Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

„Kolorowy dzień w Peru” w Szkole Podstawowej w Hedwiżynie (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-06-07 11:29:43 (czytane: 1042)

W Szkole Podstawowej w Hedwiżynie realizowane były wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom „Krzyk” dwie inicjatywy; „Przeszłość i Przyszłość - Starość i Młodość” przez uczennice klasy VIII oraz DziałaMY! Edukacja = Tolerancja” przez uczniów klasy III gimnazjum w ramach projektu „Różnorodność nas uskrzydla”.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Głównym celem inicjatyw było uświadomienie przedstawicielom różnych grup wiekowych, że każdy człowiek bez względu na to, jak bardzo się od nas różni, zasługuje na taki sam szacunek, jakiego my oczekujemy od innych. Podjęte działania takie jak: spotkania z historykiem regionalnym - Tomaszem Brytanem, „Kolorowy Dzień w Peru” i „Kolorowy Dzień w Szkole, „Majowe różnorodności” - biesiada integracyjna dziadków, rodziców i uczniów oraz zaproszonych gości połączona z warsztatami robienia kwiatów z bibuły, „Wyraź siebie – Dzień mody, urody i młodych talentów”, „Różni, ale równi - Serdeczny Dzień”, „Łańcuch przyjaźni”, „Skrzynka Nietolerancji” i „Skrzynka Najżyczliwszej Osoby w szkole”, „Plakat Tolerancji i Życzliwości” a także wycieczka do Biłgoraja połączona z grą terenową „Wielokulturowy Biłgoraj” oraz rajd rowerowy „Na tropach historii  dały naszym wychowankom możliwość dotarcia do ludzi z Małej Ojczyzny oraz poszerzenia horyzontów poprzez poznanie innych nacji, ich kultury i obyczajów, pogłębieni  wiedzy historycznej i geograficznej.

hedwizyn_wizyta_z_peru.JPG

Bardzo ważnym wydarzeniem w szkole był „Kolorowy Dzień w Peru”. Społeczność szkolna gościła Peruwiańczyków, rodzinę ucznia klasy III: Brajana Cama Hinojosy; Fulqencio Cama Pinto, Rosalia Hinojosa de Cama z miasta Pino oraz Ruben Hinojosa Diaz de Nunez, Eryk Nunez Mamani, Delia Hinojosa Nunez, Benjamin Hinojosa Nunez, Dora Zuniga Quispe, Norma Hinojosa Zuniga, Alexandra Hinojosa Zuniga, Magalia Hinojosa Gutierrez z Arequipy. Muzyka, śpiew, taniec, opowieści potomków Inków przeniosły nas daleko do Ameryki Południowej w wysokie Andy i do deszczowych lasów Amazonii.

Dzieci miały możliwość zagrania na takich instrumentach jak: antara - fletnia pana, qwena - flet peruwiański, qwenaczo, flanta, zampona, maltas, zankas, chaj chas i quenilla. Mogły posłuchać legend i historii nie tylko po hiszpańsku, ale także w języku ajmara. Pomocą w tłumaczeniu na język polski służyła Basia Majewska i tato Brajana Dany Cama Hinojosa. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w wielu konkursach, quizach indywidualnych i zespołowych na etapie szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. Martyna Wasąg zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Rodzinna Historia” a także I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Styczniowym na Ziemi Biłgorajskiej, w tym konkursie II miejsce przypadło z kolei Katarzynie Bogdanowicz. Uczniowie z klas IV - VIII i III gimnazjum uczestniczyli również w warsztatach fryzjerstwa, gastronomi, kelnerstwa i reklamy przygotowanych przez młodzież ZSZiO w Biłgoraju.

Projekt realizowany przez Fundację Pomocy Dzieciom „Krzyk” w Biłgoraju. Zadanie publiczne dofinansowane z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Operatorem programu jest Narodowy Instytut Wolności i Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

/Ewa Łosiewicz/

Zdjęć w galerii: 50

Tagi: hedwiżyn   gmina biłgoraj   oświata biłgoraj   różnorodność nas uskrzydla

Zobacz także

Policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola

Dodane: 2019-09-20 12:16 - Komentarze  (0)  czytane (431)

TAGI: akcje profilaktyczne, policjanci w przedszkolu, policja biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.2.53

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia