Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

2,8 mln zł na inwestycje oświatowe

Dodał: red Data: 2017-09-06 11:03:33 (czytane: 1057)

W tym roku szkolnym do pięciu szkół podległych samorządowi Powiatu Biłgorajskiego LO im. ONZ, RCEZ, ZSBiO, ZSZiO oraz do Zespołu Szkół Specjalnych uczęszczać będzie około 3,5 tys. uczniów. Wakacje to był czas inwestycji i remontów w naszych szkołach. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajW Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ wykonane zostały remonty za kwotę 108 tys. zł. Były to m. in. wymiana paneli podłogowych i oświetlenia w kilku salach lekcyjnych i sanitariatach, remont ściany i przebudowa instalacji elektrycznej w auli, malowanie części klatek schodowych, wymiana głównych drzwi wejściowych, wymiana drwi i okna w jednej z sal lekcyjnych.

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących wykonano remonty za kwotę 33 tys. zł. Było to malowanie części sal lekcyjnych i korytarzy, remont kanalizacji kuchni w internacie, malowanie sal lekcyjnych i kuchni w internacie oraz adaptacja kilku sal na pracownie przedmiotowe.

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej remonty kosztowały 108 tys. zł. Za te środki przeprowadzono remont generalnych 2 łazienek wraz z wymianą pionu kanalizacyjnego na wszystkich piętrach w budynku szkoły, malowanie łazienek, korytarzy i sal sypialnych oraz kuchni wraz z naprawą drzwi i mebli w internacie, wymianę okien w pomieszczeniach gospodarczych i łazienkach w budynku centrum kształcenia praktycznego.

W Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących tegoroczne wakacyjne remonty kosztowały 22 tys. zł. Wykonano m.in. malowanie sanitariatów i sal lekcyjnych, oraz hali basenowej i zaplecza, naprawiono dno i ściany niecki basenu i posadzki w przebieralniach, przeprowadzono remont pomieszczeń księgozbioru i sanitariatów w internacie.

W Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju wykonano remonty za 41 tys. zł. Za te środki wymalowano ściany, wymieniono podłogi w 2 salach lekcyjnych oraz okna na przeciwpożarowe, ułożono też płytki na korytarzach szkolnych.

Reklama.

Zadania inwestycyjne w oświacie za łączną sumę 2,8 mln zł:
Zakończyła się budowa boiska przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących za 1,7 mln zł. Na ten cel samorząd Powiatu Biłgorajskiego pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości około 500 tys. zł oraz 100 tys. zł przekazał Burmistrz Biłgoraja. Powstało boisko wielofunkcyjne do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki, kort do tenisa ziemnego, siłownia zewnętrzna i trybuny. Boisko jest ogrodzone.

boisko_wielofunkcyjne_zszio_bilgoraj.jpg


Trwa remont internatu Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Wartość tej inwestycji to prawie 496 tys. zł. Zakres prac obejmuje wykonanie robót budowlanych dostosowujących budynek internatu Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju do obowiązujących przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Jest to: wydzielenie pożarowe klatek schodowych w tym - wykonanie robót rozbiórkowych i przygotowawczych, ścianki działowe, ślusarka i stolarka drzwiowa, roboty malarskie, zewnętrzna ściana oddzielenia ppoż., elementy systemu oddymiania, przebudowę balustrad schodowych, wymianę hydrantów ppoż., w tym: roboty rozbiórkowe i przygotowawcze oraz montaż hydrantów przeciwpożarowych, przebudowę schodów zewnętrznych, w tym: roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, schody zewnętrzne wraz z zadaszeniem, zasilanie oddymiania, oświetlenie ewakuacyjne. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada 2017 roku.

Kolejnym zadaniem inwestycyjnym jest dostosowanie budynku dydaktycznego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju do warunków użytkowania przez osoby niepełnosprawne, w tym wykonanie szybu windowego wraz z montażem dźwigu osobowego. Na ten cel Powiat pozyskał prawie 100 tys. zł z PFRON, a całość kosztowała 377 tys. zł. Zrealizowano: zewnętrzną pochylnię dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku dydaktycznego, umożliwiającą dostęp na parter; wykonano chodnik z kostki betonowej, który jest dojściem do wejścia głównego; wyremontowano sanitariaty na I, II i III piętrze wraz z wydzieleniem sanitariatu dla osób niepełnosprawnych na I i III piętrze; wymieniono drzwi wewnętrzne do sal dydaktycznych i pomieszczeń administracyjnych; wykonano szyb windowy wraz z montażem dźwigu osobowego o napędzie hydraulicznym, dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja zakończona została 26 czerwca 2017 roku.

Trwa wymiana dachu na budynku Młodzieżowego Domu Kultury, Zespołu Szkół Specjalnych i Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju. Koszt to 266 tys. zł.

/MS/Zobacz także:

Inwestycje w budynki oświatowe Powiatu Biłgorajskiego w 2017 roku

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: inwestycje oświatowe   remont budynków dydaktycznych   starostwo powiatowe w biłoraju   oświata biłgoraj

Zobacz także

Najlepsi sportowcy Szkoły Podstawowej w Smólsku w roku szkolnym 2017/2018

Dodane: 2018-06-23 21:25 - Komentarze  (1)  czytane (488)

TAGI: szkoła podstawowa w smólsku, edward furlepa, sport szkolny, najlepsi szkolni sportowcyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.31.188

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

'Wiosna młodych artystów', czyli jubileusz w MDK (FOTO)

Pracownia plastyczna prowadzona przez Irenę Oręziak - Kupczak obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swej działalności. Z tej okazji 11 marca br. w MDK odbyły się jubileuszowe uroczystości. W programie znalazła się prezentacja prac plastycznych, występy artystyczne oraz aukcje obrazów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia