Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

29. finał WOŚP. Podziękowania

Dodał: red Data: 2021-02-05 16:01:39 (czytane: 1136)

29. Finał za nami. Zakończyliśmy go kwotą 39 334,04 zł z kwesty ulicznej. W tym roku Finał był wyjątkowo trudny, ale mimo przeszkód i utrudnień związanych z pandemią udało się go zorganizować. Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna dlatego, wszystkim którzy się do tego przyczynili pragnę złożyć gorące i szczere podziękowania.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajW tym roku na ulicach Biłgoraja, Frampola i okolicznych miejscowości z puszkami WOŚP kwestowało 44 Wolontariuszy, którzy zarejestrowani byli w biłgorajskim sztabie. Mimo, iż 29. Finał musieliśmy przeprowadzić w trudnych i wyjątkowych warunkach, z całego serca Wam dziękuję, że pokonaliście strach i wybraliście działanie na rzecz innych. Kolejny raz daliście wspaniały przykład odpowiedzialności i solidarności. Dziękuję, że możemy się od Was uczyć oddania i ofiarności. Ze względu na tą trudną sytuację szczególne podziękowania kieruję także w stronę Waszych rodziców i opiekunów - jesteście wspaniali, że zechcieliście włączyć się w naszą wspólną akcję. Rekordową kwotę 4 200,67 zł zebrał 8-letni Michał Klimowicz z Biłgoraja.

Szczególne podziękowanie w tym roku chciałabym skierować do lokalnych Przedsiębiorców. Zdaję sobie sprawę, ze obecnie znajdujecie się w niełatwej sytuacji, tym bardziej należą Wam się wielkie brawa za chęć pomocy i dzielenia się tym co macie z innymi. Mimo tych trudnych czasów zgłosiło się jeszcze więcej firm oferujących pomoc w przygotowaniu rozgrzewającego i smacznego poczęstunku dla wolontariuszy. Właścicielom tych firm należą się specjalne podziękowania:
- Ciastkarni Obszyńscy;
- Barowi - Pierogarni Zygmunt Nowakowski;
- Zakładowi Mięsnemu Wasąg;
- Zakładowi Piekarniczo - Cukierniczemu Krzysztof Gałka w spadku;
- Restauracji Pizzerii Country;
- Barowi Frykas;
- Kawiarni K2;
- Finazi - usługi kateringowe.

podziekowanie_wosp.jpg

Dziękuję także wszystkim Darczyńcom przedmiotów przekazanych na licytację allegro WOŚP za to ,że nie pozostaliście obojętni na nasze apele i znacząco wspomogliście Fundację. Dzięki Wam, do dziś,  udało nam się zebrać kwotę 4 819,50 zł. Nie jest to jednak kwota ostateczna, gdyż licytacje wciąż trwają. W imieniu swoim oraz Fundacji Jurka Owsiaka kieruję także podziękowania Mieszkańcom powiatu biłgorajskiego. Jak co roku wszyscy mogliśmy liczyć na Waszą empatię i otwarte serca. Bardzo, bardzo dziękuję. Tegoroczna sytuacja spowodowała, że finałowy koncert miał inną formę. Mogliśmy go obejrzeć w formie online dzięki zaangażowaniu i wkładowi pracy Biłgorajskiej Telewizji Kablowej. Dziękuję Wam, że mogłam na Was liczyć.

W koncercie wzięły udział: zespoły Młodzieżowego Domu Kultury, GTT „Miłośnicy tańca”, Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Biłgoraju oraz zespól First In Line, Michalina Lipińska z zespołem, wokaliści - Kuba Nizio, Magda Palinka, Diana Kotuła i instrumentalista - Jacek Marzec. Członkom zespołów oraz ich  Instruktorom bardzo dziękuję za pomoc. Za zaangażowanie i dołożenie swojej cegiełki do skarbonki WOŚP dziękuję także grupie MotoSerce Biłgoraj.

Czytaj także: Podsumowanie zbiórki ulicznej w ramach WOŚP

Wielkie podziękowania składam także Policjantom, którzy w dniu 29 Finału czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących Wolontariuszy. Dziękuję, że jak co roku, mogliśmy na Was liczyć.

Szczególne podziękowania składam także na ręce Zdzisława Panuciaka, że i tym razem mogliśmy liczyć na jego pomoc i cenne wskazówki przy rozliczeniu kwesty oraz wszystkim, którzy w dniu Finału zliczali pieniądze z puszek wolontariuszy.

Za nieocenioną pomoc, wsparcie i zaangażowanie przy organizacji tego wyjątkowego Finału dziękuję kolegom i koleżankom z Biłgorajskiego Centrum Kultury.  

Cieszę się, że mimo tej trudniej sytuacji ten Finał się odbył i ze jak co roku  mogliśmy dołączyć do tej szczytnej akcji i bezinteresownie ofiarować dobro.

Wdzięczna i szczęśliwa Lidia Grabowska
Szefowa biłgorajskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Reklama.

Tagi: wośp biłgoraj   wielka orkiestra świątecznej pomocy   biłgoraj   zbiórka uliczna

Zobacz także

Nasi artyści nagrodzeni w wojewódzkim konkursie

Dodane: 2021-03-29 09:11 - Komentarze  (0)  czytane (966)

TAGI: konkurs wojewódzki, powiat biłgorajski, pisanka wielkanocna, pama wielkanocnaKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.20.246

(2021-02-09 16:20:44)

Przypomnijmy, że przerobiony w bluźnierczy obraz Matki Boskiej został wystawiony na portalu Allegro w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Pomimo protestów, aukcja została doprowadzona do końca.

Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Na prowokację zareagował jeszcze w poniedziałek 8 lutego wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski – „złożyłem zawiadomienie do prokuratury, o możliwości popełnienia przestępstwa obrazy uczuć religijnych z art. 196 KK”.

Jawne kpiny z tak ważnego dla katolików wizerunku, wzbudziły zgorszenie. Matka Boża na obrazie trzyma na ręku zamiast Syna Bożego, komediową postać z bajki. Allegro zlekceważyło protesty i doprowadziło aukcję do końca. Jedna z interweniujących osób otrzymywała np. od portalu aukcyjnego odpowiedzi, że „sprawa jest konsultowana”.
Reklama

Portal należy do funduszy inwestycyjnych Cinven, Permira oraz Mid Europa Partners i od lat wspiera WOŚP. Tym razem przekroczyli nie tylko granice dobrego smaku, ale i pewne normy cywilizacyjne społecznego współżycia.

WOŚP stacza się po równi pochyłej. Powoli „szantażowanie” Polaków dobroczynnymi celami akcji, która niesie jednak przesłania ideologiczne, przestaje działać. W tym roku Orkiestra Owsiaka zaprezentowała obłudę w pełnej krasie. Z jednej strony licytowała także grafikę z symbolem proaborcyjnego Strajku Kobiet i napisem „To jest wojna!”, a z drugiej twierdziła, że działa na rzecz… dobra dzieci.

CzAd (2021-02-07 16:03:53)

Czując się wywołany informuję, że nie ulegam żadnym przekazom.... wystarczy zwrócić uwagę na fakt, że WOŚP gra dłużej niż istnieje PIS...
Wielka szkoda, że mierzycie innych swoją miarą.
Ale to dociekliwym umyka....
Spieszę również poinformować, że w 2020 roku wsparłem potrzebujących kwotą około 8 tys. PLN; żywię jednocześnie nadzieję, że wydatki przeznaczone na ten cel będą wyższe w roku 2021.
Niestety nie mogę tego potwierdzić żadną dokumentacją, więc musicie uwierzyć mi na słowo jeśli jeszcze nikt nie skrzywdził Was na tyle by zaufać innym ludziom, zwłaszcza anonimowym bądź nieznanym. Potraficie?

pewnie poleciał (2021-02-06 13:58:09)

CzAd jest chyba pisiorem , więc nie dał na WOŚP, bo taki mieli przekaz. TVPis na temat zbiórki w tym dniu poświęcił 20 SEKUND. (tak powiedział Owsiak). O czym to świadczy ? Ale bez niego też orkiestra rekordowo zagrała.

ciekawy (2021-02-05 16:07:14)

Ciekawe ile dał CzAd ? On pewnie poleciał do proboszcza w Puszczy i dał na ofiary (!) trzęsienia ziemi w Chorwacji. A tak swoją droga to mam pytanie, który serwis informacyjny o tym podawał?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Uczczono ofiary Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej (FOTO, AUDIO)

W 81. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej,...

Przygotowania do realizacji projektu „Door-to-door” w zaawansowanej fazie

Do starostwa powiatowego w Biłgoraju trafiły dwa, specjalnie...

Biłgorajski szpital przyjmie pacjentów covidowych z Podkarpacia

Szpitale w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim zostały wytypowane...

Obiekty sportowe przy ZSBiO w Biłgoraju

Przy "Budowlance" powstanie nowoczesny kompleks boisk. Z Rządowego...

Ciemnice i Groby Pańskie w parafiach powiatu biłgorajskiego (FOTO)

Mimo obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa,...

Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół średnich powiatu biłgorajskiego (FOTO, VIDEO)

Samorząd powiatowy, wspólnie ze szkołami średnimi dla których...

Ogłoszenia