Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

28. Mikołajkowy Turniej Karate Tradycyjnego dla Dzieci (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-12-01 18:02:09 (czytane: 4413)

Ponad 300 dzieci z Lubelszczyzny wzięło udział w zorganizowanym w hali OSiR w Biłgoraju 28. Mikołajkowym Turnieju Karate Tradycyjnego dla Dzieci. Organizatorem wydarzenia był Lubelski Związek Karate Tradycyjnego Starostwo Powiatowe w Biłgoraju oraz samorządy Miasta i Gminy Biłgoraj i OSiR.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajTurniej podzielony był na kategorie wiekowe i konkurencje. Młodzi adepci karate prezentowali się w konkurencjach kata, kumite i kihon. -Organizacja takich turniejów popularyzuje sport, aktywność fizyczną i samą dyscyplinę karate. W Biłgoraju ma to szczególne znaczenie, bo to w tym mieście rozpoczęła się historia karate na Lubelszczyźnie. Dziś obchodzimy 40-lecie tego wydarzenia i reaktywowany jest najstarszy klub karate, klub Fudokan, który przed laty z Biłgoraja wydał wielu mistrzów - przyznaje wielokrotna medalistka mistrzostw świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym Barbara Marciniak.

karate_bilgoraj.JPG

Karate wśród dzieci daje dużo pozytywnej energii, wychowuj, motywuje do przełamywania słabości - zaznacza prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski i dodaje: -To rozwój fizyczny ale i rozwój osobowościowy, to są stabilne emocje, respekt do przeciwnika, szacunek dla partnera. Cały system karate jest tak ustawiony, że ćwiczący musi ciągle pokonywać więcej zadań, ukierunkowany jest na rozwój. Karate jest jednym z tych dyscyplin sportu, którą uprawia się przez całe życie.

Reklama.

Wśród młodych zawodników obecny był m. in. Natan Solak. Jak przyznaje, ćwiczy karate o interesuje się sportem, lubi ruch, sztuki walki i jak coś się dzieje. Ćwiczę by być mistrzem i dostać czarny pas. Karate nauczyło mnie, że by być najlepszym trzeba dużo ćwiczyć - przyznaje. Brązowy medal w swej kategorii wiekowej wywalczyła Wiktoria Wójcik. Do pierwszych zajęcia zachęciły ją koleżanki i dziadek. Młoda zawodniczka przyznaje, że fajne są udziały i wyjazdy na turnieje, gdzie można się pokazać. -Ćwiczymy także rozciąganie, szpagat, ciosy, a czasem nawet bawimy się w berka - relacjonuje.

karate_bilgoraj_1.JPG

Zawodników odwiedził także św. Mikołaj, dając każemy paczkę ze słodyczami. Przygotowano dla nich także medale, pamiątkowe dyplomy i puchary. Odbyła się także loteria, w której wygrać można było cenne nagrody. Sponsorami wydarzenia byli Stanisława i Tadeusz Skakuj, Jadwiga i Krzysztof Banach, Marta Wrońska, Markpol Andrzej Markowicz, Sklep Rowerowy "Enya", Skup Złomu "Gleń, Urszula i Marek Bednarz, Stacja Paliw "Lotos" Tomasz Adamek, Agent Ubezpieczeniowy PZU Irena Polak, Sklep Komputerowy "Megakom", Sklep Komputerowy "Marwin", Sklep "Markosz", Precision Poland, PSB Mrówka, Ciastkarnia Obszyńscy, PKS Biłgoraj, Janina i Tomasz Grabias i Firma "Wach".

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 169

Tagi: turniej karate   biłgoraj   karate tradycyjne   turniej karate dla dzieci

Zobacz także

VII Bieg Sitarski (FOTO)

Dodane: 2020-06-20 17:34 - Komentarze  (0)  czytane (1385)

TAGI: bieg sitarski, biłgoraj biega, osir biłgoraj, zawody biegoweKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.21.204

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Dokumenty dotyczące historii „Szóstki” trafiły do Biblioteki Miejskiej w Biłgoraju

Zbiory regionalne Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju, powiększyły się o materiały dotyczące działalności Biłgorajskiego Klubu Sportowego „Szóstka”. Dary w imieniu założyciela i prezesa Klubu przekazał Andrzej Miazga, dziennikarz sportowy, piszący artykuły o Klubie i relacje z meczów „Szóstki” w latach 2000 - 2013. więcej»

Ogłoszenia