Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

25 GB danych na godzinę - ile informacji mogą gromadzić samochody przyszłości?

Dodał: red Data: 2018-02-27 09:26:19 (czytane: 881)

Telematyka to wciąż dla wielu osób niewiele więcej niż tylko ciekawostka motoryzacyjna. W przyszłości jednak niewykluczone, że z jej zalet będzie korzystał praktycznie każdy kierowca.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajW przeciwieństwie do takich technologicznych innowacji jak „inteligentne” auta czy supernowoczesne modele samochodów „Tesla”, telematyka nie jest zbyt efektowna. Co bowiem może być ekscytującego w możliwości gromadzenia i analizowania różnego rodzaju danych? Okazuje się jednak, że być może to właśnie telematyka oraz tzw. Vehicle Tracking oferowany przykładowo przez Vision Track (https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems/) jest kluczem do dalszego rozwoju motoryzacji.

mercedes_foto.jpg

Co zawiera 25 GB?
Tytułowych 25 gigabajtów danych przesyłanych w ciągu godziny to coś więcej niż hiperbola mająca zachęcić do kliknięcia w intrygujący nagłówek. Zdaniem ekspertów, takie właśnie ilości danych będzie w przyszłości generować – i co nie mniej istotne, przesyłać - zwykły samochód osobowy wyposażony w sprzęt telemetryczny. Biorąc pod uwagę, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych przeciętny kierowca spędza w swoim samochodzie ponad 250 godzin rocznie, informacji tych uzbiera się szybko bardzo duża ilość. Do czego takie dane mogą się przydać?

Reklama.

Pożyteczne dane
Informacje uzyskane dzięki telemetryce przydadzą się między innymi do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach – odpowiednie algorytmy mogą pomóc przeanalizować kierowcy jego styl jazdy i pomóc skorygować najczęściej pojawiające się błędy. W połączeniu z metaforycznym „szerszym polem widzenia” oferowanym przez telematykę, może to pomóc ocalić około 10 000 ofiar wypadków samochodowych rocznie w samych Stanach Zjednoczonych (źródło: https://qz.com/344466/connected-cars-will-send-25-gigabytes-of-data-to-the-cloud-every-hour/). Inne zastosowanie może z kolei zainteresować administratorów flot samochodowych – chodzi o dokładny wgląd w czasie rzeczywistym w przemieszczanie się floty aut. Może to być pomocne w przearanżowaniu rozkładu obowiązków wśród kierowców tak, by ich praca była jak najbardziej efektywna. Warto pamiętać, że telematyka jest też nieodzowna dla rozwoju innych technologii motoryzacyjnych, takich jak wspomniane „inteligentne auta”.

Przyszłość motoryzacji prawdopodobnie będzie należeć do telematyki. Indywidualni kierowcy skorzystają z podwyższonego poziomu bezpieczeństwa związanego z jej obecnością, zaś administratorzy flot samochodowych odetchną z ulgą, gdy część rozwiązań będą podpowiadać im algorytmy analizujące nieustanny napływ danych z pojazdów.

* Artykuł sponsorowany
Foto: pixabay.com

Tagi: motoryzacja   transfer danych   samochody przyszłości   biłgoraj

Zobacz także

Po 100 km dróg na 100-lecie Niepodległej - umowy z samorządami Powiatu Biłgorajskiego podpisane

Dodane: 2018-07-17 13:38 - Komentarze  (5)  czytane (962)

TAGI: przebudowa dróg lokalnych, drogi gminne, drogi powiatowe, 100 km dróg na 100-lecie niepodległościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.158.248.112

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Ogłoszenia