywatelski na rok 2019, władze miasta zabezpieczyłu250 tys. zł. Teraz oceną wniosków i ich oszacowaniem zajmie się komisja powołana przez Burmistrza Miasta. Ona także przygotuje listę wniosków do zatwierdzenia przez włodarza Miasta, które poddane będą pod głosowanie.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: budżet obywatelski   biłgoraj   wnioski do budżetu obywatelskiego   zadania budżetu obywatelskiego 2019 rok

Zobacz także

VI Sesja VI Kadencji Rady Powiatu. Transmisja VIDEO na bilgoraj.com.pl

Dodane: 2019-04-17 16:00 - Komentarze  (1)  czytane (526)

TAGI: sesja rady powiatu biłgorajskiego, transmisja na żywo, powiat biłgorajski, rada powiatuKomentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.84.215

Ryszard (2018-08-06 08:54:31)

A ja podziwiam tą Kobietę za jej zangaażowanie i cheć pomocy dla tego osiedla.To ze projekty nie są ukonczone to winna tylko i wyłacznie zleceniodawcy Urzedu Miasta a nie tej Pani myśle że jak by to zależało od Pani Rożanieckiej to juz dawno by te projekty były ukonczone a tak pozatym to bedąc w jej wieku też bym chciał mieć tyle energi i chęci do pracy co ta Pani.

AnA (2018-08-05 15:52:01)

Bez sensu modernizować boisko przy 5, prywatne szkółki piłkarskie pobierają kase za zajęcia które odbywają się na publicznych boiskach w tym na 5 niszczą jak nikt inny. NIECH JE TERAZ NAPRAWIAJĄ a nie bedziemy przeznaczać publiczne pieniądze na prywatny biznes

(2018-08-05 09:44:56)

Po pierwsze to regulamin Budżetu Obywatelskiego do zmiany. Jakiś radny by się tym zajmą może. Ale nie, bo radni to pojęcia nie mają co to jest i do czego służy. Takich mamy radnych.

A ja popieram (2018-08-02 13:51:49)

Jeśli ktoś (np. mieszkańcy osiedla Nadstawna) ma jakiś pomysł służący mieszkańcom miasta i chce poświęcać swój prywatny czas na jego realizację to proszę albo poprzeć albo zgłosić swój własny. Dla mnie modernizacja boiska przy "Piątce" jest całkiem sensownym zamiarem - posłuży nie tylko mieszkańcom blokowisk przy Nadstawnej ale i na co dzień uczniom szkoły. Natomiast Budżet Obywatelski z przeznaczeniem dla drużyny IV-ligowej Łady to chyba rzeczywiście słoneczko komuś za mocno przygrzało. Przecież kluby sportowe corocznie dostają z kasy miasta na swoją działalność a Łada bierze najwięcej.

Zainteresowany (2018-08-02 09:05:56)

ktoś broni Nadstawnej? czyżby chrapka na kolejny projekt?

zainteresowani (2018-08-02 09:05:30)

Projekt siłowni będzie zrealizowany w całości, obecnym opóznieniom jest winien wykonawca. Projekt oświetlenia ul. Nadstawnej i bocznych uliczek jest w fazie projektu - ma być ukończony do końca sierpnia.Następnie przetarg itd.
Wnioski do budżetu na 2019 rok są zebrane wcześniej żeby nie było takiego dużego opóznienia z dokumentacją.

. (2018-08-01 20:58:08)

Może najpierw niech zrealizują dwa poprzednie.
Gdzie obiecana siłownia? Bo to co powstało to jakiś żart, a nie siłownia plenerowa.
Co z oświetleniem Nadstawnej? Za 3 miesiące praktycznie końcowka sezonu budowlanego, a nawet przetarg nie ogłoszony nawet. W zimie będą robić?
A tegoroczny projekt Nadstawnej jakiś nijaki, o co ma w nim niby chodzić. 250 tysięcy za rekreację na boisku szkolnym? Lewandowską zaproszą, że taka kasa potrzebna?
Projekt Łady prawodpodobnie odpadnie w weryfikacji, tak jak kiedyś odpadł projekt zakupu strojów dla jakiegoś zespołu ludowego.
A jeśli by nie odpadł i jakimś cudem wygrał głosowanie, to chyba należało by zrezygnować z biletów wstępu na mecze?

o proszę (2018-08-01 17:04:51)

znów w akcji osiedle Nadstawna, to byłby już trzeci budżet realizowany w tej części miasta jeśli propozycja wygra :)

Jan (2018-08-01 17:04:26)

Budżet obywatelski na udział Lady w rozgrywkach ? Upały dają się we znaki.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Eucharystia - testament Miłości (FOTO)

Dziś w Kościele katolickim obchodzony jest Wielki Czwartek. To pierwszy...

Misterium Męki Pańskiej (FOTO, VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Komunikat Starosty w związku z tegorocznymi maturami

W związku z niepokojem wielu uczniów i rodziców wywołanym akcją...

Zakaz parkowania przed Urzędem Miasta Biłgoraj

Od dziś nie zaparkujemy już przed biłgorajskim ratuszem. W związku...

Świąteczne spotkanie w WTZ Biszcza (FOTO)

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Biszczy zorganizowały świąteczne...

Siatkówka, kiermasz i otwarte serca dla Kubusia Pawęzki (FOTO)

W Biłgoraju odbył się turniej "siatkówki" połączony z piknikiem...

Ogłoszenia