Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

23,5 mln zł dla samorządów powiatu biłgorajskiego. To środki w ramach wsparcia z tarczy antykryzysowej 4.0 (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2020-06-26 17:15:51 (czytane: 1141)

Środki, które wg. algorytmu trafiły do budżetu powiatu biłgorajskiego i poszczególnych gmin, pochodzą z Fundusz Inwestycji Samorządowych. To inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy w ramach programu Tarcza 4.0.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajTarcza 4.0 dla samorządów
Dziś symbolicznie środki zostały przekazane samorządom. Dokonała tego poseł Beata Strzałka oraz przedstawiciele Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa i Grzegorz Wróbel. -Środki przekazane przez rząd samorządy mogą wykorzystać na inwestycje, spłaty zadłużenia czy wkład własny do dużych projektów. -Pieniądze będą przyznawane samorządom w formie przelewów na wniosek samorządów - bez zbędnej biurokracji. Wnioski będzie można składać od pierwszego sierpnia br., natomiast pieniądze będą wypłacane od połowy do końca sierpnia - wyjaśnia poseł Beata Strzałka. Jak dodaje rozwiązania w ramach tarczy 4.0, to także usprawnienie wykonywania budżetów i uelastyczniają reguły fiskalne, obowiązujące w samorządach.

Kryzys uderzył także w budżety gmin
-Dokładnie będziemy wiedzieli o kwocie jak anie wpłynie do naszego budżetu z powodu zwolnienia gospodarczego wywołanego koronawirusem, najpewniej we wrześniu. Jednak spadek dochodów już jest zauważalny, chodzi m. in. o środki z tytułu podatku od nieruchomości czy PIT. W tej chwili naszym głównym zadaniem jest pomoc przedsiębiorcom i ochrona miejsc pracy. Każde więc zewnętrzne wsparcie dla naszego budżetu do nieoceniona pomoc - przyznaje wiceburmistrz Biłgoraja, Jarosław Bondyra. Jak zaznacza w tym roku samorząd Biłgoraja zamierza w tym roku zaciągnąć 17 mln zł kredytów. Środki przeznaczone mają być na pokrycie wkładu własnego w inwestycje przeprowadzane na terenie miasta. -Ta kwota, która trafi do naszego budżetu w ramach tarczy 4.0, tj. 4,6 mln zł, to potężny zastrzykiem gotówki. Przeznaczymy je bądź na nowe inwestycje albo na wkład własny to tych już realizowanych - dodaje.

tarcza_antykryzysowa_dla_samorzadow_1.JPG

Ponad 5,5 mln zł dla samorządu powiatowego
Z 23,5 mln zł, 5,5 mln trafi do budżetu powiatu biłgorajskiego. -Na pewno tych pieniędzy nie przejemy. Ja je wkładam do sejfu i trzymam na inwestycje w szpital - zapewnia Starosta Andrzej Szarlip. Starosta podkreślał, że władze powiatu czynią starania by przejąć z powrotem prowadzenie szpitala. Otrzymane więc z rządowego wsparcia środki mają wesprzeć najpotrzebniejsze inwestycje jakie powiat będzie musiał poczynić. -Do przejęcie placówki i podjęcia konkretnych kroków blokuje nas brak wyroku prawomocnego sądu o upadku Spółki Arion. Rozmawiamy w NFZ, Ministerstwie Zdrowia oraz innymi instytucjami. Kwestie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców to jeden z naszych priorytetów - przyznaje starosta biłgorajski.

tarcza_antykryzysowa_dla_samorzadow_2.JPG

Lubelszczyzna opiera się kryzysowi
Lubelszczyzna ogromne pieniądze wkłada w ratowanie miejsc pracy. Z informacji przekazanej przez wicemarszałka Województwa Lubelskiego, Michała Mulawę. Jak wylicza tarcza antykryzysowa wsparta została ponad 118 mln zł Lubelskiego Pakietu Antykryzysowego. To środki przeniesione z RPO na wsparcie dla przedsiębiorców. -W dobie pandemii obok zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców bardzo ważnym elementem dla rządu i samorządu województwa jest gospodarka, są miejsca pracy. Te środki, któe trafiają do przedsiębiorców powiatu biłgorajskiego to m. in. mikropożyczki czy dopłaty do postojowego. Najlepszym przykładem jest wsparcie dla Black Red White S. A. w wysokości 29,5 mln zł. My się bardzo cieszymy, że jednak region lubelski, przechodzi łagodnie przez kryzys wywołany pandemią Covi-19 - zauważa marszałek Mulawa.

tarcza_antykryzysowa_dla_samorzadow.JPG

Wsparcie dla poszczególnych samorządów Ziemi Biłgorajskiej
Gmina Aleksandrów
- 500 tys. zł, Gmina Biłgoraj - 2 428 149 zł, Gmina Goraj - 500 tys. zł, Gmina Łukowa - 500 tys. zł, Gmina Tereszpol - 500 tys. zł, Gmina Frampol 636 877 zł, Gmina Turobin 680 316 zł, Gmina Biszcza - 726 314 zł, Gmina Obsza - 934 352 zł, Gmina Potok Górny - 964 099 zł, Gmina Józefów - 988 4533 zł, Gmina Księżpol - 1 918 459 zł, Gmina Tarnogród - 1 941 975 zł, Miasto Biłgoraj - 4 607 799 i Powiat Biłgorajski - 5 575 561 zł.

/bilgoraj.com.pl

Reklama.


Zdjęć w galerii: 37

Tagi: tarcza antykryzysowa 4.0   wsparcie dla samorządów   powiat biłgorajski   kryzys

Zobacz także

ZUS sam pozyska dane z sanepidu do wypłaty chorobowego

Dodane: 2020-10-24 07:12 - Komentarze  (1)  czytane (536)

TAGI: zus, chorobowe, kwarantanna, izolacjaKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.234.207.100

(2020-06-27 18:05:24)

Uzdrowić działalność biłgorajskiego szpitala to bardzo dobry pomysł.

Piter (2020-06-27 08:44:21)

tyle kasy powiat dostał to może byście zrobili w końcu drogę Sól-Bidaczów a nie tylko ciągle łatacie nasypiecie kruszywa i lakier samochodu się niszczy

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Powiat biłgorajski. Pomoc psychologiczna w zwiazku z Covid-19

Osoba poddana izolacji z powodu Covid-19, nadzorowi epidemiologicznemu...

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Dziś znikły ochronne płotki, a na placu zabaw aktywnie czas spędzały dzieci (FOTO)

Projekt rewitalizacji Placu Wolności w Biłgoraju, realizowany...

ZUS sam pozyska dane z sanepidu do wypłaty chorobowego

Osoby, które trafiły na kwarantannę lub izolację i ubiegają się o wypłatę...

Uczcili Kapelana Solidarności i kapłanów niezłomnych (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja uczcili dziś ks. Jerzego Popiełuszkę i księży...

Jak skutecznie zapobiegać korozji metalowych elementów?

Inżynierowie projektujący obiekty przemysłowe wykorzystują w tym celu...

Stypendia FFLZB rozdane (LISTA STYPENDYSTÓW)

Do kilkudziesięciu uczniów trafiły dziś stypendia ufundowane...

Ogłoszenia