Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

40. rocznica wyboru Jana Pawła II na Papieża i Dzień Papieski w biłgorajskim 'Katoliku'

Dodał: red Data: 2018-10-17 10:48:55 (czytane: 936)

Postać św. Jana Pawła II na co dzień patronuje wszystkim działaniom, które realizowane są w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju. W październiku, w rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową społeczność szkoły na nowo zawierza swoje losy Świętemu oraz realizuje słowa zawarte w nauczaniu i testamencie, który pozostawił.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj11 października wolontariusze z liceum katolickiego prowadzili na ulicach Biłgoraja kwestę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości. Dzień Papieski to również święto, które ma na celu przypomnienie osoby i nauczania świętego Jana Pawła II.

katolik_bilgoraj__1_.JPG

Tegoroczne hasło „Promieniowanie ojcostwa” zostało zaczerpnięte z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. W utworze o takim właśnie tytule Karol Wojtyła opisywał kondycję człowieka w odniesieniu do Boga, analizował samotność człowieka, podjął również temat jego winy oraz bliskości Boga wobec niego, bardziej podstawowej niż ludzka samotność.

katolik_bilgoraj__2_.JPG

16 października uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w Sanktuarium św. Marii Magdaleny przy relikwiach św. Jana Pawła II, by tam podziękować za 27 letni pontyfikat, opiekę i wstawiennictwo Patrona liceum katolickiego oraz za wartości, których źródłem są słowa i życie Papieża Polaka. Społeczność KLO odmówiła litanię do św. Jana Pawła II oraz zawierzyła mu swoją przyszłość.

/KLO/

Reklama.

Tagi: jan paweł ii   pontyfikat   dzień papieski   katolik biłgoraj

Zobacz także

Z piosenką do wolności. Niezwykłe widowisko muzyczne w ONZ-cie (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2018-11-16 17:17 - Komentarze  (0)  czytane (159)

TAGI: koncert patriotyczny, i lo im. onz w biłgoraju, 100-lecie odzyskania niepodległości, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.209.201

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Wyniki tegorocznych matur. Powiat Biłgorajski w pierwszej dziesiątce Województwa Lubelskiego

Są już wyniki egzaminu dojrzałości, który w maju br. zdawali uczniowie klas trzecich liceum i uczniowie klas czwartych technikum. Średnia zdawalność dla szkół prowadzonych przez Powiat Biłgorajski to 82,78%, przy średniej Województwa Lubelskiego 79,3% i średniej krajowej 79,7%. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia