Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

„Odpowiednie dać rzeczy słowo...”

Dodał: red Data: 2019-03-29 07:19:52 (czytane: 1246)

W I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Słowem malowane". O nagrody i wyróżnienia ubiegało się 26 uczniów z trzecich klas gimnazjalnych oraz siódmych i ósmych ze szkół podstawowych. Uczestnicy wyrecytowali wybrane teksty z literatury XX i XXI wieku.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajLiczne grono młodzieży reprezentujące swoje szkoły w turnieju świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu słowem poetyckim i potrzebie dzielenia się nim z rówieśnikami. Konkursowe prezentacje oceniali Halina Ewa Olszewska - poetka, prozaiczka, dziennikarka i eseistka, laureatka wielu konkursów poetyckich oraz autorka książek z poezją i prozą; Dorota Mach - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu oraz Sławomir Niemiec - muzyk, aranżer i kompozytor, pracownik Biłgorajskiego Centrum Kultury.

slowem_malowane.jpg

Po wysłuchaniu recytacji jurorzy ogłosili werdykt:
I miejsce - Aleksandra Sędziak z Gimnazjum w Turobinie, opiekun Iwona Snopek;
II miejsce- Julia Skiba z Gimnazjum w Turobinie, opiekun Iwona Snopek i Julia Małek ze Szkoły Podstawowej w Bukowej, opiekun Barbara Pszczoła;
III miejsce - Krystian Bednarz ze Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie, opiekun Marta Szuper i Dawid Leń ze Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym, opiekun Iwona Stawarska oraz Joanna Pacyk ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie, opiekun Anna Lisiczka.

Reklama.

Wyróżnienia: Wiktoria Gil z Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju, opiekun Zofia Okoń; Gabriela Ćwikła ze Szkoły Podstawowej w Szyszkowie, opiekun Teresa Leniart; Eliza Czyż ze Szkoły Podstawowej w Szyszkowie, opiekun Teresa Leniart; Aleksandra Chutkowska z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, opiekun Dorota Dorosz; Klaudia Dargiel z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, opiekun Barbara Łagód.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Konkurs przygotowały polonistki z ONZ-tu: Dorota Dorosz, Anna Furmanek i Barbara Łagód.

/Jadwiga Oleszek/

Tagi: słowem malowane   i lo im. onz w biłgoraju   oświata biłgoraj   konkurs recytatorski

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.245.125

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia