Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

20-lecie PSD Koło Powiatowe w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-10-23 17:51:09 (czytane: 1490)

Dziś PSD Koło Powiatowe w Biłgoraju świętowało jubileusz 20-lecia działalności. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele św. Jerzego w Biłgoraju. Część oficjalna odbyła się w świetlicy SM "Łada" przy ulicy Nadstawnej. Zasłużonym członkom i działaczom PSD Koło Powiatowe w Biłgoraju wręczono odznaczenia i medale.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolUroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy świętej, która w intencji diabetyków celebrował ks. Roman Sawic. -Celebrujemy Najświętszą ofiarę w szczególnych okolicznościach, 20-lecia Koła Diabetyków w Biłgoraju. Wypowiadając dziękczynienie i zawierzając ich samych prosząc o potrzebne łaski - mówił kapłan.

Koło PSD w Biłgoraju powstało na poczatku 2001 roku. Prezesem została wybrana Jadwiga Szymańska, która tę funkcję pełniła do 2009 roku, a która w tym roku zmarła. Na walnym zebraniu w 2009 roku, prezesem koła został Feliks Kuna. Jednak po kilku miesiącach zrezygnował. W 2010 roku prezesem biłgorajskich diabetyków został Krystyna Różaniecka, która tę funkcję pełni do dziś. -Do 2017 roku należeliśmy jako koło do struktur Oddziału Wojewódzkiego w Lublinie. Uchwałą z dnia 1 maja 2017 roku wystąpiliśmy ze struktur wojewódzkich przystępując do powstałego Oddziału rejonowego PSD w Tomaszowie Lubelskim. Cele zawarte w Statucie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków realizuję poprzez szerzenie edukacji diabetologicznej wśród chorych, osób zagrożonych cukrzycą oraz ich rodzin i całego środowiska miasta i powiatu - mówi Krystyna Różaniecka. Jak podkreślała prezes, Koło realizuje comiesięczne spotkania, warsztaty i wykłady dla diabetyków, udziela się także - szerząc wiedzę - na wydarzenia i uroczystościach kulturalnych w całym powiecie. -Nasze Koło współpracuje także z Fundacją Bliżej Pasji biorąc udział w projektach na rzecz osób starszych - dodała Różaniecka.

diabetycy_bilgoraj_jubileusz.JPG

-Podstawowym celem statutowym nasze stowarzyszenia jest edukacja osób chorych na cukrzycę i ich rodzin. Staramy się także szerzyć świadomość o cukrzycy w społeczeństwie, bo chorych jest coraz więcej jest też bardzo dużo osób niezdiagnozowanych. Staramy się także wpłynąć pozytywnie na sytuację osób z cukrzycą w Polsce, zabiegamy o lepszą refundację leków czy dostęp do lekarzy - mówi Anna Śliwińska prezes Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

-Jesteśmy bardzo dumni z naszych Kół Terenowych, bo jednak trzeba pamiętać że jest to praca społeczna trwająca lata. W Biłgoraju już 2o lat osoby bezinteresownie, sami z siebie pomagają innymi i to mimo choroby. Zawsze ich dopingujemy i podziwiamy. Mamy nadzieję, że tak będzie także przez najbliższe lata - podkreśla Śliwińska.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów w osobach, Andrzej Łagożny członek Zarządu Powiatu, Jarosław Bondyra wiceburmistrz Biłgoraja oraz Wiesław Różyński wójt gminy Biłgoraj.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 115

Tagi: 20-lecie psd koło powiatowe w biłgoraju   diabetycy biłgoraj   jubileusz   krystyna różaniecka

Zobacz także

Tablica upamiętniająca budynek PCK w Biłgoraju odsłonięta

Dodane: 2021-12-06 18:53 - Komentarze  (3)  czytane (597)

TAGI: budynke pck biłgoraj, polski czerwony krzyż, piotr flor, historia budynku pck w biłgorajuKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.139.112

(2021-10-24 16:27:38)

Zrobiło się podbramkowo i to nie przy 135 000 testów, ale przy 35 000 testów, w dodatku nie testuje się „zaszczepionych” i jednocześnie robi się nagonkę na województwa niezaszczepione, żeby wykazać skuteczność „szczepionek”. Jeśli ktoś się pogubił, to niech się nie martwi, Niedzielski pogubił się jeszcze bardziej, chociaż stosuje stare i prymitywne sztuczki. Ubiegłej jesieni dało się skarcić górali bez problemu, bo nie było jeszcze „szczepionek” i tak mieliśmy długimi tygodniami czerwoną strefę na Sądecczyźnie, a za źródła zakażeń robiły wesele. Wcześniej górnicy byli masowo testowani i tak wirus stał się kopalnianym. Zanim rozpoczęła się IV fala propagandowe założenie były jasne – wykazać, że niezaszczepieni zarażają i umierają. Za tę brudną robotę pion propagandowy Niedzielskiego wziął się od razu, ale też od razu plan się zaczął sypać.

Zacznijmy od podstawowego pytania, mianowicie jakie jest obłożenie szpitali w Polsce, ale łączne nie na samego „kowida”? Otóż jak zwykle jest to objęte najwyższą tajemnicą państwową, ale mimo wszystko wiemy na przykład, że nie Lublinie, czy Białymstoku, ale w Olsztynie nie ma miejsc w szpitalu dla dzieci z infekcjami górnych dróg oddechowych i wcale nie chodzi o najmodniejszą chorobę. Skąd wiemy? Z telewizji i wywiadów z lekarzami, jednak jakoś większej afery wokół tej sprawy nie ma. Za to po drugiej stronie „alarmujące dane”, bo łóżka w Lubelskim zajęte są w 50%, czy 70%. Prawda, że stare numery? Traktor ma trzy koła dobre albo traktor jest w tragicznym stanie z powodu przebicia jednego koła. Na czym polega manipulacja danymi? Bardzo prosta rzecz i przerabiana wielokrotnie. Każdy pacjent trafiający do szpitala w regionach niezaszczepionych jest testowany do skutku, w regionach „zaszczepionych” pacjenci „zaszczepieni” nie są w ogóle testowani albo testuje się ich szybkim i dużo mniej wrażliwym testem antygenowym. Efekt? W zaszczuwanych województwach łączna liczba zajętych łóżek szpitalnych jest znacznie mniejsza niż w pozostałych województwach, ale to magiczne słówko „kowid” napędza histerię.

Reklama


No i wszystko byłoby fajnie, dla Niedzielskiego, nie dla ludzi, gdyby to dotyczyło jednego Starego Sącza, czy górników, ale tym razem skala operacji jest wojewódzka i wywołuje histerię ogólnopolską. Działa to mniej więcej tak, że dane z Lubelszczyzny wpływają na najbardziej histerycznych, czyli „zaszczepionych” i to oni zgłaszają się na testy, przy pierwszym kaszelku. W efekcie nie kłamliwe 99% niezaszczepionych choruje i umiera, ale dane z ostatnich tygodni mówią o 20% zgonów i 30% przypadków wśród „zaszczepionych”, a to dopiero początek. Dotąd Niedzielski mówił, że „szczepionki” działają, czego najlepszym dowodem jest niższy wskaźnik zachorowań i obciążeń szpitali w relacji do ubiegłego roku. Zapomniał tylko, że w tym roku sezon, z uwagi nie przepiękną pogodę we wrześniu i do połowy października, przesunął nam się dość znacznie i „najlepsze” dopiero przed nami. Gdy ruszy machina histerii, posypią się wszystkie „misterne” plany, na „kowidzie” znów będą chcieli zarabiać „dzielni medycy”, którym jest wszystko jedno za jakiego pacjenta dostaną dodatek: „zaszczepionego”, czy niezaszczepionego. Przy takiej skali operacji sprawy bardzo szybko wymykają się spod kontroli i jeśli Polacy zobaczą wskaźnik zachorowań pod 20 000, to w „szczepionkę” uwierzy tylko Horban z Pyrciem.

Nie ma takiej możliwości, aby podkręcać zachorowania w stygmatyzowanych „pandemicznie” województwach i jednocześnie panować na rozwojem sytuacji w całym kraju. Wyjścia są tylko dwa albo rozpętać histerię „pandemiczną” i spalić „program szczepień” dokumentnie albo wykazać co najmniej o połowę niższe wskaźniki, żeby zachować jakiekolwiek pozory skuteczności cudownego eliksiru. Obie wersje niosą za sobą straty, ale nieporównywalnie kosztowniejszą wersją jest pierwsza. Wykazanie zakażeń na poziomie porównywalnym z ubiegłego roku ośmiesza „szczepienia” dokumentnie, słowa i prognozy Niedzielskiego to kolejna śmieszność, a na końcu czeka wszystko, czego Polacy doświadczyli wcześniej, czyli zamykanie szkół, szpitali, biznesów i nie tylko dla niezaszczepionych, bo to jest pod każdym względem nierealne. Jeśli Niedzielski i PiS zachowali resztki rozumu, to zrobią wszystko, aby „pandemiczną” histerię powstrzymać, w przeciwnym razie nawet Tusk przejmie biznes.

(2021-10-24 10:46:38)

Czy diabetykom służy szampan i ciastko ? Być albo nie być ? O to jest pytanie... !

Silk (2021-10-23 19:46:52)

Hje, hje, hje, dobre... :)

H2o (2021-10-23 18:41:21)

Patrząc na stół pełen ciastek, słodyczy, coli itd....to zastanawiam się czy to na pewno ta impreza. Mi już na sam widok cukier podskoczył.....

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Czarnek w Biłgoraju. Szef resortu oświaty mówił o suwerenności

Dni Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej w Biłgoraju

500+ przechodzi od nowego roku do ZUS

Biłgorajka ty Ziemico, Ziemio ukochana

Powiatowi radni otrzymają wyższe diety

Magda Steczkowska w koncercie Moja podróż śladami JPII

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Biłgorajskie Kalendarium: 440. rocznica ustanowienia herbu Biłgoraja

Od 440 lat Biłgoraj ma w herbie łabędzia oraz trzy belki u dołu. Pierwotny wizerunek herbu Biłgoraja pochodzi z pieczęci miejskiej...