Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

35-lecie KGW z Zastawia (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-04-15 19:30:24 (czytane: 1385)

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gratulacje od Wojewody Lubelskiego i dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury oraz władz samorządowych i przedstawicieli środowisk związanych z kultura w Gminie Goraj i Powiecie Biłgorajskim - tak świętowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zastawia swój jubileusz.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajPanie z Zastawia, od 35 lat podejmują różnego rodzaju działania w obrębie kultury, upowszechniania tradycji, podtrzymywania zwyczajów i obyczajów swych rodziców i dziadków, a tym samym przyczyniają się do zachowania tożsamości narodowej i kultury tego regionu Polskim, jakim jest Ziemia Gorajska i Biłgorajska.

kgw_zastawie_jubileusz.JPG

-Bardzo się cieszymy, że za całokształt naszej działalności, z okazji jubileuszu otrzymaliśmy nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to dla nas wiele wyróżnienie i zachęta do dalszej działalności. nasza praca to przede wszystkim kultywowanie tego co przekazały nam nasze matki, ojcowie i dziadkowie. To udział w gminnych i parafialnych uroczystościach, to śpiew, strój ludowy i tradycyjna kuchnia - przyznaje rozmowie z naszym Portalem, Bogumiła Jamroży przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Zastawia.

kgw_zastawie_jubileusz_2.JPG

Obok przedstawicieli władz samorządowych, Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju, zespołów ludowych działających na terenie Gminy. w jubileuszu uczestniczyli także wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury dr Artur Sępoch i sekretarz w Biurze Wojewody w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie Andrzej Szarlip. -Kultura jest uprawą duszy. Wy drogie panie krzewicie kulturę, dziedzictwo swych matek i swych babć, godząc to ze współczesnością. To co robicie to jedna z najpiękniejszych i najważniejszych rzeczy jakie w społeczności lokalnej. Wszyscy możemy być dumni, z tego, że z tej części Polski pochodzimy. Wasza praca, trud, podejmowanie spuścizny wpisuje się w przebogatą i przepiękną kulturę polską - mówił wicewojewoda Gmitruczuk

Reklama.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Artur Sepoch, podkreślał, że kultura polska, ta w rozumienie ogólnym i ta lokalna, nie jest własnością jednego pokolenia, ale jest depozytem, który kolejne pokolenie przejmuje od poprzedniego. Rozwijanie tego depozytu, pomnażanie go, zachowywanie i upowszechnianie to nasz obowiązek, obowiązek z którego rozlicza nas nasze dzieci i wnuki - podkreślał.

andrzej_szarlip.JPG

-Potencjał kulturotwórczy, który tkwi w zespołach ludowych, w tym w Kołach Gospodyń Wiejskich to cos niezwykle cennego. Obowiązkiem każdego z nas, na miarę naszych możliwości jest wspieranie tej działalności. dzisiejszy jubileusz to ważne święto, to 35 lat funkcjonowania tego Koła, to podejmowanie każdego dnia zadań związanych z kultura i tradycją ludową, to spoiwo łączące minione pokolenia ze współczesnością. cieszę się, że ten jubileusz w takiej formie z tak zaszczytnymi gośćmi i z taką oprawą mógł się odbyć. to jest przykład, który pociąga inne organizacje społeczne i pokazuje, mimo trudności, ale dzięki uporowi i ciężkiej pracy da się wiele dla dobra wspólnego osiągnąć - podkreśla Andrzej Szarlip.

kgw_zastawie_jubileusz_1.JPG

Dopełnieniem życzeń i gratulacji był wspólny posiłek i zabawa ludowa.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 72

Tagi: jubileusz kgw zastawie   koło gospodyń wiejkich zastawie   35-lecie kgw   gmina goraj

Zobacz także

90-lecie OSP Hosznia Ordynacka (FOTO)

Dodane: 2018-06-18 14:35 - Komentarze  (0)  czytane (370)

TAGI: 90-lecie osp hosznia ordynacka, ochotnicza straż pożarna w hoszni ordynackiej, gmina goraj, jubileusz osp hosznia ordynackaKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.141.12

gośću (2018-04-16 23:23:06)

Bardzo piękna uroczystość szacun dla pań wszystkich kół.Pięknie wyglądacie
i tylko to się liczy.Jaka władza takie wybrzmiewanie.

Szarlip na wójta ! (2018-04-16 20:46:06)

jan (2018-04-16 09:31:06)

Jakoś tak jednostronnie ten artykuł wybrzmiewa,wydaje mi się że nazwisko Pana Wójta Łukasika czy też sekretarza gminy można było przytoczyć a nie tak "po łebka" nadmienić...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Zakończyły się Dni Biłgoraja (FOTO, VIDEO)

W Biłgoraju zakończyły się trzydniowe obchody dni Miasta, połączone z 440. rocznicą jego lokacji. W tym roku imprezę z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji do centrum Biłgoraja, wyłączając z ruchu część ulicy Kościuszki, ulicę Wacek Wasilewskiej oraz część ulicy Ogrodowej. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

Polecamy

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował środek zapobiegawczy...

Zabytkowe auta i motocykle na zlocie w Biłgoraju (FOTO)

W 8. Biłgorajski Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich,...

Kosiniak - Kamysz w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Ponad 100 osób spotkało się z liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego,...

Ewangelia zaufania i spokoju

-Musimy być przekonani, że nie robimy nic, tylko pomagamy, w dziele,...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Sukcesem okazała się realizacja programu promującego wśród młodzieży...

Ogłoszenia