Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

„Idź, a od tej chwili już nie grzesz”

Dodał: red Data: 2019-04-06 22:09:06 (czytane: 1521)

Do Jezusa została przyprowadzona kobieta, „którą pochwycono na cudzołóstwie”. Kara w takim wypadku była jedna - ukamienować. Jest tutaj ostrzeżenie i zawziętość sprawiedliwego sądu. Wina kobiety nie budzi wątpliwości: została złapana na gorącym uczynku...

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSłowa Ewangelii według świętego Jana (J 8, 1 - 11):
Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On, usiadłszy, nauczał ich.
Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę, którą dopiero co pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, tę kobietę dopiero co pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz?» Mówili to, wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć.
Lecz Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem». I powtórnie schyliwszy się, pisał na ziemi.
Kiedy to usłyszeli, jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta stojąca na środku.
Wówczas Jezus, podniósłszy się, rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz».

spowiedz.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Dzisiaj, w piątą niedzielę Wielkiego Postu, widzimy wyraźniej, że czas przygotowania do Wielkanocy AD 2019 powoli dobiega końca. Zbliża się Wielkanoc. Święto Zmartwychwstania Pana jest, jak żadne inne święto, wspomnieniem miłości, którą Bóg miał i zawsze ma dla nas ludzi. Może to być powód, by krótko zastanowić się nad tym, jak ukazuje się ta miłość Boża, z którą Pan Jezus Chrystus spotyka nas i którą chce także wlać w nasze serca. Przynosi przesłanie pocieszenia i zaufania dla tych, którzy zgrzeszyli i chcą pokutować. Nigdy nie jest za późno na pokutę i nie ma takiej rzeczy, w której miłość Boża nie otwiera drogi wyjścia!

Do Jezusa została przyprowadzona kobieta, „którą pochwycono na cudzołóstwie”. Kara w takim wypadku była jedna – ukamienować. Jest tutaj ostrzeżenie i zawziętość sprawiedliwego sądu. Wina kobiety nie budzi wątpliwości: została złapana na gorącym uczynku! Zgodnie z prawem danym przez Mojżesza powinna być ukarana jedynie słuszną karą przez ukamienowanie.

Uczeni w Piśmie i faryzeusze, którzy przyprowadzają biedną kobietę do Jezusa, nie troszczą się o grzesznika. Chcą raczej wykorzystać osobę, która zawiodła i jest winna, dla własnych celów. Chcą „użyć” kobiety jako środka do skazania Jezusa Chrystusa. Jeśli teraz otwarcie sprzeciwia się prawu Mojżesza, to można nie tylko oskarżyć Go jako bluźniercę, ale także skazać go jako przestępcę.

Jezus o tym wie i zna ich podejście. Dlatego nie zwraca uwagi na oskarżycieli, jedynie pisze palcem na ziemi. Nie wiemy, co napisał. Ponieważ instygatorzy nie odpuszczają i absolutnie chcą wymusić na Jezusie osąd czynu tej kobiety, Jezus w końcu się prostuje. Ale nie mówi, że prawo Mojżesza jest nieważne, ale daje odpowiedź, której prawoznawcy nie oczekiwali: „Kto z was jest bez grzechu” - mówi Jezus - „niech pierwszy rzuci na nią kamień”.

Na scenie pozostaje jedynie Jezus i owa kobieta. Jednakże On, Który jako Wcielony Syn Boży ma prawo osądzać tę kobietę, nie robi tego. Jedynie co jej poleca - „Idź, a od tej chwili już nie grzesz”. Bóg przebacza każdemu, kto chce odpokutować i daje łaskę nowego początku. Żaden grzech nie jest tak wielki, że nie mógłby go przebaczyć Bogu w Swoim miłosierdziu. Nikt nie musi rozpaczać, ponieważ Syn Boży przyszedł, aby zbawić grzeszników i pojednać ich z Bogiem.

Wielu po prostu oczekuje od Boga i Kościoła potwierdzenia grzesznego postępowania. W przeciwieństwie do tego słowa Pana są: nawróć się - a od tej chwili już nie grzesz. Te dwie rzeczywistości należą do siebie, gdyż aby uzyskać Boże miłosierdzie i przebaczenie, potrzebna jest chęć nawrócenia i zdecydowana wola czynienia dobra i unikania zła. Niezależnie od przeszłości człowieka, Bóg w miłosierdziu jest gotów mu przebaczyć. Ale przyszłość powinna być przyszłością z Bogiem, zgodnie z przykazaniami Jego miłości.

Warto pod koniec Wielkiego Postu zwrócić się z ufnością do „Matki Miłosierdzia”, Najświętszej Maryi Panny. Ona jest często nazywaną ucieczką grzeszników. Zna nędzę swoich dzieci, ich słabości, poprzez które popadają w grzech. Ale Bóg daje każdemu swoje miłosierdzie. Może warto wykorzystać te ostatnie dni na pokutę i pojednanie z Bogiem w sakramencie pokuty. On chce każdemu człowiekowi dać nowy początek, aby każdy mógł z radością podążać za słowami Pana - „Idź, a od tej chwili już nie grzesz”.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   wielki post   kościół katolicki

Zobacz także

XXII Koncert Kolęd we Frampolu (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2020-01-19 16:01 - Komentarze  (1)  czytane (905)

TAGI: koncert kolęd, chóry ziemi biłgorajskie, gmina frampol, powiatowe kolędowanieKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.210.24.208

diabolo (2019-04-08 16:57:37)

pedofile zniszczyli religię. coraz więcej jest ludzi mądrych, głupimi sie lepiej kiedyś rządziło

(2019-04-07 22:48:15)

modliles za ksieży????

„Idź, a od tej chwili już nie grzesz” (2019-04-07 17:07:43)

tymi słowami rozgrzeszono 380 księży pedofili

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim

XXII Koncert Kolęd we Frampolu

Koncert Laureatów Festiwalu "Gaudium"

Studniówka ZSL - 2020

Kolędy w wykonaniu scholi Kanaan

Opłatek władz Powiatu Biłgorajskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

„Szum rzeki Tanew” na wystawie w BCK (FOTO)

Dziś w galerii "Na I pietrze" Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy „Szum rzeki Tanew”, autorstwa...