Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

„Aktywność poprzez sport”

Dodał: red Data: 2019-07-03 13:51:43 (czytane: 1236)

Pomysł na projekt obywatelski pn.: “Dzień sportu” jest wynikiem wspólnej pracy sześciorga aktywnych młodych osób ze społeczności szkolnej z Korytkowa Dużego: Elizy Dyjach, Euniki Kący, Gabrieli Wnuk, Gabriela Zygmunta, Kacpra Myszaka oraz Przemysława Sokołowskiego – uczestników projektu „Ja– obywatel!”.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol-Chcieliśmy pokazać jak ważne jest poczucie sprawczości i wpływu dla osób młodych. W tej grupie projektowej konkurencje sportowe okazały się sposobem na podjęcie aktywności. Tak powstał pomysł na projekt „Dzień sportu” - podkreśla Paweł Grabias, dyrektor Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym.

Blisko czterdzieści godzin edukacji w postaci: szkoleń i spotkań na coachingach, to czas jaki uczniowie z Korytkowa Dużego poświęcili na zorganizowanie projektu obywatelskiego pn.: „Dzień Sportu”. Realizacja projektu została podzielona na kilka etapów. Ostateczny jej kształt został zaakceptowany przez grupę projektową podczas spotkania coachingowego. Powstał plan promocji projektu, rozpoczęto rekrutację oraz opracowano scenariusz całego wydarzenia. Do spotkania przygotowywali się również pozostali uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli - wychowawców.

aktywnosc_przez_sport.JPG

„Dzień sportu” w czerwcu br. w godzinach 9:00 - 12:00 na terenie obiektów sportowych Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym. W tym dniu na spotkanie przybyło 71 osób. Wydarzenie uroczyście otworzył dyrektor, a nadzór nad konkurencjami przejął Paweł Kołodziej - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Korytkowie Dużym, aktywny uczestnik projektu „Ja Obywatel!”. Uczniowie biorący udział w konkurencjach zostali podzieleni na cztery drużyny, a każdej z nich odpowiadał inny kolor: biały, niebieski, zielony i czerwony. Nauczyciele z entuzjazmem dopingowali swoich uczniów.

Na spotkaniu uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: bieg w workach, przenoszenie wody w rękach do butelki, sportowe kółko-krzyżyk, rzut butem na odległość, chodzenie na szczudłach, wyścigi w trzyosobowych nartach, przeciąganie liny oraz skok w dal. Zwyciężyła drużyna niebieskich. Drużyna otrzymała medale, a najlepsi uczestnicy z poszczególnych drużyn otrzymali nagrody indywidualne. -To było ciekawe doświadczenie. Braliśmy udział w tworzeniu się drużyn, tworzeniu scenariusza przebiegu poszczególnych konkurencji, a na koniec w zawodach. Mieliśmy duże możliwości podejmowania samodzielnych decyzji - podkreśla jedn z uczniów uczestniczący w wydarzeniu.

Reklama.

Wspólnie przygotowywane wydarzenie zintegrowało uczniów, a konkurs wyzwolił chęć zdrowej rywalizacji. Sympatyczna atmosfera zaowocowała planem kolejnego takiego wydarzenia w przyszłym roku. Projekt  wpłynął na poprawę poczucia sprawczości  i wpływu oraz integrację wśród młodzieży - mieszkańców Korytkowa Dużego.

Projekt obywatelski został zrealizowany w ramach projektu „Ja - obywatel!”. Projekt "Ja - obywatel!" jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/red./

Tagi: ja - obywatel   fundacja bliżej pasji   aktywność poprzez sport   korytków duży

Zobacz także

Młode wojowniczki wróciły "z tarczą" (VIDEO)

Dodane: 2020-03-12 07:26 - Komentarze  (0)  czytane (1045)

TAGI: karate tradycyjne, zawody, klub karate tradycyjnego biłgoraj, sportKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.239.172.52

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Marcel Surmacz szóstym kierowcą świata wśród juniorów

Marcel Surmacz sezon 2019 może uznać za bardzo udany, o czym świadczą niżej opisane wyniki. Dobra passa Marcela trwa i oby trwała jak najdłużej. Marcel w tym roku brał udział w trzech międzynarodowych zawodach kartingowych, tj. w Mistrzostwach Europy Centralno - Wschodniej, Mistrzostwach Europy (Euro Trophy) oraz Mistrzostwach Świata (Grand Finals) w Sarno – Włochy. więcej»

Ogłoszenia