Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

60-lecie biłgorajskiego Oddziału PTTK (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2016-11-26 14:16:51 (czytane: 6413)

Tylko poznawszy swój kraj, można naprawdę owocnie dla niego pracować...

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajW Biłgoraju, 26 listopada br. odbyły się uroczystości związane z obchodami 60-lecia Oddziału PTTK w Biłgoraju. Jubileusz rozpoczął się od mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem ks. dr Józefa Flisa w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej, Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. -Ojciec święty Jan Paweł II mówił, iż pragnie z całego serca, aby turystyka była zawsze sposobnością do owocnych spotkań; do spotkania z Bogiem, który w stworzeniu i w dziełach ludzkich ukazuje nam swoją miłość i opatrzność; do spotkania z sobą samym, w postawie milczącej refleksji i wsłuchiwania się w głos własnego wnętrza; do spotkania z innymi, które pozwoli budować zgodne współistnienie między ludźmi i narodami. Gromadząc się przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa chcemy podziękować Panu Bogu za ten piękny jubileusz, za 60-lecie PTTK w Biłgoraju. Te dzisiejsze uroczystości rozpoczyna Msza święta. Podczas tej modlitwy chcemy dziękować za dotychczasowe dzieła, prosić o Jego łaski i polecać Bożemu Miłosierdziu wszystkich zmarłszy członków i sympatyków Towarzystwa - mówił w trakcie Mszy świętej ks. Józef Flis.

60_lecie_pttk.JPG


Podczas Eucharystii wspólnie ze zgromadzony w kościele modlili się ks. Krzysztof Maj prefekt w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju i ks. Józef Bednarski wicedziekan Dekanatu Biłgoraj Północ. -Zawsze lubiłem turystykę, wspinanie się po górach, ale pięknym bogactwem, którego doświadczyłem pełniąc kapłańską posługę w Biłgoraju jest umiejętność jak innych przez turystykę podprowadzać do Boga. tego nauczyłem się od tutejszych nauczycieli, działaczy PTTK. Wędrując z dziećmi, kiedy jest codzienna Msza święta, turystyka i wspólny odpoczynek wszyscy przyjeżdżamy inni, napełnienia Duchem Świętym i Bożą łaską. To nasze wędrowanie nabiera innego wymiaru,pozwala w pięknie przyrody odkryć jego moc, to coś cudownego, gdy połączy się turystykę z Bożą miłością. Za to wszystko niech Bóg będzie uwielbiony - mówił podczas homilii ks. Krzysztof Maj.

60_lecie_pttk_bilgoraj.JPG


Po Mszy świętej na placu przed Szkołą Podstawową Nr 1 w Biłgoraju zebrani posadzili - z okazji 60-lecie biłgorajskiego PTTK - pamiątkowe drzewka sosny czarnej, którą w dniu kanonizacji św. Jana Pawła II poświęcił papież Franciszek. Dalsza część uroczystości odbyła się w auli "Jedynki", tu zebranych gości przywitał prezes Oddziału PTTK w Biłgoraju Marian Kurzyna. On także w swym wystąpieniu omówił 60 lat działalności Oddziału PTTK w Biłgoraju i sukcesy działaczy oraz członków. Wśród zebranych byli byli i obecni działacze PTTK, nauczyciele, wychowawcy, przewodnicy, osoby związane z turystyką na Ziemi Biłgorajskiej oraz przedstawiciele władz samorządowych oraz goście z Zarządu Głównego Towarzystwa czy oddziałów regionalnych. -Szanowni Państwo ten jubileusz 60-lat Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Biłgoraju to wyjątkowa uroczystość. Witam wszystkich państwa serdecznie i dziękuję za obecność oraz swój wkład w rozwój i działalność PTTK w naszym Powiecie - podkreślał. Przypomniał również początki działalności krajoznawczo - turystycznej w Polsce i na naszej Ziemi, osoby dla ruchu zasłużone oraz główne założenia i obszary działalności PTTK. Posłuchaj:O działalności PTTK wśród młodzieży szkolnej mówił z kolei zastępca Prezesa biłgorajskiego Oddziału Andrzej Czacharowski. Jubileusz 60-leciapowstania Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Biłgoraju był także okazją do refleksji i poszukiwania korzeni ruchu turystycznego oraz okazją do podsumowań, wyróżnień i podziękowań. Zasłużeni działacze PTTK z rąk wicestarosty Jarosława Piskorskiego odebrali okolicznościowe adresy oraz upominki. Słowa uznania za działalność i podejmowanie misji PTTK wyrażali poseł Genowefa Tokarska, burmistrz Józefowa Wilczyński, zastępca Wójta Gminy Biszcza Bernadeta Cichosz oraz byli działacze Towarzystwa i reprezentanci Zarządu Głównego i Oddziałów Rejonowych.

pttk_bilgoraj.JPG


-Z okazji jubileuszu 60-lecia działalności PTTK w Biłgoraju, w imieniu samorządu Miasta Biłgoraj oraz własnym składam Panu Prezesowi i wszystkim Członkom Towarzystwa najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania za popularyzację wiedzy turystycznej o naszym Mieście i Regionie. Bardzo się cieszę, że w gronie ponad 200 członków biłgorajskiego Oddziału jest wiele dzieci i młodzieży. to wspaniale rokuje na przyszłość. Dziękuję za merytoryczną i owocną współpracę z Miastem Biłgoraj na polu promocji, kultury i historii. Większość publikacji opisujących historię Biłgoraja, jego atrakcje i walory jest przygotowywana merytorycznie właśnie przez przedstawicieli PTTK. Życzę dalszego rozwoju wśród mieszkańców Miasta i przybywających tu gości różnych form turystyki i krajoznawstwa - mówił Burmistrz Janusz Rosłan.

Reklama.

Członek Zarządu Oddziału PTTK w Biłgoraju Tomasz Brytan przyznaje, że największymi osiągnięciami Towarzystwa jest praca z dziećmi i młodzieżą oraz zaszczepianie w nich miłości do Ojczyzny, rodzimej kultury i historii. -Wkład PTTK to przede wszystkim wkład wychowawczy w pracy z dziećmi i młodzieżą. To zaszczepianie umiłowania do Ziemi Ojczystej. Wiele pokoleń - przez minione 60-lat - w tym duchu przez działalność Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego było wychowywane. To nie tylko wędrówki i wycieczki krajoznawcze, ale także konkursy, pogadanki, wykłady, upamiętnianie miejsc związanych z naszą historią, a więc ciekawe i kompleksowe przekazywanie wiedzy - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Tomasz Brytan.

pttk_oddzial_bilgoraj.JPG


Działalność PKKT w Biłgoraju - jak wybrzmiało to podczas jubileuszu - przejawia się na wielu płaszczyznach. Zarówno tych widocznych i opisywanych przez lokalne media, ale i tych, które pozostają wiadome tylko członkom, jak wyznaczanie i konserwacja szlaków turystycznych czy upamiętnianie ważnych rocznic. -Państwa działalność i dokonania są ogromne i nie sposób ich opisać, ani podsumować. Ja chciałbym tyko powiedzieć, że one oczyszczają ciało, oczyszczają duszę i wznoszą serce do rzeczy wyższych - mówił podczas jubileuszu były Przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Późniak.Zobacz także:

Wychowanie przez turystykę i krajoznawstwo


patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 105

Tagi: 60-lecie pttk biłoraj   jubileusz biłgorajskiego oddziału pttk   pttk biłgoraj   marian kurzyna

Zobacz także

Patrole rowerowe w Zwierzyńcu

Dodane: 2020-07-10 08:53 - Komentarze  (0)  czytane (248)

TAGI: patrole rowerowe, zwierzyniec, turyści, policjaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.59.63

kameleony (2016-12-05 16:56:21)

Pan Mirosław Tujak zaczynał swoja karierę polityczną na prawicy w ZChN i podobnie jak jego kumpel Tadzio Ferens robił volty polityczne z prawa do lewa i odwrotnie. No cóż w polityce podobno tak można i nikt nikomu w podniebienie nie zagląda.
Gorzej w małżeństwie tu zdrada może skończyć się pozwem rozwodowym w Sądzie !

Manio szykuje się do wyborów do wpisu 69 lat (2016-11-28 22:02:45)

Proszę sprawdzić portal biłgorajska.pl i przejżeć zdjęcia z imprezy 60 - lecia PTTK

unga kagunga (2016-11-28 21:57:37)

Pan Mirosław to prawdziwy turysta - odwiedził niemal wszystkie ugrupowania polityczne w Biłgoraju, podobnie jak Pan Iwaniec. Podróżników mamy takich, że Tony Halik i Willy Fog od biłgorajskiego PTTK nie dostaliby nawet legitymacji, już nie wspomnę o zaproszeniu na imprezę.

69 lat (2016-11-27 22:55:33)

Do tego kogos z ostatniego wpisu.Gdziety ty widzisz na tych zdiecjach pana Mirosława.
Urodzilem sie i przezylem w tym miescie 69 lat moze nie jest ten pan Mirosław chodzacym ideałem jak i my wszyscy ale zyczył bym wszystkim politykom w tym miescie zeby byli tak pomocni i uprzejmi jak ten pan.

Manio szykuje się do wyborów (2016-11-27 20:52:09)

Ostatnio odbyło się fajne spotkanie ludzi dobrej woli, ludzi którzy niosą bezinteresowną pomoc. To jest coś, o czym warto pisać i mówić, jest to coś co warto promować, wspierać i błogosławić. Nie ma tam przypadkowych ludzi, nie ma śmiesznego opasłego kleru. Ranga takich spotkań, sens, cel jest zawsze człowiek dla człowieka. Mam szacun do Pań i Panów - honorowych krwiodawców.
PTTK agitacja i zapisy nauczycieli ze szkoły, chcesz czy nie, masz być i płacić składki. Świetna forma promowania samego siebie i realizacji swojego osobistego hobbi.
Panie Mirku Tujaka czy są jakieś spotkani na których Pana nie ma? Ma Pan boski atrybut, jest Pan wszechobecny;-)

DARMOZJADY (2016-11-27 19:58:51)

towarzystwo wzajemnej adoracji za państwowe pieniądze, posiadają państwowe posadki w których nic nie robią tylko zajmują się głupotami. Proszę założyć działalność lub pracować za granicą i zająć się PPTTKK

Rysiek nie martw się (2016-11-27 16:07:54)

już niedługo i ciebie zaproszą na spotkanie, tylko czy będziesz uradowany?

Rysiek (2016-11-27 11:01:37)

Po co zaprosili Tego Piskorskiego i Puzniaka

do poniżej (2016-11-27 09:59:23)

Sens twoich wypicin jest taki, że masz klapki na oczach i wszędzie widzisz politykę

SENS ISTNIENIA CZŁOWIEKA (2016-11-27 01:26:27)

Te wszystkie organizacje w tym pustym kraju mają sens. Przynajmniej ludzie się spotykają mają zajęcie, mają cel. Ciekawi mnie fenomen socjologiczny biłgorajskiej społeczności, bo na zdięciach wyglądacie jak rodzina i nawet włodza potrafi przy jednym stole usiąść, ba razem w kościele się modlą. Jakie to jest piękne i słodkie, patron szkoły Wyszyński, 60 lecie PTTK w tej że szkole, sam burmistrz, wójt, starosta zaproszony a nie ma posła ani posłanki PiS. Coś mi tu nie pasuje. Marian fajny jesteś koleś, ale zostaw tą politykę to jest szambo, a Ty sprawdzasz się dobrze jako Jaś Wędrowniczek.

SENS ISTNIENIA CZŁOWIEKA (2016-11-27 00:57:45)

Te wszystkie organizacje ZH

Nie chcąc złośliwie (2016-11-26 20:21:17)

Smutne jest to że mimo że takie organizacje są słuszne ale niestety służą w większości do zbijania kapitału politycznego.

Dziękuję za to ,że jesteście (2016-11-26 16:47:34)

W miarę możliwości staram się uczestniczyć w imprezach organizowanych przez PTTK. Wracam z nich odnowiona, pełna życia, energii i zapału do normalnych obowiązków. Z okazji pięknego jubileuszu życze wszystkim dobrego zdrowia i długiego życia. Pozdrawiam serdecznie Panią Stasię Dzikoń, panów Mariana Kurzynę i Andrzeja Czacharowskiego. Dziękuję

Asia (2016-11-26 16:17:55)

Po to żebyś miał zagadkę

(2016-11-26 15:48:10)

Poco Toto Komu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Starosta Biłgorajski wiceprezesem Stowarzyszenia Samorządów Euroregion Roztocze

W Tomaszowie Lubelskim odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Samorządów Euroregion Roztocze. Wśród założycieli Stowarzyszenia znalazło się 32 przedstawicieli samorządów z Lubelszczyzny i Podkarpacia w tym powiat biłgorajski, a starosta Andrzej Szarlip został jego wiceprzewodniczącym. więcej»

Gdy pogoda nie dopisze - jak wypoczywać, by nie zaznać nudy?

Nuda jest zdecydowanie największym wrogiem każdego rodzinnego wyjazdu - bez względu na to, czy jest to długi wakacyjny pobyt, czy zaledwie weekendowy wypoczynek. Nawet, jeśli wybieramy się w wyjątkowo atrakcyjne turystycznie miejsce, musimy pamiętać o tym, że wszystkie plany może nam pokrzyżować... pogoda. Jak przygotować się na taką ewentualność? Co robić podczas urlopu, gdy aura spłata nam figla? więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wskazówki przy zakupie pralki

Chcesz kupić pralkę i nie wiesz, na jakie parametry zwrócić szczególną...

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

77. rocznica pacyfikacji Łukowej (FOTO, AUDIO)

W pierwszą niedzielę lipca mieszkańcy Łukowej wspominają wysiedlenie...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia