Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

50-lecie "Tarpana" (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-07-15 00:16:04 (czytane: 2134)

Ludowy Zespół Sportowy "Tarpan" Korchów świętuje 50-lecie istnienia. To jeden z najstarszych klubów w Gminie Księżpol. Klub powstał w 1969 roku pod nazwą LZS Korchów. Jego pierwszym prezesem był Jan Padiasek, a wśród współzałożycieli m.in. Tadeusz Buczek i Czesław Pisklak. Od początku swojej działalności LZS w Korchowie stawia na piłkę nożną.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła część sportowa, w której rozegrano mecz trampkarzy i seniorów oraz animacje, gry i zabawy z trenerką fitness Sylwią Margol. Podczas części oficjalnej przedstawiona została historia klubu, wręczone zostały pamiątkowe medale, puchary i odznaczenia, nie zabrakło również okolicznościowych przemówień. -Zaczynaliśmy bez boiska, pierwsze mecze były na łące za stodołą mojego ojca. Nie było prawdziwych bramek, robiły za nie drzewa rosnące na miedzy. Nie było piłek, pierwszą jaką kupiliśmy to była taka gumowa. Ale robiliśmy wszystko by młodzi ludzie z naszej miejscowości, mieli jak aktywnie spędzać czas - wspomina Tadeusz Buczek, jeden z założycieli LZS-u i dodaje: -Cieszę się, że te nasze zabiegi nie poszły na marne i że od 50 lat LZS, zarejestrowany w 1969 roku w Biłgoraju nadal funkcjonuje.

50_lecie_lzs_tarpan_korchow.JPG

-Zaczynaliśmy jako podwórkowa drużyna. Zaczynaliśmy w 1966 roku, od 6 - 8 zawodników. Pierwszy mecz w pełnym składzie rozegraliśmy w 1969 roku. Wzorowaliśmy się na meczach pucharowych. Budowaliśmy od początku zaplecze, stawiając na młodzież, dając szansę realizacji sportowych pasji i zachęcając do pracy - wyjaśniał w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl jeden z założycieli Klubu, Jan Padiasek.

Dopełnieniem jubileuszu - obok rozgrywek piłkarskich i wręczenie odznaczeń - była część kulturalna. Przed publicznością wystąpiły lokalne zespoły śpiewacze z Korchowa,  Zawadki i Rogali. Odbył się również koncerty zespołów „Coco Jumbo”, „Colombo” i „Motif”. Gwiazdą wieczoru był Zespół „Looks”.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: gmina księżpol   sport biłgoraj   lzs tarpan korchów   jubileusz

Zobacz także

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu

Dodane: 2020-02-10 14:30 - Komentarze  (0)  czytane (605)

TAGI: zawody pływackie, mistrzostwa województwa, rwks sparta biłgoraj, sport biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.226.244.70

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Podsumowanie roku 2019 w sporcie, kulturze i działalności społecznej (FOTO, WYNIKI)

Dyplomy, pamiątkowe statuetki, gratyfikacje finansowe - to nagrody i wyróżnienia, które z rąk władz Miasta Biłgoraja odebrali sportowcy, działacze sportowi, trenerzy oraz działacze kultury i działalności społecznej. W ten sposób podsumowano rok 2019 w działalności kulturalno - społeczno - sportowej. więcej»

Marcel Surmacz szóstym kierowcą świata wśród juniorów

Marcel Surmacz sezon 2019 może uznać za bardzo udany, o czym świadczą niżej opisane wyniki. Dobra passa Marcela trwa i oby trwała jak najdłużej. Marcel w tym roku brał udział w trzech międzynarodowych zawodach kartingowych, tj. w Mistrzostwach Europy Centralno - Wschodniej, Mistrzostwach Europy (Euro Trophy) oraz Mistrzostwach Świata (Grand Finals) w Sarno – Włochy. więcej»

Ogłoszenia