Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

5 objawów psujących się wtryskiwaczy

Dodał: red Data: 2019-07-10 12:00:31 (czytane: 2802)

Wtryskiwacz to część systemu wtrysku paliwa, która odpowiada za podawanie pod ciśnieniem określonej ilości paliwa oraz rozpylanie go. Do awarii tej części nie dochodzi nagle. Dlatego warto poznać symptomy, które wskazują, że czas na wymianę wtryskiwaczy.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPowody usterek wtryskiwaczy
Ta, dość prosta część samochodowa, najczęściej psuje się, ponieważ jest zbyt mocno eksploatowana. W przeciągu ostatnich dwudziestu lat wtryskiwacze znacznie zmieniły warunki, w jakich muszą pracować. Ciśnienie wtrysku znacznie się zwiększyło, przede wszystkim ze względu na podkręcanie osiągów silnika. Producenci kładą na to bardzo duży nacisk i choć konstrukcja wtryskiwaczy również jest modyfikowana, by sprostać tym wymaganiom, nie wystarcza to. Dlatego dobrze jest poznać objawy, jakimi wtryskiwacze informują nas o zbliżającej się awarii.

Sprawdź dostępne produkty w kategorii Wtryskiwacze w sklepie Motochemia: https://www.motochemia.pl/czesci-samochodowe/wtryskiwacz-koncowka-wtrysku-korpus-wtryskiwacza-pde-c-102799.html

Unikaj słabej jakości paliwa
Tankowanie słabej jakości paliwa to druga najpoważniejsza przyczyna psucia się wtryskiwaczy. By uniknąć szybkiego zniszczenia, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, co tankujemy. Konieczna jest również cykliczna wymiana filtrów paliwowych. Dzięki temu złej jakości paliwo i zanieczyszczenia nie będą tworzyć osadów i zatykać wtryskiwacze.

Objawy awarii wtryskiwaczy - zbyt dobra jazda
Paradoksalnie, gdy wtryskiwacze ulegają zniszczeniu, przez jakiś czas samochód osiąga znacznie lepsze wyniki. Zdecydowanie lepiej się prowadzi, jazda jest gładka i przyjemna. Wynika to po prostu ze zbyt dużej dawki paliwa wprowadzanej do silnika. Po krótkim czasie osiągi zaczną znacznie spadać, a samochód przełączy się w tryb awaryjny.

wtryskiwacze_uklad_paliwowy.jpg

Dymienie - czarne i białe
Jeśli z rury wydechowej zauważymy zwiększoną ilość dymu - białego lub czarnego będzie to sygnał informujący o zużyciu wtryskiwaczy. Przy obciążonej pracy silnika zobaczymy czarny dym wynikający z za dużej ilości paliwa w proporcji do powietrza. Z kolei na wolnych obrotach da się dostrzec zwiększoną ilość białego dymu. To znak, że problem tkwi w niespalonym paliwie lub spalonym oleju.

Nierówna praca silnika a awaria wtryskiwaczy
Gdy dysza wtryskiwacza zacznie się zapychać, praca silnika stanie się bardzo nierównomierna, zależna od ilości paliwa. Obroty będą nam “falować” a silnik da wrażenie, że coś nim rzuca.

Problemy z odpalaniem
Kolejnym objawem psujących się wtryskiwaczy są problemy z odpalaniem. Dotyczy to zarówno odpalania na zimno, jak i na ciepło. Nieścisłości w konstrukcji oraz złe parametry wtryskiwaczy dają właśnie tego typu symptomy.

Kontrolki i gaśnięcie
Ostatnimi możliwymi oznakami psucia się wtryskiwaczy są, świecące się w trakcie przyspieszania, kontrolki check engine i świec żarowych. Sygnałem, że musimy skierować się do mechanika, jest również gaśnięcie samochodu.

Nie ignoruj objawów awarii
Nie powinniśmy ignorować omówionych wyżej objawów awarii wtryskiwaczy. Ryzykujemy bardzo dużo, bo zepsucie się całego silnika. Kiedy wtryskiwacze będą się lały, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tłoki się wypalą lub turbosprężarka zatrze jak silnik. Części, które mogą się zniszczyć, jest jednak więcej. Do listy należy dodać pompę wtryskową czy filtry.

Wszystko do Twojego samochodu - zajrzyj do motoryzacyjnego sklepu internetowego motochemia.pl i zaopatrz się w to, czego potrzebujesz: https://www.motochemia.pl/

awaria_wtryskiwacza.jpg

Czy da się zregenerować wtryskiwacze?
Jeśli mamy trochę szczęścia i w naszym aucie znajdują się wtryskiwacze Bosch lub Delphi możemy liczyć na możliwość niskokosztowej ich naprawy. Regeneracja elektromagnetycznych wtryskiwaczy jest prosta. Wystarczy je odpowiednio wyczyścić, wymienić w nich uszczelki i wykalibrować. Oddanie tej części do warsztatu da nam duże prawdopodobieństwo, że jeszcze długo będziemy mogli z nich korzystać bez konieczności wymiany na nowe. Więcej informacji na temat czyszczenia wtryskiwaczy znaleźć można na blogu motochemia.pl: https://www.motochemia.pl/czyszczenie-wtryskiwaczy-pomoca-dodatkow-olejow-paliw-n-84.html

Niestety nie wszystkie wtryskiwacze można odnawiać. Część można próbować czyścić, ale nie zawsze da się je doprowadzić do pełnej sprawności. Jeśli się to nie uda, pozostanie nam tylko dokupienie nowej części. Cena nowych wtryskiwaczy wynosi od około 200 zł do nawet kilku tysięcy, zależnie od marki i modelu samochodu.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: wtryskiwacze   mechanik   naprawa auta   wtrysk paliwa

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.59.154

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

BTR chce by dawną siedzibę Gestapo, budynek PCK i pawilony przed Urzędem Miasta objąć ochrona konserwatorską

Zarząd Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego zwrócił się do Burmistrza...

Biłgorajanie ruszyli na pątniczy szlak do Jasnogórskiej Matki (FOTO, AUDIO)

Dziś na pielgrzymi szlak XXXVIII Pieszej Pielgrzymka Zamojsko...

Biłgorajski Cross Duathlon 2020 (FOTO, WYNIKI)

64 zawodników z Polski wystartowało dziś w Biłgorajskim Cross...

Promowali abstynencję i zdrowy styl życia piknikiem rodzinnym (FOTO)

Nad zalewem Bojary, Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości "Iskra"...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia