Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

45 lat Ludowego Zespołu Śpiewaczego "Aleksandrowiacy" z Aleksandrowa (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-08-06 00:33:13 (czytane: 1524)

W tym roku Ludowy Zespół Śpiewaczy "Aleksandrowiacy" z Aleksandrowa świętuje jubileusz 45-lecia działalności. Z tej okazji członkowie Zespołu wyróżnieni zostali odznakami honorowymi Zasłużony dla Kultury Polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pamiątkowy dyplom z medalem nadał Zespołowi także Wojewoda Lubelski.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol"Aleksandrowaicy" powstali w 1974 roku, z inicjatywy śp. Gabrieli Gorzant, pochodzącej z Biłgoraja Sprawiedliwej wśród Narodów Świata. -Zespół powstał z kobiet, działających w Kole Gospodyń Wiejskich. Zapisało się na początku nas 20. Rozpoczęliśmy próby i przygotowywaliśmy repertuar, na który składały się pieśni ludowej, pieśni religijne, pieśni żołnierskie. Rozpoczęliśmy także występy na konkursach i przeglądach, zajmując czołowe lokaty w kraju. Dwa razy występowaliśmy przez Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz poza granicami kraju - wspomina kierownik Zespołu, Janina Bielak. Zespół od samego początku występuje w strojach biłgorajskich, uszytych z lnu bluzkach i spódnicach, do tego są zapaski i specjalne czepki na głowę.

aleksandrowiacy_jubileusz_45_lecia.JPG

-Zespół jest dla nas sposobem na życie. Kiedyś na wsi było mnóstwo pracy, nie było takich maszyn jak dziś, większość robót wykonywało się ręcznie, były do tego obowiązki domowe. Na próby jednak i występy zawsze znajdujemy czas. Czasem człowiek budzi się rano i przychodzą myśli, że już do niczego się nie nadaje, bo to boli, tu strzyka, a ciśnienie nie takie. Ale jak pójdzie się na próbę, to wstępuje w człowieka nowe życie, lata się nie liczą, ból przechodzi. Dziś świętujemy 45-lecie, ale będziemy śpiewać i działać dalej, do póki Pan Bóg da zdrowia - przyznaje, członkini "Aleksandrowiaków", Maria Pierzchała.

Reklama.

Zespół nie tylko kultywuje lokalne tradycje i je podtrzymuje ale także promuje Gminę Aleksandrów w Polsce i poza jej granicami. -Ja podziwiam członkinie Zespołu, że mają tyle siły, energii i że strojem biłgorajskim, pięknym śpiewem oraz naszą kulturą promują Ziemię Aleksandrowską. Uczestniczą w konkursach i przeglądach, są do dyspozycji podczas świąt parafialnych i gminnych. Jesteśmy z tego Zespołu po prostu dumni - zaznacza Wójt Gminy Aleksandrów, Józef Henryk Biały.

Od lat z Zespołem współpracuje Ewa Maciocha, która jest łącznikiem między "Aleksandrowiakami", a władzami Gminy. -Zespół w swej działalności nacisk kładzie na upowszechnienie, w tym szczególnie młodzieży, spuścizny kulturowej, wyrosłej z lat tradycji i obrzędów Ziemi Biłgorajskiej. Zespół wypracował sobie renomę i markę, która - mówi Maciocha.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 42

Tagi: ludowy zespół śpiewaczy aleksandrowiacy   gmina aleksandrów   jubileusz 45-lecia   aleksandrowiacy

Zobacz także

Powiatowy Konkurs na Wolontariusza 2020 roku

Dodane: 2020-08-12 12:47 - Komentarze  (0)  czytane (366)

TAGI: gala wolontariatu, wolontariusz roku, powiat biłgorajski, fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiejKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.45.196

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Strażacki odpust w cieniu koronawirusa (FOTO)

W Osuchach w gminie Łukowa, odbył się w minioną niedzielę odpust...

Nie tylko o gruszce i pietruszce, czyli gra uliczna w Goraju

W minioną niedzielę w Goraju odbyła się V Gra Uliczna pod hasłem...

Pierwsze strzeleckie zawody dynamiczne w Biszczy

W miniona niedzielę 9 kwietnia, w Biszczy odbyły się zawody strzeleckie...

Zakończył się "Festiwal Kultur" (FOTO)

W Biłgoraju zakończył się tegoroczna siódma edycja "Festiwalu...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia