Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

5 objawów psujących się wtryskiwaczy

Dodał: red Data: 2019-07-10 12:00:31 (czytane: 2322)

Wtryskiwacz to część systemu wtrysku paliwa, która odpowiada za podawanie pod ciśnieniem określonej ilości paliwa oraz rozpylanie go. Do awarii tej części nie dochodzi nagle. Dlatego warto poznać symptomy, które wskazują, że czas na wymianę wtryskiwaczy.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolPowody usterek wtryskiwaczy
Ta, dość prosta część samochodowa, najczęściej psuje się, ponieważ jest zbyt mocno eksploatowana. W przeciągu ostatnich dwudziestu lat wtryskiwacze znacznie zmieniły warunki, w jakich muszą pracować. Ciśnienie wtrysku znacznie się zwiększyło, przede wszystkim ze względu na podkręcanie osiągów silnika. Producenci kładą na to bardzo duży nacisk i choć konstrukcja wtryskiwaczy również jest modyfikowana, by sprostać tym wymaganiom, nie wystarcza to. Dlatego dobrze jest poznać objawy, jakimi wtryskiwacze informują nas o zbliżającej się awarii.

Sprawdź dostępne produkty w kategorii Wtryskiwacze w sklepie Motochemia: https://www.motochemia.pl/czesci-samochodowe/wtryskiwacz-koncowka-wtrysku-korpus-wtryskiwacza-pde-c-102799.html

Unikaj słabej jakości paliwa
Tankowanie słabej jakości paliwa to druga najpoważniejsza przyczyna psucia się wtryskiwaczy. By uniknąć szybkiego zniszczenia, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, co tankujemy. Konieczna jest również cykliczna wymiana filtrów paliwowych. Dzięki temu złej jakości paliwo i zanieczyszczenia nie będą tworzyć osadów i zatykać wtryskiwacze.

Objawy awarii wtryskiwaczy - zbyt dobra jazda
Paradoksalnie, gdy wtryskiwacze ulegają zniszczeniu, przez jakiś czas samochód osiąga znacznie lepsze wyniki. Zdecydowanie lepiej się prowadzi, jazda jest gładka i przyjemna. Wynika to po prostu ze zbyt dużej dawki paliwa wprowadzanej do silnika. Po krótkim czasie osiągi zaczną znacznie spadać, a samochód przełączy się w tryb awaryjny.

wtryskiwacze_uklad_paliwowy.jpg

Dymienie - czarne i białe
Jeśli z rury wydechowej zauważymy zwiększoną ilość dymu - białego lub czarnego będzie to sygnał informujący o zużyciu wtryskiwaczy. Przy obciążonej pracy silnika zobaczymy czarny dym wynikający z za dużej ilości paliwa w proporcji do powietrza. Z kolei na wolnych obrotach da się dostrzec zwiększoną ilość białego dymu. To znak, że problem tkwi w niespalonym paliwie lub spalonym oleju.

Nierówna praca silnika a awaria wtryskiwaczy
Gdy dysza wtryskiwacza zacznie się zapychać, praca silnika stanie się bardzo nierównomierna, zależna od ilości paliwa. Obroty będą nam “falować” a silnik da wrażenie, że coś nim rzuca.

Problemy z odpalaniem
Kolejnym objawem psujących się wtryskiwaczy są problemy z odpalaniem. Dotyczy to zarówno odpalania na zimno, jak i na ciepło. Nieścisłości w konstrukcji oraz złe parametry wtryskiwaczy dają właśnie tego typu symptomy.

Kontrolki i gaśnięcie
Ostatnimi możliwymi oznakami psucia się wtryskiwaczy są, świecące się w trakcie przyspieszania, kontrolki check engine i świec żarowych. Sygnałem, że musimy skierować się do mechanika, jest również gaśnięcie samochodu.

Nie ignoruj objawów awarii
Nie powinniśmy ignorować omówionych wyżej objawów awarii wtryskiwaczy. Ryzykujemy bardzo dużo, bo zepsucie się całego silnika. Kiedy wtryskiwacze będą się lały, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tłoki się wypalą lub turbosprężarka zatrze jak silnik. Części, które mogą się zniszczyć, jest jednak więcej. Do listy należy dodać pompę wtryskową czy filtry.

Wszystko do Twojego samochodu - zajrzyj do motoryzacyjnego sklepu internetowego motochemia.pl i zaopatrz się w to, czego potrzebujesz: https://www.motochemia.pl/

awaria_wtryskiwacza.jpg

Czy da się zregenerować wtryskiwacze?
Jeśli mamy trochę szczęścia i w naszym aucie znajdują się wtryskiwacze Bosch lub Delphi możemy liczyć na możliwość niskokosztowej ich naprawy. Regeneracja elektromagnetycznych wtryskiwaczy jest prosta. Wystarczy je odpowiednio wyczyścić, wymienić w nich uszczelki i wykalibrować. Oddanie tej części do warsztatu da nam duże prawdopodobieństwo, że jeszcze długo będziemy mogli z nich korzystać bez konieczności wymiany na nowe. Więcej informacji na temat czyszczenia wtryskiwaczy znaleźć można na blogu motochemia.pl: https://www.motochemia.pl/czyszczenie-wtryskiwaczy-pomoca-dodatkow-olejow-paliw-n-84.html

Niestety nie wszystkie wtryskiwacze można odnawiać. Część można próbować czyścić, ale nie zawsze da się je doprowadzić do pełnej sprawności. Jeśli się to nie uda, pozostanie nam tylko dokupienie nowej części. Cena nowych wtryskiwaczy wynosi od około 200 zł do nawet kilku tysięcy, zależnie od marki i modelu samochodu.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: wtryskiwacze   mechanik   naprawa auta   wtrysk paliwa

Zobacz także

Od lutego zmiany w „małym ZUS”

Dodane: 2020-01-20 12:57 - Komentarze  (0)  czytane (151)

TAGI: mały zus, ulgi, zakłąd ubezpieczeń społecznych, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.214.184.250

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim (FOTO, VIDEO)

Najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu laureatów...

Monitorują las, by chronić go przed zaśmiecaniem

W sobotę, 18 stycznia br., działacze biłgorajskiej grupy EKO Challenge...

Krzysztof Grabczuk otworzył biuro poselskie w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W miejscu, gdzie biuro swe miał były poseł Stanisław Żmijan,...

Gmina Miasto Biłgoraj utworzyła Integracyjny Oddział Przedszkolny dla dzieci 3-letnich

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci 3-letnich do nowo...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia