Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

„Mały ZUS” dla firm - kalkulator i szkolenia (AUDIO)

Dodał: red Data: 2019-01-03 12:46:39 (czytane: 1863)

Do 8 stycznia włącznie przedsiębiorcy mogą zgłosić się na ten rok do „małego ZUS” uzależnionego od przychodu. To ulga w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, która weszła w życie z początkiem roku. ZUS zaprasza przedsiębiorców do korzystania ze swojego kalkulatora i szkoleń, które pomogą wyliczyć nowe składki.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolJeśli przedsiębiorca już teraz prowadzi działalność gospodarczą, to ustawowy czas na zgłoszenie ma do 8 stycznia. Nowy kod ubezpieczenia, który trzeba wskazać w zgłoszeniu, to 05 90 (albo 05 92 – jeśli przedsiębiorca ma dodatkowo rentę z tytułu niezdolności do pracy). O poradniku,kalkulatorze i szkoleniach dla przedsiębiorców mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w Województwie Lubelskim. Posłuchaj:

Szkolenie w Biłgoraju odbędzie się 8 stycznia o godzinie 10:00, w budynku przy ulicy Kościuszki 103. Podczas szkolenia przedsiębiorcy dowiedzą się m. in. jak wyliczyć składki na „małym ZUS” i przez jaki okres mogą korzystać z ulgi. „Mały ZUS” polega na tym, że przedsiębiorca opłaca składki na ubezpieczenia społeczne uzależnione od swoich przychodów z poprzedniego roku. W tym roku przedsiębiorca na „małym ZUS” zapłaci na obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe minimum około 197 zł miesięcznie (lub niecałe 214 zł, jeśli opłaca jeszcze dobrowolną składkę chorobową). Im wyższy był jego przychód, tym wyższe będą składki.

Reklama.

W 2019 roku z „małego ZUS” może skorzystać przedsiębiorca, którego przychód w ubiegłym roku nie przekroczył 63 tys. zł. Ulga przysługuje maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu 60 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Nie obejmuje składki zdrowotnej.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: mały zus   skłądki zus   biłgoraj   firma

Zobacz także

W poszukiwaniu miejsca noclegowego

Dodane: 2019-08-16 17:16 - Komentarze  (0)  czytane (370)

TAGI: miejsca noclegowe, wakacje, biłgoraj, noclegiKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.124.77

D (2019-01-03 17:19:22)

Witam.
Jasne że zgłoszenia na mniejszy ZUS są do 8-go stycznia, ale jak ktoś nie wie to szkolenie jest 8-go no i jak zwykle du..pa z przywileju bo za późno na złożenie wniosku.

Mieszkaniec (2019-01-03 16:47:30)

Pic na wodę. To tylko ładnie wygląda w mediach. Na własnym przykładzie moja składka jest mniejsza tylko o 170zł a składka na ZUS w tym roku jest o 100zł większa. Jedyna słuszna partia zaliczy to do swoich "sukcesów"

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Na patriotyczną nutę by uczcić chlubę polskiego orężą

Koncert „Crnej Gory” z Montenegro oraz serbskiego zespołu „Teodora”

Festiwalu Kultur

Program "Sieciowanie Pomocy" i wizyta wiceministra sprawiedliwości

Audyt kadrowo - organizacyjny i nowy regulamin organizacyjny w Starostwie w Biłgoraju

Nowy regulamin organizacyjny w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

W Józefowie powstanie "Gminny Klub Dziecięcy"

"Kajtek Gminny Klub Dziecięcy" tak będzie się nazywać pierwszy żłobek samorządowy, który powstanie w tym roku w Józefowie. W nowej...