Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

40 lecie matury. Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedziły absolwentki rocznika 1979

Dodał: red Data: 2019-09-28 17:38:50 (czytane: 5167)

Wówczas było jeszcze pięcioletnie liceum pielęgniarskie, a biłgorajska placówka była jedyną w Województwie Zamojskim. Po cyklu kształcenia uczennice zdobywały wykształcenie średnie ogólne i zawodowe otrzymując tytuł pielęgniarki. Dziś w murach szkoły, po 40 latach zagościły jej absolwentki rocznika 1979.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPlacówka powstała w pierwszej połowie lat 60. , XX wieku, a wpływ na jej powstanie miał dynamiczny rozwój służby zdrowia na Lubelszczyźnie i dotkliwy brak pielęgniarek w istniejących oraz powstających szpitalach, przychodniach i ośrodkach zdrowia. -My naukę rozpoczęłyśmy w roku 1974, a pięć lat później zdałyśmy maturę. Placówka przygotowywała bardzo dobrze do zawodu, na wysokim poziomie było także kształcenie ogólne. Mieliśmy oddanych nauczycieli, ludzi z pasją. Wśród nich byli Mirosława Różańska, Alfreda Kowalska, Marian Klecha, Jadwiga Dzido, panią Lalik, pana Podolaka czy panią Rataj - przyznaje absolwentka "Medyka", Teresa Kwiatkowska.

40_lecie_matury_msz_bilgoraj.JPG

-To był bardzo miły i owocny czas, duży nacisk kładziono na kształcenie praktyczne. Praca czekała na nas od razu po skończeniu kształcenia. Można było zostać w Biłgoraju, ale otwarte były także drzwi w Zamościu, Lublinie, Krakowie, na Śląsku czy nad morzem. Było się trudno dostać i solidnie uczyć by te szkołę skończy. Śmiało można powiedzieć, że kadry wykształcone w murach tej placówki przez lata tworzyły podstawy białego personelu w naszym Regionie - dodaje Małgorzata Sławińska.

Reklama.

Głównym zadanie szkoły nic nie straciło na swej aktualności. Placówka nadal przygotowanie słuchaczy do korzystania z wiedzy i informacji w dziedzinie zawodowej, społecznej i osobistej gwarantujące mobilność na rynku pracy. Słuchacz jest przygotowany do życia. Obecnie szkoła kształci w sześciu zawodach technik usług kosmetycznych, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, technik sterylizacji medycznej.

40_lecie_matury_msz_bilgoraj_1.JPG

-Kształcimy zawody przyszłości - mówi dyrektor szkoły Mirosław Lipiński i dodaje: -Mury corocznie opuszcza rzesza wykwalifikowanych pracowników, posiadająca dyplom zawodowy i certyfikat kwalifikacji zawodowej  wraz z suplementem do dyplomu w języku polskim i angielskim uprawniającym do podjęcia pracy w krajach Unii Europejskiej. Nasza oferta nauczania zawodowego podąża za światowymi trendami, w 100 % odpowiada bieżącym wymaganiom na rynku, dlatego też absolwenci nie mają większych problemów ze znalezieniem pracy.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: 40-lecie matury   medyczne studium zawodowe   medyk biłgoraj   lieum pielęgniarskie

Zobacz także

Najpiękniejsze zakątki powiatu biłgorajskiego uwiecznione na fotografii. Ich autorzy nagrodzeni

Dodane: 2020-07-24 13:26 - Komentarze  (2)  czytane (3962)

TAGI: konkurs fotograficzny, starostwo powiatowe, powiat biłgorajski, najpiękniejsze zakątki powiatu biłgorajskiegoKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.59.154

Observer (2019-09-30 20:52:44)

Szacunek dla Pań, i jedno pytanie do pana dyrektora: może jakaś informacja o spotkaniu na stronie szkoły ?

BIŁGORAJAK (2019-09-30 16:15:49)

BRAWO SZANOWNE PANIE ŚWIETNIE BAWILIŚMY SIĘ MY NAUCZYCIELE EMERYCI DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE NA WASZ 40-LECIE - WSTYD I HAŃBA! JEST NAS JUŻ GARSTKA CHĘTNIE BYŚMY SIĘ Z WAMI SPOTKALI!!

BIŁGORAJAK (2019-09-30 14:47:32)

Nauczyciele jest ich garstka dziękiują za zaproszenia na ten jubileusz wstyd Panie jeszcze raz wstyd a jest ich już niewielu fajnie by było się spotkać z nimi porozmawiać zobaczyć ich -przykre to rozmawiałam z nimi są rozgoryczeni i niezadowoleni !!!i

(2019-09-28 17:58:01)

Szacunek dla Pań Pielęgniarek, powinny godziwie zarabiać.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia