Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

2x80 km na 80-lecie szkoły (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-06-01 13:55:27 (czytane: 5636)

Trzydniowym rajdem rowerowy uczniowie i nauczyciele LO im. ONZ postanowili uczcić jubileusz 80-lecia placówki, który przypada w roku kalendarzowym 2017. Na rajd z Biłgoraja do Sandomierza i z powrotem ruszyło 30 uczniów wraz z opiekunami. Podczas rajdu przewidziano cały dzień na zwiedzanie Sandomierza i okolic.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolMiłośnicy dwóch kółek wyruszyli na rowerowy szlak green velo z Biłgoraja do Sandomierza 1 czerwca br. Uczniów i nauczycieli przed budynkiem szkoły żegnał dyrektor Marian Klecha, życzył bezpiecznej drogi i wielu niezapomnianych przeżyć.

rajd_rowerowy_onz_bilgoraj__2_.JPG


ONZ - podobnie jak inne biłgorajskie placówki - ma na stałe w program pracy z dziećmi i młodzieżą wpisane wycieczki i rajdy. Ten rajd uczniów LO jednak jest rajdem wyjątkowym. -W tym roku jest to szczególny rajd, głównie ze względu na jubileusz 80-lecia naszej szkoły, które przypada w tym roku kalendarzowym. Postanowiliśmy uczcić tę rocznicę poprzez rajd "2x80 na 80-lecie szkoły". Nasza impreza to jednocześnie promocja turystyki rowerowe a z drugiej promocja szkoły - przyznaje Krzysztof Litwiniuk nauczyciel w LO im. ONZ w Biłgoraju.

rajd_rowerowy_onz_bilgoraj__1_.JPG


Rower ostatnimi czasy przeżywa swój renesans, młodzież chętnie sięga po ten środek transportu korzystając ze ścieżek rowerowych oraz szlaków, które gęsto przecinają Ziemię Biłgorajską. -Trasa nie jest trudna, będą przystanki, tak by tempo było dostosowane do uczestników. My uczniom podkreślamy, że turystyka rowerowa to nie tylko forma wypoczynku ale także poprawa kondycji fizycznej - dodaje Litwiniuk.

Reklama.

Zdjęć w galerii: 22

Tagi: jubileusz lo im. onz w biłgoraju   rajd jubileuszowy   2x80 na 80-lecie szkoły   krzysztof litwiniuk

Zobacz także

Gorajski rajd rowerowy

Dodane: 2020-06-27 19:39 - Komentarze  (0)  czytane (688)

TAGI: gmina goraj, rajd rowerowy, porytowe wzgórze, parafia w gorajuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.108.61

Do sieciowego hejtera (2017-06-03 23:44:58)

1. Sam się przekwalifikuj bo to ty siejesz hejt, to tobie przeszkadza rola nauczyciela, to ty masz z tym problem.
2. Rodzicom się w głowach poprzewracało z powodu nauczycieli - ha ha ha, nie wiem czy się śmiać, czy płakać jak czytam takie banialuki.
3. Za wychowanie dzieci odpowiadają rodzice, nauczyciele mają takie dzieci na lekcjach jakie wychowali ich rodzice.
4. Każdy z nauczycieli może zweryfikować każde zwolnienie?! Czyli jak - ma pójść do lekarza i pytać o cudze dziecko?! Szok i paranoja! Może ty chodzisz po przychodniach i pytasz o np. dzieci sąsiadów :) Ciekawe kto ci udzieli informacji?! Podpowiem ci - NIKT!
5. Nauczycieli może pojechać do domu ucznia i zobaczyć, czy jest chory... zmierzy mu temperaturę, sprawdzi puls i regularność oddechu - paranoja! Skąd ty jesteś, bo życia nie znasz!
6. Nikt z nauczycieli nie narzeka tylko ty się ciągle czepiasz, to tobie przeszkadza organizowany rajd dla młodzieży, to tobie przeszkadzają nauczyciele!
7. Kończę temat bo szkoda czasu na odpisywanie człowiekowi który ma jakiś ze sobą problem!

Szanowny Panie Nauczycielu (2017-06-03 22:19:43)

Szkoła to DRUGI DOM w którym dziecko spędza co najmniej 6-8 godzin swojego młodocianego życia , panie nauczycielu praca jest pracą zawsze możesz się przekwalifikować i pójść do pracy w BRW ,ale komunistyczna karta nauczyciela zobowiązuje. fakt faktem że rodzicom w głowach się poprzewracało ale kto do tego doprowadził ? jak nie nauczyciele ? bo , bo układy i znajomości kiedyś linijką lano po dłoni i nikt afery nie robił , a dzisiaj jak uderzyć dziecko sąsiada ..... jak byłem w wojsku to mówiłem ..... dzięki fali jest reżim , sami sobie zgotowaliście taki los a teraz obarczacie rodziców. Każdy z was nauczycieli może zweryfikować każde zwolnienie ....... tylko komu się chce .... przecież dziecko sąsiada. Każdy z nauczycieli powinien mieć obowiązek weryfikacji zwolnień i usprawiedliwień nieobecności . I teraz napiszą ... a kto za to zapłaci lub tyle pracy ze nie ma czasu, nauczyciel pracuje 18 godzin tygodniowo a pracownik na budowie lub innej firmie przynajmniej 60 .
i to rodzic ma się zajmować dzieckiem bo tak naprawdę nauczyciel ma wszystko w.... karta nauczyciela mu pomoże. Państwo nauczycielstwo zawsze możecie się przekwalifikować i nie musicie narzekać nikt wam nie karze być dożywotnio nauczycielem

klex (2017-06-03 16:32:49)

A dlaczego ten pan na czele peletonu nie ma kasku ?????????????????????

Do wpisu poniżej! (2017-06-03 12:05:47)

Szanowny Panie. Czytam te Pana wpisy i się zastanawiam, jakim trzeba być hipokrytą, żeby takie rzeczy wypisywać. Dzieci nie chcą ćwiczyć i doszukuje się Pan winy nauczyciela, bo nie potrafi zachęcić dziecko do sportu - a Pan od czego żeś jest, od czego? Od spłodzenia dziecka i tyle, szkoła i nauczyciele mają Wam dzieci wychować?! To jest Twoja merytoryka?! Wszelaką pasją to Ty masz swoje dziecko zachęcić, jak się nie znasz to zaufaj innym - może zapisz dziecko na zajęcia, może na rajd rowerowy, może na wspomniane narty, a może Twoje dziecko wzbudzi w sobie chęć ducha sportu... Masz w sobie jakąś straszną winę, doszukujesz się wszystkiego złego u ludzi, a sam jesteś ponad stan! Zacznij od siebie, zrób sobie rachunek sumienia jaki jestem, co robię dobrze, a co źle! Napraw to! Powiedz "przepraszam", źle oceniłem chęci innych! Miłego dnia!

thu ? (2017-06-03 10:53:08)

Karta Nauczyciela jednak zaszkodziła wam trochę. Właśnie - merytoryczna i kulturalna dyskusja według "wykształconych" nauczycieli W.F (chyba?): Cyt.: "trollu", "masz braki w wykształceniu", "szczyt durnoty", "twoje dziecko jest otyłe", "bezrobotny lub z zagrożeniem (?) frustrat", "jesteś d... !", "lepiej poszukaj trotylu w Smoleńsku" itd. To są te "logiczne argumenty w dyskusji"? I to w odpowiedzi na - jakiś jednak argument - że wiele dzieci nie chce ćwiczyć na w.f. i jakaś jest tego przyczyna? Takimi "argumentami" chcecie przekonać rodziców, dzięki którym macie -
całkiem przyjemną jak widać po tych rajdach i wypadach narciarskich - pracę.

kkk (2017-06-03 09:48:23)

Brawo ONZ tylko tu "jesteś najlepszy" i basta

fhu (2017-06-02 23:48:08)

Cóż za merytoryczna i kulturalna dyskusja. Zawsze się znajdzie jakiś paskudny troll, który będzie pouczał innych co mają robić, próbował wytykać błędy, sam nie widząc swoich. To wszystko po to, aby podnieść swoją niską samoocenę. Często taki troll wypowiada się na temat o którym nie ma zielonego pojęcia, nie potrafi logicznie argumentować, nie potrafi prowadzić kulturalnej dyskusji. Troll jest słaby, bo nigdy nie odniósł żadnego sukcesu.

Do - do Do taa. (2017-06-02 21:40:51)

...to ornitolog dla przykładu ma latać?! Może i masz "niefikołkowe" ale bark podstawowej wiedzy o pracy w szkole jest zerowe! Niektórzy uczniowie nie noszą strojów bo ich rodzice piszą usprawiedliwienia, do których i ty (celowo z małej litery) należysz "nie przynoszą strojów bo lekcje są mało atrakcyjne" - dalej ufaj swojemu dziecku i wierz w to co ci mówi! Dobra rada, leczyć to trzeba rodzica, a nie dziecko!

zawsze mi się podobało (2017-06-02 18:40:43)

stwierdzenie mojego ojca że nauczyciel to nie zawód .....tylko tylko ... stan psychichny

do do rodzica (2017-06-02 17:08:27)

Coś wam się od tej Karty Nauczyciela w głowach pomieszało. Też śmiem twierdzić, że to nie sprawa wuefisty jak ktoś zajmuję się swoim dzieckiem po zajęciach w szkole. To nie nauczyciel płaci rodzicowi tylko odwrotnie - rodzice wykształconym w tym celu, nauczycielom, żeby w SZKOLE robili to za co im się płaci. W przypadku wuefistów - usprawniali dzieci i WYCHOWYWALI je (stąd przedmiot WYCHOWANIE FIZYCZNE) w duchu zachowań prozdrowotnych (czyli zaszczepiali im potrzebę aktywności ruchowej). A jeśli uczniowie nie przynoszą strojów tylko zwolnienia lekarskie to lekcje widocznie są dla nich nie atrakcyjne, a takie powinien prowadzić WYKSZTAŁCONY nauczyciel.

do Do taa. (2017-06-02 16:56:59)

Moje dzieci NIE SĄ OTYŁE i nie jest to bynajmniej zasługa szkoły. Dla mnie w.f. w szkole w ogóle może nie istnieć - strata publicznych pieniędzy. Ani to uczy zachowań prozdrowotnych, ani wpaja potrzebę aktywności fizycznej a takli powinien być cel przedmiotu WYCHOWANIE FIZYCZNE. Śmiem twierdzić, że taka forma zajęć - brak osobistego przykładu nauczyciela i mało atrakcyjne zajęcia - wręcz odstręcza na długie lata od uprawiania jakiegoś sportu. A co do wykształcenia - nie wiem kto tu ma braki. Ja mam wyższe wprawdzie nie "fikołkowe" ale jednak ...

do rodzica (2017-06-02 16:45:01)

A co rodzic robi w tym zakresie z dzieckiem to nie twoja sprawa! Chyba nie ! To rodzic daje zwolnienie dziecku to rodzic krzyczy nie biegaj bo się spocisz , widziałeś strój na wf u swojego dziecka?. lepiej poszukaj trotylu w smoleńsku

(2017-06-02 16:33:36)

Proponuję przeprowadzić mały sondaż rodzinie i znajomym (jeżeli takich masz) jakim jesteś d....! Kolejny bezrobotny lub z zagrożeniem frustrat!

(2017-06-02 16:31:03)

najlepszy WF w LO to WF na "macie" z Kaziem Sz.-"macie piłkę i grajcie"

(2017-06-02 15:42:57)

Proponuję taki mały sondaż uczniom, byłym i obecnym - co sądzicie o lekcjach wychowania fizycznego w LOONZ?

rodzic do poniżej (2017-06-02 15:35:19)

Nieładnie wypominać komuś "braki w wykształceniu", szczególnie jeśli tej osoby się nie zna. Świadczy to natomiast o tobie (specjalnie małą litera), o twojej (specjalnie małą literą) "mądrości", która - jak twierdzą znawcy tematu - nie jest równoznaczna z "wykształceniem". Rodzic niekoniecznie musi znać się na teorii wychowania fizycznego. Po to natomiast nauczyciele w.f. kształcili się (za nasze-podatników pieniądze) a teraz biorą pensje w szkołach (z naszych-podatników pieniędzy) żeby naszym dzieciom przedstawić odpowiednią dla nich, atrakcyjną (żeby CHCIAŁY ćwiczyć na wu-ef) ofertę. Nie każdy chce i może jeździć na nartach, na rajdach rowerowych czy kajakach ale w programie nauki szkolnej jest w.f. i powinniście się do niego przygotować i odpowiednio "podać" uczniom bo za to się wam płaci. A co rodzic robi w tym zakresie z dzieckiem to nie twoja sprawa!

Do -Taa, "świetna robota" (2017-06-02 13:55:51)

Ha ha ha, ale mądrości gościu wypisujesz, większych głupot nie jesteś w stanie wymyślić?! Szczyt durnoty! Przeczytaj sam co napisałeś! Poproś kogoś żeby ci wytłumaczył, jak nie czaisz o co chodzi! A jako rodzic co robisz, żeby twoje dziecko nie było otyłe? Winę zwalasz na nauczycieli?! Żenada!!! Kolejna sprawa to ilość osób, 30 chętnych i fajnie, uczniowie są z różnych klas i żadnej klasie nic nie przepada - MAJĄ WF jeżeli ci o to chodzi. Jak masz braki w wykształceniu to twoja sprawa! Nie obrażaj innych i nie myśl, że jesteś anonimowy!!!!

- (2017-06-02 12:11:24)

Szkoda, że w tej szkole "nauczyciele z pasją" realizują tylko własne pasje; żagle, narty, wycieczki rowerowe.

Taa, "świetna robota" (2017-06-02 12:01:56)

Rajdziki, wycieczki, narty, snowbordy a lekcji w.f. nie ma! Młodzież coraz mniej sprawna i coraz bardziej otyła. Super "pomysły" tylko uczniowie mają jakoś inne zdanie - tylko 30 osób z 1000 uczniów na rajdzie z ok. 80 -lecia. A jakbyście zobaczyli ilu uczestniczy aktywnie w zajęciach z w.f. Jakaś przyczyna jest, że większość wymiguje się od tych lekcji. A za coś "wuefiści kasę biorą. Chyba nie za wycieczki i slalomy narciarskie przez pół roku.

dan (2017-06-02 11:48:16)

Pan Litwiniuk to nauczyciel z pasją, brawo za świetny pomysł!

fhu (2017-06-02 11:12:02)

SUPER! Świetna robota Panie Krzysztofie. Młodzież zadowolona.

Andrzej (2017-06-02 08:21:13)

Do wpisu poniżej!
Nie wiem kim jesteś, co masz na celu, ale powinno być Ci wstyd tak oczerniać i szkalować dobre imię mojego kolegi! Wprowadzasz zamęt i niepotrzebne nakręcanie opinii publicznej, bo prawdy w tym co piszesz jest ZERO! Jak potrafisz czytać ze zrozumieniem to wiesz, że był nad morzem jako opiekun w konkursie (w dniach 26-28 maja, to jest piątek, sobota, niedziela), a tu jest pomysłodawcą i organizatorem rajdu rowerowego, pragnę zauważyć, że taki rajd organizuje się dla młodzieży!!! Rajd rowerowy jest zorganizowaną formą ruchu, a to idealnie się komponuje z wychowaniem fizycznym!!!

(2017-06-02 06:14:34)

Litwiniuk dopiero był w Juracie, a teraz na rowerki pojechał. Turysta nie nauczyciel.

(2017-06-01 22:35:32)

To nauczyciele już nie uczą?

miks (2017-06-01 19:34:12)

świetny pomysł! gratulacje!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Gdy pogoda nie dopisze - jak wypoczywać, by nie zaznać nudy?

Nuda jest zdecydowanie największym wrogiem każdego rodzinnego wyjazdu - bez względu na to, czy jest to długi wakacyjny pobyt, czy zaledwie weekendowy wypoczynek. Nawet, jeśli wybieramy się w wyjątkowo atrakcyjne turystycznie miejsce, musimy pamiętać o tym, że wszystkie plany może nam pokrzyżować... pogoda. Jak przygotować się na taką ewentualność? Co robić podczas urlopu, gdy aura spłata nam figla? więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Maseczki dla tarnogrodzkiego ZOL-u od dzieci pierwszokomunijnych

Dzieci pierwszokomunijne z Tereszpola - Zaorendy zakupiły i przekazały...

Wyniki wyborów prezydenckich w powiecie biłgorajskim

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki, jak głosowali w minioną...

Biłgoraj. Karawaka stanęła na cmentarzu w Puszczy Solskiej (FOTO)

Pod koniec czerwca br., na cmentarzu parafialnym parafialnym...

#ChallengePomagam biłgorajskich krwiodawców, czyli nietypowa promocja honorowego oddawania krwi (VIDEO)

Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Biłgoraju,...

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Tradycyjnie I Komunie święte w poszczególnych parafiach odbywają...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Ogłoszenia