Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

20. rocznica Intronizacji Chrystusa Króla w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-09-28 11:50:04 (czytane: 1688)

W niedzielę 26 września br., na Placu Wolności w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 20-leciem Intronizacji Chrystusa Króla w Biłgoraju. Uroczystościom, którym przewodniczył biskup Edward Frankowski, uczestniczyli mieszkańcy powiatu biłgorajskiego, przedstawiciele władz oraz duchowieństwa.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW 2021 roku, w Biłgoraju odbyła się - poprzedzona rekolekcjami  w każdej parafii - Intronizacja Chrystusa Króla. 25 września br., na Palcu Wolności, przed biłgorajskim ratuszem, przy Pomniku Jubileuszowym, dobyły się uroczystości jubileuszowe. -To jest wydarzenie głęboko religijne, ponieważ każdy z nas wierzących ufa Panu Bogu. Chcemy dziś przypomnieć sobie to co wydarzyło się dwadzieścia lat temu. Umocnieni tym wydarzeniem, podbudowani tą uroczystością, z odnowionym zawierzeniem idziemy w życie, idziemy w naszą codzienność kroczyć ku naszemu celowi, którym jest nasze zbawienie - podkreśla Tadeusz Ferens, współorganizator wydarzenia. Jak dodaje, wspólnoty intronizacyjne pokazały, że Chrystus w życiu naszego społeczeństwa jest bardzo ważny.

intronizacja_rocznica_bilgoraj__1_.JPG

Jak zaznacza ks. Jerzy Kołtun, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju w intronizacji nie chodzi by w ludzkim rozumieniu ustanawiać Chrystusa Królem Biłgoraja czy Polski, On jest już Królem Wszechświata. -Ustanawiając go w ramach politycznych czy ziemskiego rozumienia panowania Królem, to tak jakby właścicielowi olbrzymiej kopalni złota dać małą grudkę tego kruszcu. W intronizacji chodzi o to, by Chrystus Królował w naszych sercach, by Jego panowanie nad nami miało wymiar duchowy i byśmy stosowali się w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym do jego nauki, do przykazania miłości Boga i Bliźniego. Wówczas świat się będzie zmieniał na lepsze z nami, zmieniać się będą nasze rodziny - podkreśla kapłan.

intronizacja_rocznica_bilgoraj__2_.JPG

Mszy świętej jubileuszowej przewodniczył biskup Edward Frankowski, który podczas liturgii mówił: -Uroczystości obrania Chrystusa za Króla naszych serc, to wydarzenie, które zostanie nam na całe życie. Biłgoraj dziś zasłynął. Dziękuję mieszkańcom miasta, że zdobyli się na zawiązanie wspólnot i organizację wydarzenia. Otwarliśmy się na wolę Boga, kierujmy się więc w życiu, prawdą, miłością, pokojem i sprawiedliwością.

-To ważna i podniosła uroczystość, to oddanie się Sercu Jezusowemu. W tych naszych czasach, to szczególnie ważne by sprawy codzienne, problemów Panu i Królowi naszych serc - Jezusowi Chrystusowi - podkreśliła z kolei poseł Beata Strzałka.

intronizacja_rocznica_bilgoraj__3_.JPG

Akt intronizacji odczytali także przedstawiciele władz samorządowych miasta i gminy Biłgoraj - z burmistrzem Januszem Rosłanem i zastępca wójta gminy Biłgoraj Wojciechem Dziduchem na czele - oraz władz powiatowych. -To szczególna i podniosła uroczystość dla nas wszystkich. Porządek, w którym Pan Bóg zajmuje ważne miejsce, jest niezwykle istotny dla dobrego, poprawnego funkcjonowania wszystkich instytucji organizacji i całego życia społecznego. Dla mnie wiara katolicka i porządek jaki ona wprowadza jest ważny dla mnie osobiście. Jestem przekonany że ważny jest także dla innych mieszkańców naszego powiatu. Stąd dzisiejsze święto zgromadziło tak wielu mieszkańców naszej ziemi, którzy wspólnie się modlili i zawierzali swoje sprawy, sprawy również społeczne, publiczne, miejskie, powiatowe Jezusowi Chrystusowi - dodaje Andrzej Szarlip, starostwa biłgorajski.

intronizacja_rocznica_bilgoraj__4_.JPG

Biłgorajskie uroczystości poprzedziły trzydniowe rekolekcje intronizacyjnyne odprawione w kościele Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na pamiątkę wydarzenia na rynku miasta ma zostać umieszczony okolicznościowy ryngraf z postacią Chrystusa Króla i zawołaniem "Króluj nam Chryste”.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 176

Tagi: intronizacja chrystusa króla   biłgoraj   uroczystosci religijne   20-lecie intronizacji

Zobacz także

Diecezjalny Dzień Skupienia Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca (FOTO)

Dodane: 2021-10-16 22:05 - Komentarze  (12)  czytane (2177)

TAGI: diecezjalny dzień skupienia, wspólnota przyjaciół oblubieńca, sankturium św. marii magdaleny, biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.229.142.91

Xxx (2021-10-04 06:58:01)

Jakoś młodzieży nie widać 🙁

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert charytatywny wybudźmy Elżbietę

Zmiany w zasiłkach od 2022 roku

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Chciała sprzedać buty w efekcie straciła 6 500 zł

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 38-latka chciała sprzedać buty, a w efekcie straciła...