Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

20. edycja Festiwalu Soli Deo (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2019-07-07 22:04:10 (czytane: 1697)

Już od 20 lat, organizowany w Biłgoraju Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej "Soli Deo to popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, a także prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów oraz ożywienie religijnego ruchu artystycznego.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolFestiwal "Soli Deo" początkowo organizowany był jako festiwal diecezjalny przy parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jego popularność i zainteresowanie nim szybko spowodowały, że przerodził się on w Festiwal o zasięgu ogólnopolskim. Cele pozostają bez zmian, zmieniała się formuła i wydarzenia towarzyszące. Jak zaczynaliśmy, to festiwal trwał trzy dni i połączony był z forum Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od samego początku występom zespołów towarzyszyły koncerty gwiazd. Gościliśmy także zespoły z zagranicy, w tym zespoły polonijne z Ameryki, były zespoły z Włoch, Czech. trochę urozmaicenia przez te 20 lat było. Cały czas chcemy jednak wspólnie, poprzez muzykę i śpiew uwielbiać Pana Boga. Bo pamiętamy, że kto śpiewa, ten dwa razy się modli - mówi organizator Festiwalu, ks. Marek Kuśmierczyk.

soli_deo.JPG

Festiwal "Soli Deo" na stałe wpisał się w wydarzenia kulturalne naszego regionu. To 20 lat pięknej przygody z muzyką chrześcijańską i wspaniałymi ludźmi, którzy to wydarzenie tworzyli i tworzą. -Na przestrzeni tych minionych dwóch dekad działo się wiele, odbyło się 47 koncertów różnych zespołów i solistów. W formie konkursowej wystąpiło ponad 350 podmiotów muzycznych, a przy Festiwalu pomagało około 1 000 młodych wolontariuszy. Wydarzenie integrowało środowisko lokalne, różne instytucje państwie, firmy, organizacje społeczne, katolickie ruchy i stowarzyszenia młodzieżowe oraz wiele zwykłych mieszkańców tej części Polski - dodaje pomysłodawca Festiwalu, Mirosław Kita.

soli_deo_2.JPG

Festiwal tradycyjnie rozpoczęła Msza święta. Eucharystii, sprawowanej w kościele św. Jerzego, przewodniczył biskup senior Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej Jan Śrutwa.

soli_deo_1.JPG

-Chcemy też w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Bogu za te wszystkie lata trwania Festiwalu w Biłgoraju oraz pochylić się nad znaczeniem i wagą muzyki w życiu religijnym Kościoła - mówił ksiądz biskup. Posłuchaj:

Po modlitwie, na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury rozpoczęła się część koncertowa. Jubileuszowa edycja festiwalu to było pięć dużych koncertów. Na scenie wystąpili La Pallotina, Muode Koty, Let Him Ran oraz siostra Julita Zawadzka. Wszystko zakończył koncert uwielbienia, który wspólnie z Zespołem" Aniołki" poprowadził ks. Andrzej Wąsek. -Taki Festiwal jak ten w Biłgoraju, to bardzo cenne inicjatywy, które warto podejmować, jestem do tego święcie przekonana. Dzięki wykonawcom i wydarzeniom muzyka chrześcijańska dociera do coraz szerszego grona odbiorców. Nie wiemy do końca do kogo jaki rodzaj muzyki przemówi. W Biłgoraju występowali i występują różni artyści, którzy prezentują różne gatunki. To jest bardzo wartosciowa inicjatywa. Muzyka różna, ale jedno przesłanie, chwała Boża i zbliżenie się do Niego - przyznaje siostra Julita Zawadzka.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 83

Tagi: festiwal piosenki religijnej   soli deo   biłgoraj   kultura biłgoraj

Zobacz także

XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego” (FOTO)

Dodane: 2019-10-16 14:47 - Komentarze  (0)  czytane (271)

TAGI: o księżyc twardowskiego, warsztaty terapii zajeciowej w biszczy, gmina biszcza, niepełnosprawniKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.249.234

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Nieoficjalnie Beata Strzałka posłem Ziemi Biłgorajskiej

Osiem mandatów dla Prawa i Sprawiedliwościowy, dwa dla Koalicji...

Rekord frekwencji pobity. Będzie weekend powyborczy dla mieszkańców Biłgoraja

O ponad 1/5 więcej mieszkańców Biłgoraja poszło do urn wyborczych...

Wyniki wyborów do Sejmu RP w okręgu Nr 7 ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych

Dane z 920 na 920 obwodowych komisji wyborczych (100%) w okręgu...

Ogłoszono przetarg na remont W835

W Biłgoraju podano informację o ogłoszeniu przetargu na realizację...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Ogłoszenia