Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

40-lecie Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2018-01-06 21:33:09 (czytane: 1185)

Łukowski Gminny Ośrodek Kultury, 6 stycznia br. świętował jubileusz 40-lecia działalności. Rubinowa rocznica działalności GOK, nie była świętem sama w sobie, ale zaproszeniem dla mieszkańców Gminy do wspomnień i zapoznania się z działalnością Ośrodka i została połączona z Orszakiem Trzech Króli.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolDziałalność łukowskiego GOK-u to nie tylko wydarzenia kulturalne organizowane w społeczności Gminnej, praca z zespołami czy dziećmi i młodzieżą, ale także ocalenie od zapomnienia spuścizny minionych pokoleń w dziedzinie historii, kultury czy śpiewu. To także organizowanie uroczystości rocznicowych, wydawanie publikacji i płyt CD z najstarszymi łukowskimi pieśniami, organizacja wystaw historycznych i konkursów oraz wydawania „Gońca Łukowej”. To rzesze ludzi: instruktorów, twórców kultury, członków zespołów śpiewaczych i chórów, uczestników zajęć i udział w życiu kulturalnym społeczności Powiatu Biłgorajskiego. Za to wszystko 6 stycznia br. dziękowano. To dziękczynienie rozpoczęło się od Mszy świętej, podczas której modlono się za żywych i zmarłych pracowników GOK-u oraz odbiorców jego działalności. Wyrażano wdzięczność za Bożą opiekę w ciągu tych  minionych 40 lat.

tomasz_szukowski_ksiadz.JPG

-Bracia i siostry, nasza obecność na tej Eucharystii jest włączeniem się w radość Mędrców ze Wschodu, którzy szukali zapowiadanego Mesjasza i wyrazili radość z narodzin Zbawiciela Świata. Jesteśmy także i my do tego zaproszeni, a w Małym Jezusie mamy dostrzec Wielkiego Boga.mamy także dziś okazję podziękować Bogu za 40 lat pracy naszego Gminnego Ośrodka Kultury, który przez te lata ogromadzał wiele osób. chciejmy podziękować Panu Bogu za miejsce, które dla każdego mieszkańca i gościa jest bardzo ważne. Podczas tej Mszy święte dziękujmy za to wszystko, co dobrego tam się zdarzyło, co ubogacało kolejne pokolenia, wprowadzało w życie piękno i dbało o naszą lokalną kulturę - zachęcał ks. Tomasz Szumowski.

Reklama.

Po Mszy świętej, uczestnicy uroczystości - ulicami Łukowej - spod kościoła parafialnego, przeszli pod Gminny Ośrodek Kultury, gdzie Mędrcy złożyli pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu i tak jak podaje Ewangelia, wrócili do swych domów. Zakończył się Orszak Trzech Króli, po którym rozpoczął się koncert kolęd, będący częścią świętowania 40-lecia Gminnego Ośrodka Kultury.

orszak_trzech_kroli_lukowa.JPG

Na scenie wystąpiły dzieci pracujące w Gminnym Ośrodku Kultury, gitarzyści, mali dunajnicy, Chór "Harmonia", Kapela Góralska z Zakopanego, Chór z Chmielka, Chór z Pisklak, Zespół "Opoka", Zespół z Babic, Zespoły z Łukowej I, II i IV, panie ze Stowarzyszenia kobiet Gminy Łukowa oraz Orkiestra Dęta. Był tort i świąteczna kapusta z grochem. Można było zobaczyć wystawę przygotowaną przez GOK.

wieslawa_kubow.JPG

-Gminny Ośrodek Kultury ma to szczęście, że potrafił skupić, wyjątkowych twórców kultury. Osiągnięcia GOK-u, to osiągnięcia zespołów i ludzi pracujących przy Ośrodku, począwszy od 1980 roku kiedy dunajnicy zdobyli kazimierską "Basztę", poprzez kolejne lata 2000, 2004, 2008, 2012 i 2017 kiedy nasze zespoły sięgały po kolnej "Baszty", a także inne wyróżnienia. To także posługa pracowników. Przy okazji tego jubileuszu wszystkim pragnę podziękować, za podejmowany przez minione lata trud, za poświęcenie, za pasję i ocalanie od zapomnienia tego co w naszej kulturze lokalnej najcenniejsze. to także przekazywanie spuścizny kolejnym pokoleniom i kultywowanie pamięci. Dzisiejsze świętowanie, to nic innego jak służba dla społeczności, służba dla ludzi - przyznaje Wiesława Kubów dyrektor GOK w Łukowej.

Wagę pracy GOK-u w Łukowej na przestrzeni miniony 40 lat i jego wkład w krzewienie i przechowywanie kultury regionu docenia także Wojewódzki Ośrodek Kultury, czego wyraz dał obecny na jubileuszu dyrektor WOK w Lublinie dr Artur Sępoch.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 108

Tagi: 40-lecie gok łukowa   orszak trzech króli   gmina łukowa   gminny ośrodek kultury w łukowej

Zobacz także

Bal Domowego Kościoła, czyli 'szampańska zabawa' bez alkoholu! (FOTO)

Dodane: 2018-01-21 01:32 - Komentarze  (0)  czytane (278)

TAGI: domowy kościół, bal karnawałowy, ruch światło życie, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.234.65.78

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

Polecamy

Coś wreszcie rusza przy planach remontu skrzyżowania Nadstawna - Lubelska

Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Nadstawnej i Lubelskiej, to "wielotomowa...

Spotkanie opłatkowo - noworoczne Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego

17 stycznia br. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju odbyło...

Lubelszczyzna otrzyma cztery czujniki jakości powietrza. Jeden trafi do Biłgoraja

Są już wyniki konkursu Avivy "Wiem, czym oddycham". W 4 lokalizacjach...

Mędrcy ze Wschodu w Biłgoraju (VIDEO, FOTO)

Już po raz czwarty ulicami Biłgoraja przeszedł Orszak Trzech...

N1 Park - propozycja na biznes lub lokatę kapitału

N1 Park to impuls do rozwoju. Inwestycja ta to również "wielki...

Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym...

Publikujemy kolejny komentarz ks. dr Sławomira Korony, tym razem...

Ogłoszenia