Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

„Oto ja, poślij mnie!”

Dodał: red Data: 2019-02-09 23:59:15 (czytane: 1188)

Są pewne wyzwania w naszym życiu, które powodują, że na początku konieczna jest walka z lękiem w obliczu wielkości zadania lub przedsięwzięcia. Pojawiają się pewne sytuacje, kiedy nie ufamy sobie, a przynajmniej trudno nam sobie wyobrazić, że uda się wszystko doprowadzić do konkretnego celu...

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według świętego Łukasza
Zdarzyło się raz, gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret, że zobaczył dwie łodzie, stojące przy brzegu, rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy.
Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: „Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów”. A Szymon odpowiedział: „Mistrzu, przez całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci”. Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na wspólników w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.
Widząc to, Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: „Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny”. I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. Lecz Jezus rzekł do Szymona: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”. I przyciągnąwszy łodzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim.

komentarz_do_ewangelii.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Są pewne wyzwania w naszym życiu, które powodują, że na początku konieczna jest walka z lękiem w obliczu wielkości zadania lub przedsięwzięcia. Pojawiają się pewne sytuacje, kiedy nie ufamy sobie, a przynajmniej trudno nam sobie wyobrazić, że uda się wszystko doprowadzić do konkretnego celu. Ale czasami, w innych okolicznościach, następuje zmiana na lepsze: niemożliwe wydaje się nagle wykonalne, trudne staje się teraz łatwe, do tej pory nieosiągalne jest nagle dla nas dostępne.

Możemy to odczuć, kiedy czytamy w dzisiejszej Ewangelii o powołaniu Boga, jednak by to zrozumieć warto zajrzeć do pierwszego czytania – o powołaniu Izajasza. Wspaniałe jest wydarzenie, w którym prorok Izajasz został wybrany przez Boga. Mógł ujrzeć, jak to jest możliwe dla żywego człowieka, Boga, Który zasiadł na tronie a Któremu służyły Serafini i wołali od Najświętszego: „Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów”. Człowiek jest zagubiony wobec tej wielkości i wzniosłości Boga. Izajasz woła: „Ach, jestem zgubiony”. Rozpoznaje własną niedoskonałość i grzeszność. Bóg jednak przychodzi mu z pomocą w jego słabości i oczyszcza go rozgrzanym węglem, który jeden z Serafinów zabrał szczypcami z ołtarza. Po tym, jak Bóg przygotował Izajasza do działania, zostało mu dane słowo Pana: „Kogo mam posłać?” i wtedy prorok odpowiada: „Oto jestem, wyślij mnie!”.

To wszystko pokazuje nam, że zawsze Bóg ma dla nas jakieś rozwiązanie i pozytywne możliwości dla naszego życia. Prawdziwe wyjście z wszelkiej nędzy jest nam dane, gdy wierzymy, ufamy i staramy się przestrzegać przykazań Bożych oraz praktykować miłość. Następnie otrzymujemy udział w Królestwie Bożym na ziemi. Rozumiemy, że jesteśmy włączeni do wielkiej wspólnoty wszystkich, którzy uwierzyli w Boga przed nami. W Kościele Boga możemy znaleźć zbawienie, jeśli nie tylko należymy do Niego zewnętrznie, ale także wierzymy w nasze serca i kształtujemy nasze życie zgodnie z wolą Boga.

My sami nie możemy odnieść sukcesu w dobru, gdyż to Bóg jest Panem żniwa. Naszym zadaniem jest siać ziarno Słowa Bożego, tak długo, jak żyjemy na ziemi i musimy się tutaj sprawdzać. W każdym razie nie ma miejsca na pesymizm. Święty Jan Ksiądz Bosko ujął to w ten sposób: „Nie traćcie czasu, czyńcie dobro i to wiele dobra, a nie będziecie nigdy żałowali, żeście je uczynili”.

Chrystus powołuje nas i nie możemy się poddać. Bóg jest z nami, a Pan wzywa nas przez swój Kościół, abyśmy raz po raz zarzucali sieci, pragnąc przynieść owoce na życie wieczne. W końcu prawdą jest, że nawet tam, gdzie wszystko wydaje się próżne, nie wiemy, w jaki sposób nasze wysiłki mogą przynieść dobre owoce. A jednak, w porządku Bożym, nic, co dzieje się z miłości, nie jest utracone na wieki.

Boża miłość wybrała nas wszystkich i ta miłość jest zarówno darem, jak i wezwaniem. Jesteśmy powołani, aby dawać świadectwo o Chrystusie na mocy chrztu świętego, a także na mocy sakramentu bierzmowania. Poprzez nasze życie i nasze słowo możemy głosić Dobrą Nowinę o śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Czynimy to pełni nadziei na osiągnięcie zbawienia, które obiecał nam Bóg.

Na koniec został nam odłożony wieniec życia wiecznego w komunii z Bogiem, kiedy tak jak rybacy z Jeziora Galilejskiego porzucamy wszystko i idziemy za Jezusem. Jeśli mamy tylko odwagę i powiemy „oto jestem, poślij mnie!”, Dobry Bóg nigdy nas nie zawiedzie.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: komentarz do ewangelii   kościół katolicki   ks. sławomir korona   biłgoraj

Zobacz także

Ruszył 9. "Exodus młodych" (AUDIO)

Dodane: 2019-08-21 19:25 - Komentarze  (0)  czytane (578)

TAGI: exodus młodych, zwierzyniec, rekolekcje, spotkanie młodzieżyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.179.0

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Na patriotyczną nutę by uczcić chlubę polskiego orężą

Koncert „Crnej Gory” z Montenegro oraz serbskiego zespołu „Teodora”

Festiwalu Kultur

Program "Sieciowanie Pomocy" i wizyta wiceministra sprawiedliwości

Audyt kadrowo - organizacyjny i nowy regulamin organizacyjny w Starostwie w Biłgoraju

Nowy regulamin organizacyjny w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powiat Biłgorajski. Wybory uzupełniające

Część mieszkańców Gmin Powiatu Biłgorajskiego ponownie dziś pójdzie do urn wyborczych. Powtórka z jesiennych wyborów samorządowych...