Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

25. Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-06-05 13:30:26 (czytane: 1566)

W tym roku, jubileuszowe 25. Igrzyska Dzieci i Młodzieży organizowane przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Biłgoraju zgromadziły ponad tysiąc uczniów. Każda grupa uczestników reprezentowała wcześniej wylosowany kraj, był więc ludowe stroje, flagi i ciekawostki. Punktem kulminacyjnym były rozgrywki sportowe, a dopełnieniem piknik.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPromocja idei olimpijskich oraz sportu i aktywności obecna jest w biłgorajskiej "Jedynce" od początku funkcjonowania placówki. Od 25 lat odbywają się igrzyska dzieci i młodzieży. Wydarzenie łączy walory sportowe z kulturalnymi. Jest uroczysta oprawa, prezentacja państw, w tym roku było ich aż 46 oraz piknik rodzinny. Wszystko w duchu zdrowej rywalizacji i na świeżym powietrzu.

-Tak po prawdzie, ta rola sportu w życiu każdego człowieka jest nie do przecenienia. Nie zawsze uświadamiamy sobie jak ważną rolę pełni w naszym życiu. Chcemy sport uczynić przyjacielem każdego młodego człowieka, by na ile jego możliwości pozwalają by był aktywny fizycznie. Przez sport chcemy także uczyć szacunku do drugiego człowieka, godnego zachowania przy zwycięstwach jak i przy porażkach. To jest więc przygotowanie do dorosłego życia, do zmierzenia się z przeciwnościami, zachęta do ciężkiej pracy, motywowanie do rozwoju talentów. Tego wszystko uczy sport. Cieszymy się, że doszliśmy już do 25. edycji tego wydarzenia - mówi organizator, Marian Kurzyna.

igrzyska_dzieci_i_mlodziezy.JPG

Na igrzyska zapraszany jest zawsze znany i utytułowany zawodnik, w tym roku był to wicemistrz olimpijski z Moskwy w sztafecie 4 x 100 metrów, Leszek Dunecki. Jest on także mistrzem Europy w sztafecie oraz mistrz Europey w skoku w dal. Bardzo utytułowany zawodnik, prezes Okręgowego Związku Lekkoatletyki w Lublinie.

-W sporcie każdy ma szansę. trzeba tylko rozwijać swe zainteresowania, talent i ciężko pracować. Nie ważne czy pochodzi się z dużego miasta, czy z małej miejscowości czy z wioski. W sporcie wszystko zależy od nas, od uporu, wytrwałości i konsekwencji. Sport uczy samozaparcia, samostanowienia, chatuje charakter. Jedni traktują to jako rozrywkę, inni kierują się kwestią zdrowia, jeszcze dla innych będzie to zawód. Można więc się w sport bawić, albo traktować go poważnie. Niezależnie od  tego okazją do rozwoju - zapewnia Leszek Dunecki.

Reklama.

Dopełnieniem igrzysk, był przygotowany przez rodziców piknik rodzinny oraz poczęstunek.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 169

Tagi: igrzyska dzieci i młodzieży   szkoła podstwowa nr 1 w biłgoraju   sport szkolny   krzysztof dunecki

Zobacz także

Biłgorajskie szkoły w #GaszynChallenge dla Piotrka (VIDEO)

Dodane: 2020-06-30 17:13 - Komentarze  (0)  czytane (609)

TAGI: #GaszynChallenge, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.108.61

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia