Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

16 tys. zł dotacji dla KRZYK-u

Dodał: red Data: 2012-07-25 15:29:35 (czytane: 2787)

Komisja Konkursowa programu „Świetlica – Moje Miejsce” spośród nadesłanych projektów wybrała 18, które otrzymają 16 tys. zł dotacji. Wśród grantobiorców jest Fundacja Pomocy Dzieciom "KRZYK" w Biłgoraju.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj„Świetlica – Moje miejsce” to program partnerski Fundacji PZU i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży jego głównym celem jest zapewnienie dzieciom ze szkół podstawowych miejsc, w których między zajęciami szkolnymi, a pobytem w domu mogłyby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i rozwijać się intelektualnie. Ważnym celem programu jest także przygotowanie dorosłych uczestników programu, w tym opiekunów, wolontariuszy i rodziców do organizowania zajęć edukacyjnych w świetlicy i tworzenia przyjaznej przestrzeni dla dzieci.

-Główne komponenty programu jest aranżacja wnętrza świetlicy, rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań naukami przyrodniczymi oraz rozwijanie manualnych i praktyczno-technicznych umiejętności wśród dzieci, a także zaangażowanie rodziców - informuje Arkadiusz Brzeziński z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

fundacja_krzyk_bilgoraj.jpg

Fundacja Pomocy Dzieciom KRZYK od lat organizuje zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. -W celu zapewnienia dzieciom najbardziej optymalnych warunków i wygód w pomieszczeniu, w którym przebywają oraz efektywnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, od lat zabiegamy o przystosowanie naszych pomieszczeń do prowadzonych zajęć i potrzeb dzieci. W chwili obecnej pojawiła się możliwośc dofinansowania tego zadania ze środków zewnętrznych - zaznacza Agnieszka Neuman - Lipińska prezes Fundacji.

W chwili obecnej w Warszawie odbywa się szkoleni oraz precyzowanie umowy. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy ruszą prace w Krzyku.

Reklama.

Jednak remont pomieszczeń "KRZYK-u" to tylko cześć realizacji zadania. Bardzo ważne są także pozostałe działania. Nauki ścisłe w świetlicy, to działania rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań naukami przyrodniczymi. Autorzy scenariuszy zajęć zebranych w podręczniku „Klub Młodego Odkrywcy” podjęli próbę wypracowania nowych, skutecznych metod nauczania przedmiotów ścisłych oraz zainteresowania uczniów studiowaniem tych dyscyplin naukowych. Podczas pracy z dziećmi wykorzystywane będą także gry, dzięki którym rozwijane będą manualne i praktyczno-techniczne umiejętności.

Działania projektu zakładają także aktywizację rodziców i opiekunów. -Współpraca z rodzicami jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na działalność świetlicy. Ich udział w prowadzeniu zajęć, wzajemny kontakt z innymi rodzicami, daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i przyjaznej atmosfery - dodaje Brzeziński.

/bilgoraj.com.pl/
Foto: Archiwum

Zobacz także

Święto Policji (FOTO)

Dodane: 2019-07-15 17:22 - Komentarze  (0)  czytane (828)

TAGI: święto policji, policja biłgoraj, 100-lecie policji, awanseKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.211.135.32

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zawody powiatowe OSP

Koncert w hołdzie partyzantom

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomóż swojej firmie, reklamuj się w bilgoraj.com.pl

Reklama w najpopularniejszym portalu w regionie pozwoli zwiększyć sprzedaż produktów, usług świadczonych przez Państwa firmę. Sprawdź...