Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

45-lecie biłgorajskiej 'Czwórki' (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-11-22 16:48:46 (czytane: 3921)

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Biłgoraju powołana została decyzją Urzędu Powiatowego w Biłgoraju - Wydział Oświaty i Wychowania, z dniem 1 września 1972 roku i została zlokalizowana została w obiektach Technikum Leśnego na mocy porozumienia i zgodą resortowego Ministerstwa. Lokalizacja ta trwa nadal. 22 listopada placówką świętowała 45-lecie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajJubileusz 45-lecia szkoły połączony został z uroczystością nadania placówce nowego sztandaru. Oba wydarzenia są jednak na tyle ważne i podniosłe - zarówno dla samej placówki, jak i dla społeczności Biłgoraja - iż postanowiliśmy poświęcić im oddzielne artykuły. To, naszym zdaniem, pozwoli wybrzmieć pełniej obu świętom biłgorajskiej "Czwórki". Uroczystości rozpoczęło się w godzinach przedpołudniowych w parafialnym kościele pw. Chrystusa Króla, od uroczystej Mszy świętej w intencji społeczności szkolnej. Dalsza część wspólnego świętowania odbyła się w Szkole, wobec uczniów, nauczycieli, rodziców i gości, w tym emerytowanych pedagogów placówki.

-1 września 1972 roku rozpoczęła się historia miejsca, w którym dziś jesteśmy, historia Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju. Dzisiejsza uroczystość poświęcenia i nadania nowego sztandaru to również jubileusz 45-lecia szkoły, który jest okazją do wspomnień, do spotkań osób związanych z naszą szkołą, wreszcie jest okazją do podziękowań za wsparcie udzielone nam w trakcie działań prowadzących do osiągnięcia wyznaczonych celów edukacyjnych i wychowawczych - mówił Monika Bednarz. Dyrektor przypomniała, że od początku istnienia Szkoła miała charakter pełnej ośmioklasowej i stanowiła jednostkę oświatową na terenie Biłgoraja. Obwód Szkoły stanowiły ulice: Włosiankarska, Zielona, Polna, Parkowa, Wesoła. W miarę rozbudowy Osiedla przybywały kolejne ulice, zwiększała się liczba uczniów, ale warunki lokalowe nie ulegały poprawie.

bednarz_monika.JPG

Od 1 kwietnia 1995 roku organem prowadzącym Szkołę jest Gmina Miasto Biłgoraj. Od tego czasu następuje stopniowa poprawa warunków pracy placówki w stosunku do lat 80. i początku lat 90. XX wieku. Dzięki pomocy rodziców i władz Miasta udało się nam pozyskać na własność, ogrodzić i zadysponować teren przy ulicy Polnej, między Komendą Policji, a Zespołem Szkół Leśnych. Od 2002 roku na tym terenie powstała "Zielona szkoła", a 7 lat temu, otwieraliśmy uroczyście obiekty sportowo - zabawowe, które zostały wybudowane dzięki przychylności Burmistrza Miasta Biłgoraj i Rady Miasta - przypomniała dyrektor Bednarz.

Od września 1999 roku, stopniowo, a od września 2000 roku w pełni, wskutek wprowadzenia reformy systemu oświaty, "Czwórka" stała się sześcioletnią szkołą podstawową. Od 5 lat następuje z kolei rozwój zaplecza dydaktycznego. Obecnie wszystkie sale lekcyjne w Szkole wyposażone są w sieć internetową, tablice interaktywne, projektory multimedialne i komputery. Wszyscy uczniowie uczą się obowiązkowo języka angielskiego i informatyki. W szkole prowadzona jest także nauka drugiego języka obecne - języka niemieckiego. Od tego roku szkolnego Szkoła Podstawowa Nr 4 jest znów Szkołą ośmioklasową.

Reklama.

Jak podkreśla dyrektor placówki, dzięki poprawie warunków nauki uczniów i pracy nauczycieli, uczniowie mają coraz lepsze wyniki w nauce oraz osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, a także zawodach sportowych. -W roku szkolnym 2012/2013 w konkursach przedmiotowych udział wzięło 25 uczniów, 6 zakwalifikowało się do etapu okręgowego, a jeden uczeń został finalistą; w roku szkolnym 2013/2014 w etapie szkolnym konkursów przedmiotowych startowało 24 uczniów, z który 5 awansowało do okręgowego etapy, a jeden rywalizował z rówieśnikami z Województwa; w roku szkolnym 2014/2015 w etapie szkolnym konkursów przedmiotowych wzięło udział 32 uczniów, 4 awansowało do etapu regionalnego i jeden do wojewódzkiego; w roku szkolnym 2015/2016 w etapie szkolnym konkursów przedmiotowych wystartowało 34 uczniów, 4 awansowało do etapu regionalnego i jeden do wojewódzkiego; z kolei w roku szkolnym 2016/2017 w etapie szkolnym konkursów przedmiotowych wzięło udział 45 uczniów, 5 awansowało do etapu regionalnego. Corocznie uczniowie nasi biorą udział także w konkursach matematycznych i uzyskują w ich tytuły laureatów. W latach 2012 - 2016 było 7 laureatów. Nasi uczniowie biorą także udział rok rocznie w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach. I tak w olimpiadzie wiedzy Archimedes Plus Lingua mamy 11 laureatów, w olimpiadzie wiedzy z języka angielskiego Oxford - 6 laureatów, w stypendiadzie 4 laureatów, a m. in. olimpiadzie przedmiotowej Pionier - 2 laureatów. - wylicza dyrektor.

monika_bednarz_janusz_roslan.JPG

Szkoła od lat prowadzi aktywne działania prozdrowotne oraz wykonuje zadania związane z bezpieczeństwem i zdrowiem uczniów poprzez m. in. realizację szeregu projektów i programów. Bardzo ważne i znamienne słowa, padły podczas uroczystości z ust Burmistrza Miasta Biłgoraj Janusza Rosłana. Włodarz Biłgoraja mówił: -Nie chciałbym by sztandar Szkoły Podstawowej Nr 4 musiał szukać honorowego miejsca w Urzędzie Miasta, tak jak stało się to ze sztandarem Szkoły Podstawowej Nr 2. Pani Monika Bednarz, pani dyrektor bardzo dyplomatycznie pominęła sytuacje sprzed kilku lat, kiedy to z mojej inicjatywy poruszana była na komisjach Rady Miasta, kwestia likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 4. Postawa nauczycieli, młodzieży, rodziców sprawiła, że wycofałem się z tego pomysłu. Dzisiejsza uroczystość jest jednym z dowodów na to, że nie miałem wtedy racji. Chciałbym Was życzyć tego i jednocześnie podkreślić, że będzie to ogromną radością dla mnie, jeżeli Wasza szkoła będzie się rozwijała, jeżeli tych sukcesów, które wymieniała pani dyrektor będzie więcej. Żeby młodzież i rodzice starali się być uczniami Szkoły Podstawowej Nr 4, tak żey nigdy, żaden następny Burmistrz nie skierował do Rady Miasta projektu uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 4. Jestem przekonany, że ten sztandar i ta dzisiejsza uroczystość będzie jednym z takich elementów, które przyczynią się do rozwoju szkoły.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 101

Tagi: szkoła podstawowa nr 4 w biłgoraju   czwórka biłgoraj   jubileusz czwórki   45-lecie szkoły podstawowej nr 4

Zobacz także

Powiatowe zmagania dzieci i młodzieży w tenisie stołowym drużynowym (WYNIKI)

Dodane: 2019-01-21 11:59 - Komentarze  (0)  czytane (292)

TAGI: tenis stołowy, igrzyska dzieci i młodzieży, sport szkolny, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.83.93.85

do prezesy i dyrektory (2017-11-24 16:04:12)

słowo Polacy piszemy z dużej litery, ten błąd dewaluuje cały twój wywód!

prezesy i dyrektory (2017-11-24 11:31:13)

Ktoś kto się nie orientuje w polityce i marketingu politycznym nie zrozumie skruchy burmistrza. Co miał na celu i dlaczego akurat teraz? Otóż drodzy państwo my polacy nie lubimy przepraszać lubimy natomiast być przepraszani, ktoś kto przejawia skruchę w naszych oczach wydaje się być na niższej pozycji bo chcąc nie chcąc przyznał się do błędu. Nic mylnego jeśli weźmiemy pod uwagę polityka który ma cel utrzymać się na stołku. Taki polityk jest w stanie przeprosić chociaż się z tym nie zgadza, ale efekt jest osiągnięty. Część wyborców będzie go szanowała za publiczne przyznanie się do błędu i zagłosuje na Niego, a druga część zobaczy w Nim szlochającego malca który przyznał się i z litości zagłosują na Niego w nagrodę, za skruchę.
PATRZĄC NA ROZWÓJ SYTUACJI, GRATULUJĘ PIĄTEJ KADENCJI PANIE BURMISTRZU!

MGR (2017-11-24 11:23:10)

Dzisiaj już nikt nie chce rozpamiętywać czasów kiedy to burmistrz chciał zlikwidować szkołę nr 4 . Przykre było to, że człowiek ze środowiska nauczycieli nie rozumie tematu. Dawno nie widziałam człowieka, któryby z taką łatwością odwrócił się od środowiska którego był częścią.

Marcin (2017-11-24 11:20:21)

Nie rozumiem dlaczego burmistrz wzbudził szacun u nie których piszących komentarze. Jest dużo więcej błędnych decyzji, za które powinien przeprosić. Może ktoś podliczy koszta odszkodowań i odsetek za przegrane sprawy sądowe.

osiedle (2017-11-23 14:18:57)

Rosłan chciał zlikwidować szkołę a teraz przeprasza. Kabaret w Biłgoraju na całego. Po wyborach zobaczycie. Dalej wybierajcie go hahahaha brawa dla radnego Grabiasa za ratowanie szkoły

Ela (2017-11-23 11:41:01)

Gratuluję sukcesów, tak trzymajcie dalej!

(2017-11-23 11:38:38)

Przez to, że SP 4 nie ma swojego budynku zawsze będzie skazana na porażkę

Do Jan (2017-11-23 09:30:07)

Głupoty piszesz.

(2017-11-23 07:29:36)

Radni z osiedla nie przyczynili się do ratowania szkoły. Brawa dla burmistrza za ponowne pokazanie klasy.

Pamiętamy - stop likwidacji szkoły (2017-11-22 20:08:37)

Ja zaproponuję najprawdopodobniej trzy warianty - podkreślił Janusz Rosłan. Te warianty, to będzie likwidacja SP Nr 4 i Gimnazjum Nr 2, bądź powrót do utworzenia MZS Nr 2 utworzonego na bazie SP Nr 5 i Gimnazjum Nr 2, lub likwidacja "Czwórki" i utworzenie na jej miejscu filii Szkoły Podstawowej Nr 5 (klasy 0-3).

Jan (2017-11-22 19:25:28)

To my mieszkańcy i nasi radni uratowali szkołę a nie Rosłan. Rosłan do zmiany!

(2017-11-22 18:55:27)

Sytuacja się zmieniła, znowu szkoła ośmioklasowa, więc uczniów więcej i sporo osiągnięć, gratulacje.

Brawa dla burmistrza, że umiał przyznać się do błędu (2017-11-22 18:27:22)

Umiejętność przyznania się do błędu, czy złej decyzji i refleksja nad tym oraz przeproszenie to cechy prawdziwego mężczyzny. Brawa dla burmistrza Rosłana.

Głos z miasta (2017-11-22 18:25:42)

Rosłan przeprosił, błądzi każdy nieliczni umieją przeprosić. Pewien jegomość szlajał się po przybytkach i nie przeprosił do tej pory.

Gratuluję społeczości szkolnej (2017-11-22 18:22:44)

Tak trzymajcie!

rodzic (2017-11-22 17:59:51)

Jakby ta szkoła była BARDZO DOBRA mielibyście z roku na rok coraz więcej dzieciI

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia