Strona startowa

Wiadomości - Polityka

30-lecie reaktywacji Gminy Biszcza (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2012-11-11 19:52:04 (czytane: 6490)

Z udziałem radnych Rady Gminy Biszcza i licznej obecności mieszkańców świętowano 11 listopada 30-lecie reaktywacji Gminy. Była Msza św., uroczysta sesja oraz występy młodzieży.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJesienią 1982 roku, powołano ponownie do istnienia Gminę Biszcza, którą wydzielono m. in. z samorządu Tarnogrodu. Pierwszym naczelnikiem Gminy przez 9 lat, tj. do roku 1990 był Kazimierz Kucharz. Po reformie samorządowej wójtem w Biszczy została Genowefa Tokarska, były Wojewoda Lubelski obecnie poseł na Sejm RP. Genowefa Tokarska Gminą rządziła do 2007 roku, jej następcą został Zbigniew Pyczko. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, po której uczestnicy udali się pod pomnik poświęcony świętu odzyskania niepodległości, gdzie złożono wiązanki kwiatów.

Dalsza część uroczystości, tj. uroczysta sesja Rady Gminy odbyła się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie historię dziejów Gminy Biszcza, przedstawił jej włodarz: -Drodzy Państwo przeżywamy dziś 30-lecie reaktywowania Gminy, nieprzypadkowo chcieliśmy zaakcentować to wydarzenie właśnie w Święto Niepodległości, abyśmy jeszcze bardziej uświadomili sobie, że Ojczyzna to nas zbiorowy obowiązek. Tworząc jej historię tworzymy naród. Przez takie wydarzenia jak to dzisiejsze wzmacniamy swoją tożsamość, więzi międzyludzkie i kultywujemy tradycję, tak jak nasi ojcowie.

Zobacz wystąpienie Wójta Gminy:


Gmina Biszcza dziś to osiem sołectw i tyleż miejscowości. To Rada Gminy, która podejmuje najważniejsze decyzje, to Wójt i urzędnicy różnego szczebla, to sołtysi, rady sołeckie, pracownicy jednostek organizacyjnych, szkoły z nauczycielami i uczniami, to członkowie stowarzyszeń i organizacji, przedsiębiorcy, pracownicy i rolnicy. -Gmina to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą wspólnotę Małej Ojczyzny z jej radościami i sukcesami oraz problemami, które codziennie staramy się rozwiązywać - mówił Wójt Zbigniew Pyczko. Radni przyjęli uchwałę o herbie, fladze i pieczęci Gminy Biszcza. Na herb przyjęty został srebrny ul umieszczony na czerwonym polu z herbem zamojskim jelita w górnej części.

Laureatom szkolnych konkursów, zorganizowanych w placówkach oświatowych, z okazji jubileuszu 30-lecia reaktywacji samorządu gminnego wręczono nagrody i wyróżnienia.

Reklama.

W części artystycznej, którą przygotowała młodzież znalazło się przedstawienie zatytułowane Dawno, dawno temu w Biszczy, w którym uczniowie przybliżyli historię osadnictwa na Ziemi Biskiej, tradycje i zwyczaje mieszkańców oraz bogactwa przyrodnicze swej Małej Ojczyzny. Podczas uroczystej akademii nawiązano także do 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie ze strażacką orkiestrą dętą wykonano pieśń patriotyczną Pierwsza brygada.

30_lecie_reaktywowania_gminy_biszcza.JPG


Niezwykłym akcentem uroczystości była prezentacja multimedialna i projekcja filmu przygotowanego przez uczniów Gimnazjum w Biszczy, w którym znalazły się informacje związane z rozwojem gminy oraz jej bogactwami. Do tego w swym wystąpieniu nawiązała Genowefa Tokarska. Posłana mówiła, że szansą na rozwój gminy jest sukcesywne realizowanie przygotowanej dla niej strategii, która zakłada w perspektywie najbliższych lat utworzenia z Biszczy miejscowości uzdrowiskowej, poprzez wykorzystanie mikroklimatu i budowę uzdrowiska. -Temu wszystkiemu służą zabiegi tych, którym na sercu leży dobro tej Ziemi. Musimy wykorzystać to bogactwo, którym Bóg nas obdarzył. Jest to mikroklimat Wólki Biskiej, czyste powietrze oraz malowniczy krajobraz. Funkcja uzdrowiska, poza rolnictwem i drobnym przemysłem - to przyszłość naszej Małej Ojczyzny - mówiła Tokarska.


Wspólne świętowanie zakończył poczęstunek.

/bilgoraj.com.pl/

Zobacz także

Wyróżnienie dla Anny Świcy

Dodane: 2019-12-06 08:53 - Komentarze  (1)  czytane (386)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.238.169

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziewczęta i chłopcy wstępujcie do Strzelca

Ruszają zapisy do Jednostki Strzeleckiej Strzelec, która działa na terenie naszego Powiatu. Jest to organizacja społeczno - wychowawcza...