Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

20 lat Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-11-16 21:20:20 (czytane: 2439)

Biłgorajska Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej świętuje jubileusz 20-lecia działalności. Dziś w jednym z hoteli na terenie Miasta odbyła się uroczysta gala, połączona z wieczorem darczyńcy. Była to okazja by wyróżnić osoby zasłużone w działalności Fundacji oraz podsumować działalność.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajFundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (FFLZB) to niezależna, apolityczna organizacja filantropijna działająca na obszarze Powiatu Biłgorajskiego i Gminy Zwierzyniec, oparta na amerykańskich wzorcach community foundation. Fundacja zbiera i przyznaje środki finansowe na rzecz poprawy warunków życia społeczności lokalnej. -Przez minione 20 lat przekazaliśmy społeczności społeczności lokalnej blisko 6 mln zł w formie stypendiów, grantów i darowizn. Jako jedyna organizacja w Polsce obsługujemy aż 30 Wieczystych Funduszy Lokalnych oraz ponad 30 grup inicjatywnych - przyznaje Maciej Mulawa, koordynator Fundacji.

20_lecie_fflzb__4_.JPG

Środki, które przeszły przez Fundację liczone są więc w milionach. -To jest ponad 1 000 stypendiów przekazanych uczniom i studentom na kwotę 1,8 mln zł, ponad tysiąc projektów wspartych wspartych kwotą około 4 mln zł. Do tego dochodzą setki tysięcy złotych wydatkowane z Funduszy Wydzielonych. Łącznie nasz budżet wynosi około 800 tys. zł, z tego na wsparcie społeczności wydatkujemy ponad 600 tys. zł, przez 20 lat będzie wiec to około 12 mln - wylicza Prezes FFLZB, Irena Gadaj. Bo kolejne 6 mln zł Fundacja przez 20 lat działalności przekazała na wsparcie organizacji pozarządowych. Były to pieniądze na szkolenia, wizyty studyjne promocję dobrych praktyk. Korzystały z tego organizacje w Powiecie Biłgorajskim, ale także te z Polski i Europy Środkowo - Wschodniej. Do tego dochodzi jeszcze Kapitał Żelazny Fundacji w kwocie ponad 1,2 mln zł.

20_lecie_fflzb__2_.JPG

-Odsetki uzyskiwane z lokat Kapitału Żelaznego Fundacja przeznaczana - w formie dotacji i grantów - na finansowanie inicjatyw i programów wynikających z analizy potrzeb lokalnych i woli darczyńców. FFLZB wspiera przedsięwzięcia z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, edukacji, kultury i sztuki, sportu i turystyki, ochrony środowiska, rozwoju gospodarczego i innych ważnych potrzeb społecznych. Beneficjentami naszymi są lokalne stowarzyszenia, fundacje, szkoły, domy kultury, kluby i inne instytucje nie nastawione na zysk, które prowadzą działalność na rzecz rozwoju i aktywizacji mieszkańców - dodaje prezes Gadaj.

20_lecie_fflzb__3_.JPG

W ocenie profesora Janusza Solskiego, przewodniczącego Rady Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej przez fundacjami lokalnymi jest ogromna przyszłość i są wobec nich ogromne oczekiwania. -Fundacja wpiera lokalne inicjatywy, wytycza pewne trendy, mobilizuje do aktywności i pomocy. Z niewielkich miejscowości i małych miast wywodzą się ludzie, którzy osiągnęli sukces, sprawdzili się w życiu, ciężko pracują, budują dobrobyt kraju. Bardzo często ci ludzie są emocjonalnie głęboko związani z miejscem swego dzieciństwa i dorastania. Chcą jakoś pomóc zasłużyć się dodatkowo dla tej Małej Ojczyzny, a mogą m. in. wspierając działalność takiej Fundacji. Ogromna satysfakcja dawać, a nie tylko brać - podkreśla.

Reklama.

-Fundacja to tak naprawdę przestrzeń, gdzie spotykają się ci którzy dają, przekazują, obdarowywają i ci, którzy z tego korzystają zmieniając swe najbliższe środowisko, kształcąc się, budując się, tworząc coś dla innych. Myślę, że podejmując różne działania cały czas jesteśmy taką przestrzenią - mówi Marcin Mulawa.

20_lecie_fflzb__1_.JPG

-Historia Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, to historia sukcesu instytucji opartej na dobrych wzorcach zaczerpniętych ze Stanów Zjednoczonych, które pozyskują środki by przekazać je dalej dzięki Kapitałowi Żelaznemu. Fundacja jest naszym beneficjentem w dwóch programach, tj. w programie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i programie PROO. Liczymy na to, że współpraca układać się będzie równie dobrze i przy naszym wsparciu Fundacja będzie mogła świętować kolejne jubileusze - mówi w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Piotr Krygiel, zastępca dyrektora Narodowego Funduszu Instytutu Wolności Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego.

Świętowanie jubileuszu połączone zostało z wieczorem darczyńcy, podczas którego zbierano środki na działalność Fundacji. Były licytacje oraz możliwość wsparcai trzech wybranych projektów, dotyczyły one sprzątania lasów, kalendarza, którego bohaterami są osoby niepełnosprawne oraz powstania w Zwierzyńcu Izby Pamięci.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 61

Tagi: fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiej   irena gadaj   20-lecie fflzb   jubileusz fundacji fundusz lokalny ziemi biłgorajs

Zobacz także

Obsza. Festiwal kapel w zmienionej formule

Dodane: 2020-07-09 20:18 - Komentarze  (0)  czytane (357)

TAGI: gmina obsza, fetiwal kapel i śpiewaków ludowych, artyści ludowi, muzyka ludowaKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.85.214.125

Cossi (2019-11-19 20:39:35)

Dawno już w fundacji nie było NIK-u. Przydała by się taka kontrola mechanizmów w tych układach.

hjggde (2019-11-16 22:16:20)

Mama tata dali a my biznesmeni , albo za demokracji za grosze zakłady brali ,godnie płaćcie a nie najniższą krajową

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Wskazówki przy zakupie pralki

Chcesz kupić pralkę i nie wiesz, na jakie parametry zwrócić szczególną...

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

77. rocznica pacyfikacji Łukowej (FOTO, AUDIO)

W pierwszą niedzielę lipca mieszkańcy Łukowej wspominają wysiedlenie...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia