Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

„Pierwsza pomoc od najmłodszych lat 2019” w Gminie Tereszpol. Etap I

Dodał: red Data: 2019-06-15 21:04:05 (czytane: 591)

W minionym tygodniu jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Tereszpolu – Zaorendzie podsumowała pierwszy etap programu „Pierwsza pomoc od najmłodszych lat 2019”. Program jest realizowany dzięki współpracy miejscowej jednostki OSP z Fundacją PKO BP.Reklama.

W ramach projektu zakupiono między innymi profesjonalny defibrylator szkoleniowy wraz z zestawem szkoleń i ćwiczeń do przeprowadzania resuscytacji krążeniowo - oddechowej. OSP wzbogaciła się również o zestaw TRIAGE który służy do segregacji rannych przy zdarzeniach z dużą ilością osób poszkodowanych.

pierwsza_pomoc_tereszpol__1_.jpg

Uczestnikami projektu były dzieci z miejscowego przedszkola oraz zerówki. Najmłodsi poznali podstawowe zasady przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz wezwaniu służb ratowniczych na miejsce zdarzenia w przypadku nagłego zdarzenia. Każdy mógł spróbować na fantomie wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową z wykorzystaniem coraz popularniejszego urządzenia jakim jest defibrylator AED.

pierwsza_pomoc_tereszpol__3_.jpg

To bardzo ważne aby już od najmłodszych lat zapoznawać dzieci z podstawowymi zasadami przy udzielaniu pierwszej pomocy. -Wiedza ta procentuje przez całe życie i może się przydać dosłownie w każdym momencie naszego życia, bo przecież nigdy nie wiemy w jak ekstremalnej sytuacji możemy się znaleźć - zaznacza Marek Wolanin, naczelnik OSP.

pierwsza_pomoc_tereszpol__2_.jpg

-Dzięki temu projektowi dzieci mogły spróbować swych sił w bardzo realnych warunkach na fantomie specjalnie przeznaczonym do tego typu ćwiczeń. Również dzięki uprzejmości Fundacji Banku PKO BP oraz zaangażowaniu pracowników Banku PKO BP w Biłgoraju mogliśmy szkolić się z użyciem defibrylatora szkoleniowego AED najwyższej klasy. To bardzo profesjonalny sprzęt który zostanie u nas w jednostce OSP i na którym będą szkolić się zarówno nasi ratownicy jak też mieszkańcy naszej miejscowości - dodaje Marek Wolanin.

pierwsza_pomoc_tereszpol__4_.jpg

Drugi etap projektu został zaplanowany na drugą połowę czerwca. Pierwszy etap Projektu „Pierwsza pomoc od najmłodszych lat 2019” dofinansowano ze środków Fundacji PKO BP.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: pierwsza pomoc przedmedyczna   gmina tereszpol   osp tereszol zaorenda   marek wolanin

Zobacz także

Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy zakwalifikowała się do MegaMisji!

Dodane: 2019-10-18 17:09 - Komentarze  (0)  czytane (448)

TAGI: mega misja, szkoła podstawowa w dąbrowicy, gmina biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.85.214.0

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia