Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

73. rocznica zakończenia II wojny światowej (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-05-08 13:01:15 (czytane: 1593)

-Naród polski wniósł do zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami i Państwami Osi olbrzymi wkład, godny naszych chlubnych tradycji wojskowych i niepodległościowych - mówił podczas uroczystości porucznik Witold Dembowski, historyk, regionalista, członek AK.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajRocznicowe uroczystości związane z 73. rocznicą zakończenia II wojny światowej, rozpoczęły się w Biłgoraju, w godzinach przedpołudniowych, od zbiórki pocztów sztandarowych, delegacji i uczestników uroczystości przed kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, sprawowana w intencji Ojczyzny oraz ofiar II wojny światowej i ich rodzin.

jezry_koltun.JPG

Przewodniczył jej ks. dziekan Jerzy Kołtun: -Kościół w Polsce wypomina dziś specjalną uroczystością świętego Stanisława Biskupa i Męczennika - jednego z głównych patronów Polski. To także wspomnienie zakończenia działań wojennych II wojny światowej w Europie. Chcemy modlić się za Ojczyznę i wspominać tych, którzy przyczynili się do tego, że Polska zrzuciła jarzmo niewoli. Polskę, jej pomyślność, jej córki i synów polecamy Bożemu Miłosierdziu za wstawiennictwem św. Stanisława. Niech ten wielki orędownik przed tronem Bożym wyprasza potrzebne Ojczyźnie łaski.

Reklama.

W uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji kombatanckich i służb mundurowych, harcerze, dzieci i młodzież, władze samorządowe oraz mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej. Po Eucharystii uczestnicy przeszli ulicami Miasta na Plac Wolności, gdzie odbyła się dalsza część wspólnego świętowania. Przed biłgorajskim ratuszem wciągnięto na maszt flagę narodową i odśpiewano hymn.

73_rocznica_zakonczenia_ii_wojny_swiatowej.JPG

Kolejnym punktem było okolicznościowe wystąpienia porucznika Witolda Demobowskiego.

dembowski_witold.JPG

-Obchodzimy dziś 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej na kontynencie europejskim. Rocznicę tę, obchodzimy przede wszystkim dlatego, że naród polski wniósł do tego zwycięstwa olbrzymi wkład , godny naszych chlubnych tradycji wojskowych i niepodległościowych. Naród nasz był współtwórcą historycznego zwycięstwa. potrafiliśmy stawić czoła Niemcom. Mimo całkowitego opanowania ziem polskich przez dwóch okupantów z zachodu i wschodu, potrafiliśmy przez kolejne 5 lat okupacji toczyć walkę o swoją niepodległość, na wszystkich frontach II wojny światowej - mówił do zebranych porucznik Dembowski. Posłuchaj całego wystąpienia:

Po okolicznościowym wystąpieniu, nastąpiło złożenie kwiatów.

uroczystosci_patriotyczne_bilgoraj.JPG

Na zakończenie wszystkim obecnym na uroczystościach oraz osobom zaangażowanym w ich przygotowanie i przebieg podziękował Burmistrz Janusz Rosłan.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 59

Tagi: zakońćzeni ii wojny światowej   biłgoraj   ks. jerzy kołtun   porucznik witold dembowski

Zobacz także

IV Spotkanie Graniczne w Bukowinie (FOTO)

Dodane: 2018-08-20 17:56 - Komentarze  (0)  czytane (51)

TAGI: spotkania graniczne, bukowina, andrzej fus, kary mustang bukowinaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.38.2

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

Polecamy

W Tarnogrodzie Bogu dziękowano za plony, a rolnikom za pracę (FOTO, AUDIO)

Od kolorowego korowodu dożynkowego, który przeszedł ulicami Tarnogrodu,...

Ujawniono zwłoki w okolicach miejscowości Okrągłe

Wczoraj około godziny 19:00, na terenie Gminy Biłgoraj w okolicach...

Batalia o pomnik Józefa Dechnika trwa nadal. Zakończono zbiórkę podpisów (AUDIO)

Pomnik Józefa Dechnika nadal stoi przy głównej ulicy Biłgoraja....

Apel do rządu (AUDIO)

Rada Powiatu przyjęła stanowisko w sprawie sytuacji na rynkach...

100-lecie niepodległości i św. Maria Magdalena (FOTO)

W Biłgoraju trwają uroczystości ku czci świętej Marii Magdaleny...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Ogłoszenia