Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

9 października (niedziela) wybory parlamentarne, jak głosować?

Dodał: red Data: 2011-10-09 10:16:18 (czytane: 9310)

Dzisiaj, 9 października udamy się do lokali wyborczych, by zagłosować na swych reprezentantów w Sejmie i Senacie. Głosować będzie można od godziny 7.00 do 21.00. W naszym okręgu uprawnionych do głosowania jest ponad 785 tys. osób. O frekwencji będziemy informować na bilgoraj.com.pl. Jak głosować?

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajwybory_parlamentarne_2011_bilgoraj.jpgW Okręgu wyborczym Nr 7, obejmującym swym zasięgiem powiaty:  bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski oraz miast na prawach powiatu: Białą Podlaskę, Chełm i Zamość jest do wzięcia 12 mandatów.

By zagłosować musimy zgłosić się z dokumentem tożsamości do przydzielonej naszemu miejscu zamieszkania Komisji Wyborczej. Tam otrzymamy listę - w kolorze białym - z nazwiskami kandydatów do Sejmu i kolorze żółtym do Senatu.

Aby oddać ważny głos, należy postawić krzyżyk (znak X) w kratce po lewej stronie nazwiska popieranego przez nas kandydata. UWAGA: Jeśli postawimy krzyżyk w dwóch kratkach na tej samej liście, to głos oddany zostanie na pierwszą osobę. Krzyżyk w dwóch kratkach - przy kandydatach z różnych list - lub niepostawienie krzyżyka w żadnej kratce, oznacza oddanie nieważnego głosu.

Jeśli chodzi o wybory do Senatu, to w tym roku mamy do czynienia z tzw. okręgami jednomandatowymi. Województwo Lubelskie podzielone jest na sześć jednomandatowych okręgów wyborczych. Okręg wyborczy Nr 19 obejmuje powiaty: biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski oraz Zamość - miasto na prawach powiatu. Zagłosować można tylko na jednego kandydata, wstawiając krzyżyk (znak X) w kratce z lewej strony nazwiska. Jeśli nie postawimy krzyżyka przy żadnym nazwisku, to oddajemy nieważny głos.

Pamiętajmy udział w wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem.


/red./

Reklama.

Zobacz także

Są najnowsze dane o Covid-19 na Lubelszczyźnie. Aktualizacja

Dodane: 2020-08-11 18:06 - Komentarze  (14)  czytane (17474)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, covid-19, epidemiaDodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...