Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

25 lat Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-11-22 22:41:24 (czytane: 7867)

Założona w 1994 roku Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Z tej racji w Biłgoraju odbyła się specjalna uroczystość, podczas której przypomniano historię Agencji i wręczono „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości”.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolBiłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A. została utworzona z inicjatywy Towarzystwa Gospodarczego i Burmistrza Miasta Biłgoraja po to, by w sposób wszechstronny wspierać rozwój Biłgoraja i Regionu. -Spółka jest instytucją otoczenia biznesu, prowadzi działalność skierowaną na wspomaganie rozwoju przedsiębiorstw oraz realizację przedsięwzięć ukierunkowanych w szczególności na rozwój gospodarczy regionu i jego promocję, tworzenie nowych miejsc pracy, wdrażanie produkcji nowoczesnych wyrobów i technologii, wzrost efektywności i rentowności przedsięwzięć, promocję wyrobów i usług - przypomina prezes BARR, Mateusz Bury.

bury_mateusz.JPG

-Realizujemy konkretne projekty, prowadzimy doradztwo w zakresie rozpoczynania i prowadzenia własnej działalności, udzielamy informacji w zakresie zewnętrznych źródeł finansowania, w tym w szczególności dostępnych instrumentów i form wsparcia w ramach funduszy UE, organizujemy szkolenia, udzielamy pożyczek gotówkowych i dotacji oraz poręczeń. Przeszkoliliśmy około 15 tys. osób, udzieliliśmy blisko 120 dotacji, dzięki naszemu wsparciu powstało 147 miejsc pracy. Do tego 828 pożyczki na kwotę ponad 64 mln zł oraz ponad 2 tys. poręczeń na ponad 100 mln zł - wylicza.

andrzej_szarlip.JPG

-Śmiało można powiedzieć, że w Powiecie Biłgorajskim mieszkają ludzie przedsiębiorczy, nastawieni na sukces. To widać po ilości zarejestrowanych działalności gospodarczych, po ilości prowadzonych biznesów na terenie Powiatu. To widać także w sukcesach tych przedsiębiorstw. 25-lecie BARR, pokazuje, ze otoczenie biznesu doskonale z nim współpracuje i jest elementem sukcesu wielu firm. Takie instytucje odrywają niezwykle ważną rolę - zauważa Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip. Europoseł Krzysztof Hetman, podkreśla iż Ziemi Biłgorajska jest ewenementem w skali Lubelszczyzny jeśli chodzi o przedsiębiorczość. -Biłgoraj może śmiało konkurować z Puławami czy nawet Lublinem. Jest tutaj nieprawdopodobny duch przedsiębiorczości. To pokazują liczby dotyczące prowadzonych działalności gospodarczych. Przedsiębiorcy potrafią tworzyć biznes, wykorzystują szansę jakie przed nimi stoją i działają w całej gamie branż. To wszystko zasługuje na uznanie i jest godne szacunku - zaznacza Hetman.

grazyna_skrzydlowska.JPG

Tym wyrazem szacunku i uznania dla przedsiębiorców oraz ich promocją są „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości”. Przyznawane są przez Biłgorajską Agencję Rozwoju Regionalnego S. A. we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Ziemia Biłgorajska”, Biłgorajskim Centrum Obsługi Inwestora Sp. z o.o. oraz Związkiem Pracodawców Pracodawcy Ziemi Lubelskiej. -Konkurs skierowany jest do przedsiębiorstw oraz rolników prowadzących działalność na terenie Powiatu Biłgorajskiego. Obejmuj on pięć kategorii: Firma, Nowy Produkt, Gospodarstwo Rolne, Inwestycja roku i Ambasador Ziemi Biłgorajskiej. Laureaci oraz wyróżnieni oprócz okolicznościowych statuetek otrzymają prawo do posługiwania się certyfikatem „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości 2019” - przypomina prezes Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora Sp. z o.o., Grażyna Skrzydłowska.

sewastynowicz_waldemar.JPG

-Konkurs „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości” ma na celu szeroko rozumianą promocję gospodarczą przedsiębiorstw oraz rolników działających na terenie Powiatu Biłgorajskiego, a poprzez to również kształtowanie pozytywnego wizerunku Województwa Lubelskiego i Regionu biłgorajskiego jako dogodnego obszaru do prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej - podkreśla Waldemar Sawastynowicz, dyrektor biura Lokalna Grupa Działania "Ziemia Biłgorajska".

Reklama.

W kategorii Gospodarstwo Rolne zwyciężyło Gospodarstwo Rolne Wojciech Fus, w kategorii Inwestycja Roku, Przychodnia Stomatologiczno - Protetyczna Dorota Ciupak, w kategorii Nowy Produkt Sparrow Desing Małgorzata Wróbel, w kategorii Firma Faiter Plus Elżbieta Woloanin, a w kategorii Ambasador Ziemi Biłgorajskiej KantorEkspert.pl Internetowy Kantor Paweł Kidaj.

bilgorajskie_sita_przedsiebiorczosci_1.JPG

-Nasza firma powstała blisko 12 lat temu. Produkujemy w tej chwili wysokogatunkowy pellet z sosny, który charakteryzuje się wysoką jakością, jest wydajny i w 100% naturalny. Produkujemy także wyroby do mebli. Współpracujemy tutaj z dużymi polskimi i międzynarodowymi firmami meblarskimi - mówi Elżbieta Wolanin.

bilgorajskie_sita_przedsiebiorczosci.JPG

Przedsiębiorcom i przedstawicielom BARR dziękowali także poseł Beata Strzałka oraz wiceburmistrz Biłgoraja Jarosław Bondyra i Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Łęcki oraz Wójt Gminy Biłgoraj. -Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego okazała się "drożdżami" dla przedsiębiorczości Ziemi Biłgorajskiej. To były pierwsze pożyczki, zabezpieczenia, te wszystkie instrumenty, które dla rozwoju inwestycji i biznesu są niezwykle ważne - podkreśla Wiesław Różyński. W uroczystości uczestniczył także Andrzej Łagożny związany z firmą AMBRA członek Zarządu Powiatu. Galę poprowadzi znany aktor Piotr Pręgowski.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 87

Tagi: biłgorajska agenca rozwoju regionalnego   barr s.a.   biłgorajskie sita przedsiębiorczości   25 lecie barr

Komentarze (43)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.21.204

Biłgorajak (2019-11-27 13:42:02)

BRAWO TAK SIĘ ZACHOWUJĄ PRAWDZIWI KATOLICY NIE POTRAFIĄ NIC JEDYNE CO UMIĄ TO OPLUWANIE JEDNI DRUGICH POZA PISEM OCZYWIŚCIE.BRAWO!!!

MaMMaMija (2019-11-26 13:13:50)

Borowce z PiSu wprowadzili Szefa Lewicy SLD do Szefa Spółdzielni mieszkaniowej. Jaka to głupota głupich!!!

każdy tyra na siebie!!! (2019-11-26 12:25:00)

pewnie bierze 500+ i nie widzi, że to zabrane od społeczeństwa - bo na pewno mu się to należy!!! ... zazdrosny odpad społeczny

do-siedzą NIEDACZNIKI (2019-11-26 11:21:54)

Te odpady społeczne tyrają na takich egoistów jak ty

(2019-11-26 11:21:27)

(2019-11-26 11:10:34)

siedzą NIEDACZNIKI (2019-11-26 10:24:09)

schowani za komputerem i klepią nienawistne komentarze. NIC sobą nie reprezentują i mają możliwość anonimowo wylewać pomyje na każdego. Gdyby tylko pozbawić ich tej anonimowości, to zes.... by się ze strachu. Okazałoby się, że to gnidy i nic niewarte odpady społeczne! Ohyda!!!!!!!! Dlaczego nie zostanie zablokowana możliwość anonimowego komentowania!!!

Magda (2019-11-26 09:30:39)

Nie opłatyki tylko załatwianie interesów. Bełżek miał załatwiane z Borowcami teraz przysiadł do Szaripa i Beaty Posłanki Strzałki z Wasąngiem.
Zawiślak obiecał aby lewicowych ludzi nie ruszać na stanowiskach.

jgbj (2019-11-26 07:56:43)

To opłatki się już zaczęły?

Do poprzednika (2019-11-25 11:38:53)

Po co im szefowie największych firm. Wystarczy że płacą podatki.

Pytam gdzie szefowie największaych firm Biłgoraja ? (2019-11-25 07:41:34)

Dwór Różyńśkigo z PSL oraz dwór Rosłana dają sobie nagrody . trzymają się razem i biorą iw mieście wszystko co się da dla swoich wiernych działaczy . wraca PRL

Mecenas (2019-11-24 01:31:32)

Jakby sobie sam dobierał to by siedział z przestępca Furlepą i Madzią co niby o niczym nie wiedziała.

Maria (2019-11-24 00:17:14)

Widać nie umie.

Zenon (2019-11-23 23:05:50)

Starosto Andrzeju co ty wyprawiasz ??? Nie widzisz co robią? Stolika nie umiesz sobie zamówić i towarzystwa dobrać?

Elyta (2019-11-23 22:36:03)

Nakarmić EGO

Haha (2019-11-23 22:23:39)

A ileż ta radna Małgorzata Wróbel ludzi zatrudnia? Jaja sobie robicie.

Do poprzednika (2019-11-23 22:04:25)

Oj mylisz sie w 100% to raczej oni szukają kontaktu i przysiadają się do naszej poslanki i starosty ale nic z tego im nie wyjdzie

Koło fortuny (2019-11-23 21:59:16)

Posłanka Beata zaczyna jak exposłanka Agata. Z SLD Belzkiem i Wasagiem przy stole.

Piotr z Frampola (2019-11-23 20:51:16)

Jaka politykę prowadzi Rosja to wiadomo, co widać i słychać każdego dnia. Jak to kraj ,który ma ambicje dominacji nad innymi krajami. Natomiast Niemcy maja takie same ambicje i robią też krecią robotę wobec Polski i innych krajów Europy tyle ,że na polu gospodarczym. Niszczą gospodarki innych krajów poprzez tworzenie wpływów sabotażowych wewnątrz tych krajów w celu przejęcia tego co wartościowe i zniszczenia tego co mogłoby konkurować z gospodarką niemiecką. Takim wysłannikiem w Polsce był Tusk. Dziś otrzymuje nagrody za to co zrobił i namaścił swojego następcę by kontynuował te cele Niemiec. Rosja ciągle tkwi w starych metodach podboju świata , a Niemcy wzięli się na sposób i atakują bankami. Zadłużają kraje w swoich bankach i przejmują intratne działy gospodarki. Zakładajcie KANTORY WYMIANY WALUT. Przedsiębiorca jednoosobowy przy BARR wymieniający waluty. Oto wasza propaganda sukcesu. Ściema. Przy stole Bełżek i Wasąg pod rękę jak za dawnych lewicowych lat z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Olek czytający w pracy wiecznie gazety.

Do Mac (2019-11-23 20:02:47)

Masz rację - starosta razem ze swoim dworem do wymiany.

(2019-11-23 20:01:49)

Mac (2019-11-23 19:42:02)

PiS powinien szybko zmienić starostę. Przegracie wybory jak tak dalej będzie. Co ze szpitalem ? Jak długo trzeba czekać na obiecanki? Weźcie na starostę osobę doświadczoną i z dobrym podejściem do ludzi.

Magic (2019-11-23 19:07:19)

PRAWY do Lewego Pięknie Pan Starosta i Posłanka.
Tylko teraz zatańczyć z Wasągiem i Bełżkiem.
Bal trwa!

AmbraPL (2019-11-23 19:06:22)

Jest Łagoży to jest i Alkohol - dziękujemy

Magda z Aniołka (2019-11-23 19:05:34)

Starosta z Bełżkiem i Wasągiem. Piękny układ. Ciekawe kto tak ustalił. Ooooo Beata. To teraz wiadomo z kim kto. Ooooo i Łęcki co potrzebuje PiS do interesów politycznych.
Co za BAL i wygrana Kantoru obok BARR haha Pięknie.
Oby tak dalej. Tylko Głupi w to uwierzy. ALE BAL

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Tak głosowali w II turze wyborów prezydenckich mieszkańcy powiatu biłgorajskiego (DANE)

Są dane Państwowej Komisji Wyborczej odnośnie głosowania w II turze...

Rowerzyści dotarli do Częstochowy i pokłonili się Królowej Polski

Na początku tygodnia, z Biłgoraja i Księżpola wyruszyły rowerowe...

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

77. rocznica pacyfikacji Łukowej (FOTO, AUDIO)

W pierwszą niedzielę lipca mieszkańcy Łukowej wspominają wysiedlenie...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia