Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

„Młodzi obywatele" z Korytkowa Dużego odkrywają swoje talenty

Dodał: red Data: 2019-04-26 14:50:03 (czytane: 1114)

Pomysł na projekt obywatelski pn.: “Mam talent” jest wynikiem wspólnej pracy sześciorga aktywnych młodych osób ze społeczności szkolnej z Korytkowa Dużego: Sandry Małek, Amelii Myszak, Joanny Rawiak, Dominiki Brytan, Pawła Szumskiego oraz Jakuba Kowala – uczestników projektu „Ja– obywatel!”.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Chcieliśmy pokazać jak ważne jest odkrycie swoich talentów i to już w najmłodszym wieku. Tak powstał pomysł na projekt „Mam Talent”. Najmłodsi nasi uczniowie podjęli trud przygotowania i prezentacji własnych umiejętności - opowiada Paweł Grabias, dyrektor Szkoły Podstawowej W Korytkowie Dużym.

ja_obywatel_szkola_korytkow__1_.JPG

Blisko czterdzieści godzin edukacji w postaci: szkoleń i spotkań na coachingach, to czas jaki uczniowie z Korytkowa Dużego poświęcili na zorganizowanie projektu obywatelskiego pn.: „Mam Talent”. Realizacja projektu została podzielona na kilka etapów. Ostateczny jej kształt został zaakceptowany przez grupę projektową podczas spotkania coachingowego. Powstał plan promocji projektu, rozpoczęto rekrutację oraz opracowano scenariusz całego wydarzenia. Do spotkania przygotowywali się również uczniowie z klas: pierwszych i drugich oraz zerówki pod czujnym okiem nauczycieli - wychowawców.

ja_obywatel_szkola_korytkow__2_.JPG

Spotkanie zorganizowano 28 marca br. w budynku Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym. W tym dniu w godzinach porannych na spotkanie przybyło 27 osób. Wydarzenie uroczyście otworzył Pan Dyrektor, a poprowadziła Sandra Małek - uczennica klasy VI, uczestniczka projektu „Ja Obywatel!”. Na spotkaniu uczniowie zerówki, klasy pierwszej i drugiej prezentowali swoje talenty. W tym dniu można było zobaczyć ciekawe umiejętności: muzyczne, recytatorskie, sportowe i taneczne. W sumie zaprezentowało się 15 osób i każda z nich otrzymała nagrodę. Występy były oceniane również przez jury. Pierwsze miejsce zajęła Hanna Wawszczak, drugie Roksana Liwak oraz Filip Kaczor, trzecie miejsce zajęli ex aequo Justyna Pawlos, Eliza Liwak, Maja Łyp i Wiktoria Szwedo. Były też wyróżnienia, które otrzymały: Michalina Dycha, Wiktoria Maik, Roksana Pawlos, Marlena Wyroślak, Nikola Zalewa, Anna Wnuk oraz Klaudia Kita.

ja_obywatel_szkola_korytkow__3_.JPG

-To było ciekawe doświadczenie. Można było na żywo obejrzeć jak koleżanki i koledzy prezentują się na scenie. Zainspirować do szukania swoich własnych talentów - podkreśla jedna z uczennic uczestnicząca w spotkaniu. Wspólne  występy zintegrowały uczniów, a konkurs wyzwolił chęć zdrowej rywalizacji. Sympatyczna atmosfera zaowocowała planem kolejnego takiego wydarzenia w przyszłym roku. Projekt  wpłynął na poprawę poczucia sprawczości  oraz umiejętności w odkrywaniu talentów wśród dzieci i młodzieży - mieszkańców Korytkowa Dużego.

Reklama.

Projekt obywatelski został zrealizowany w ramach projektu „Ja - obywatel!”. Projekt "Ja - obywatel!" jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/red./

Tagi: ja - obywatel   fundacja bliżej pasji   szkoła podstawowa w korytkowie dużym   mam talent

Zobacz także

Mikołajkowa zbiórka podsumowana. Zebrano ponad 5 tys. zł

Dodane: 2019-12-05 20:35 - Komentarze  (0)  czytane (126)

TAGI: zbiórka mikołajkowa, fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiej, stypendia, kwestaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.26.176.182

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia